Září 2009

Pro IWalkAlone

29. září 2009 v 22:09 | Oroniel15 |  Moje odpovědi
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je možné se věštění tarotu naučit pouze z knihy. Nepotřebuji k tomu nějaký kurz? Mimochodem, může věštit i muž?

- Někomu stačí kniha, jiní absolvují (snad je to napsaný správně:D) i kurzy. Osobně věštím "bez ničeho", jako základ jsem použila příručku, která byla u tarotových karet. Věštit může kdokoli.

21.9. 2009 - 27.9. 2009

28. září 2009 v 9:18 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 48
Úterý: 40
Středa: 41
Čtvrtek: 47
Pátek: 59
Sobota: 80 :-*
Neděle: 83 :-*

Celkem: 398

Relaxační hudba

27. září 2009 v 19:59 | Oroniel15 |  Relaxační hudba
Mystical Woods

Crystal Tears

Gothica

Víte, co posloucham?:D

27. září 2009 v 18:03 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Normálně mi až teď došlo, co od pátka posloucham pořád dokola, jo. Dám vám to sem tak, jak to mám popořadě. Místy docela drsný stylový rozdíl:)Občas přidám:Nom, teď mě napadá, že znám větší kontrast (Enya x Lordi, tenhle mix mam ráda):DMichaelO - Obrázky (4)

26. září 2009 v 22:17 | Oroniel15 |  MichaelO

Vivaldi - Four Seasons

26. září 2009 v 21:39 | Oroniel15 |  Instrumental
JaroLéto

Podzim

Zima


Susan Boyle - Wild Horses

26. září 2009 v 13:49 | Oroniel15 |  Sóloví zpěváci
Susan Boyle natáčí album. Jedna z nahraných písní unikla na internet. Jedná se o cover klasické balady Wild Horses skupiny Rolling Stones (uvedl blesk.cz).


Můj názor na názory

26. září 2009 v 9:28 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Tohle je původní článek z blogu magické školy, do které jsem se přihlásila. Odmítám ho upravovat, takže snad pochopíte, o co tam jde. :)

Dneska byl opravdu vypjatý den, ale tohle mě vytočilo víc než cokoli jiného dneska! Předpokládala jsem, že lidé otevření magii jsou SCHOPNI akceptovat názory jiných, jejich poznámky, argumenty a otázky. Místo to ho jsem se právě TADY na tomhle blogu, který se věnuje magii, jehož učitelé mají předávat své znalosti dál a na kterém se učitel alespoň jednou setká s odporem a jiným názorem ze strany studentů, dočítám o odmítání názorů Lúmenn.

Zastávám se jí? ANO, protože všichni, kteří se zabývají čímkoli na celém širém světě, se setkají s jinými názory ve svém oboru! Jeden tvrdí tohle, jiný tohle a místo toho, aby oba přijali názor toho druhého, se div neporvou (kdyby to šlo, že?)! Nezastávám se tu teď jen Lúmenn, ale všech, kteří mají svůj názor, ale který učitelé tady odmítají, protože nekoresponduje s jejich znalostmi!!

Co si myslíte? Že se vždycky setkáte se souladem? Ano, zablokovat komentář je velice jednoduché, ale vstřebat jiný názor na věc z očí do očí, hm, co, to zase tak jednoduché není, že? Jak to chcete zkousnout, když mažete byť jen komentáře na blogu?

Já se setkala s tolika kritikami a různými názory a přestože mě občas dokonale vytočí (ale ne míň, než chování některých učitelů zde!), nesmažu jejich názory v komentářích pod svými články, nechám je tam, aby si je každý mohl přečíst a zamyslet se nad nimi! Já mít pravdu nemusím, stejně taky vy!

Nejsem ředitelka, ale přesto chci, abyste se alespoň POKUSILI akceptovat názory jiných lidí! Jako Lúmenn napsala pod první článek o černé magii, že magie je jen jedna a že záleží na jejím využití - s tím plně souhlasím, říkám to všem, kteří mi položí otázky typu "Jakou magii praktikuješ?" "Jakou magii máš nejraději?" "Jak poznám, jaká magie je pro mě nejlepší?" atd. Magie je jen jedna a záleží na jejím využítí. A člověk, do přírody líný tvor, si vymyslel označení pro ty směry, kterými se ta JEDINÁ magie ubírá. Přesně takhle si to myslím a je mi jedno, kdo se mnou souhlasí nebo ne.

A protože nemám právo manipulovat s komentáři pod články jiných autorů, právě SEM zveřejním ty komentáře, které Lúmenn věnovala několika článkům a které byly blokovány, protože se ZJEVNĚ někomu nelíbily a ten někdo není schopný akceptovat názor jiných!

Sice nesmím manipulovat s komentáři pod články jiných autorů, doufám, že mi Lúmenn promine, když její komentáře zveřejním tady!

Komentář ke článku Věštění↓

[5] Lúmenn | web |

Kyvadlo je k diagnostice a ne k věštění, sny jsou brána do podvědomí a kolektivního nevědomí, věštit z tarotu nebo andělských karet nelze, protože ty ukazují jen a jen přítomnost, kávová sedlina je nesmyslná pověra, z dlaní se diagnostikuje a runy jsou totéž jako karty. Uvědom si, že věštit budoucnost nelze, protože budoucnost není napsaná, většina "věšteckých" praktik ukazuje jen možnost, cestu jíž se lze dát, ale jestli na ní vkročíš je na tobě. Karty a runy ukážou cestu, co se na ní stane, když na ni vkročíš, ale neukazují to, co bude, protože ty si můžeš zvolit jinak. Budoucnost píšeme každou vteřinou přítomnosti;)

- Ráda bych se vyjádřila jak ke komentáři Lúmenn, tak ke komentáři autorky článku, který zveřejnit nesmím. Lúmenn má pravdu, budoucnost skutečně věštit nejde, protože "není nikde napsaná". Pokud někdo odněkud vyvěští "budete mít dceru" a rodička, které jste tohle řekli, se upne k tomu, že "bude mít dceru", zafunguje Tajemství a je hotovo!

Komentář k Magickým tvorům↓

[1] Lúmenn | web |

Tady si asi někdo plete magické a bájné tvory;) Je v tom dost veliký rozdíl, ti první jsou totiž všude kolem nás (andělé, víly, skřítci...) a ti zbylí možná kdysi žili, možná ne, teď už je najdeme jen v kolektivním nevědomí a astrále, zhmotnělé představy lidí, ne živoucí bytosti

- V tomhle se nevyznám, ale vím, co jsou bájní tvorové, mám o tom na blogu celou rubriku Mytologie.

Komentář ke článku o Černé magii↓

[3] Lúmenn | web |

Ale no tak, černá magie ani bílá magie přece neexistují:D Magie je jen jedna, záleží jen a jen na účelu, rezonuje-li se zákony vesmíru, je to správné, jde-li proti nim, je to špatné. Toť vše, žádná vražedná ani smrtící magie, probohy, vždyť smrt není zlá, je to přece jen přerod do něčeho nového;)

- Zmínila jsem se výše

Pokud byly ještě nějaké, jsou definitivně smazané.Nemyslete si (kdokoli), že tenhle článek je proti někomu namířený. Jen vyjadřuju svůj nesouhlas a postoj k akceptování názorů ostatních lidí. Řekla bych, že zvlášť člověk z oblasti magie by měl být schopný přijmout názor jiného člověka.

Jeden človíček vyučuje kineze, jiný duchy, další astrální cestování, co já vim, honem si všechno nevybavuju. Já jsem schopná s duchy komunikovat, kineze učím lidi už pár let a s astrálním cestováním jsem pomohla také už hezké řadě lidí. Myslíte si, že se chystám napadat názory, způsob výuky "zdejších" učitelů? Ne, chci pochopit jejich znalosti, chci se poučit. A to nepůjde tak, že smažu jejich články, protože s nimi NESOUHLASÍM!! Stejně tak nemůžete vykopnout učitelku na matiku ze třídy, protože vám příklad vyšel jinak než jí a vy jste přesvědčeni, že váš výsledek je správný!!!!

Jo, komentáře Lúmenn ke článkům některých učitelů byly smazány - a je mi jedno kým. Jistě jste si všimli, že jediné jméno, které jsem ve článku použila, bylo právě to její. Přesto se objevila velice ostrá reakce - jistý nejmenovaný človíček se tak rozčílil, až jsem myslela, že na mě vyskočí z monitoru počítače. To, co bylo myšleno obecně, vzáhnul na sebe. Když to udělal, jistě znáte "Potrefená husa se vždycky ozve". První, co mě napadlo, bylo, že ty komenty smazal on. Nazval mě Prdem, nevím, jestli se krotil nebo to je maximum ve slovní zásobě; div nevyskočil z kůže! Nechápal, proč jsem s tímhle problémem nešla přímo za ním - copak můžu vědět, že on manipuloval s komentáři Lúmenn? Nakonec z něj vypadlo, že ty komentáře nesmazal. Abych to shrnula svůj monolog - Absolutně nechápu, jak se může někdo rozčílit kvůli něčemu, co neudělal.
No, tenhle článek byl z blogu smazát. Je mi to jedno 1. nikdo ho nesmazal ze Smazaných článků 2. jsem si ho zkopírovala a uložila 3. dám ho sem, aby se zachoval na věčnost:D

Víte, ani bych se nedivila, kdybyste nepochopili, o co jde. Když to tak po sobě čtu... nom, uvidíme...

Nesmrtelnosti dosáhne lidstvo za 20 let

26. září 2009 v 9:09 | Oroniel15 |  Svět v budoucnosti
A víte, kdo to tvrdí? Ano, no přeci americký vědec! Když sem s bráchou koukala na Želvy Ninja a tam v nějakym díle byla nanotechnologie, díky které ožila televize... A právě stejné slovo - nanotechnologie - je klíčem k oné nesmrtelnosti.

Do roku 2030, jak říká 61letý Američan Ray Kurzweil, by se lidé mohli stát díky nanotechnologii nesmrtelní. Miniaturní roboti budou schopni nahradit jakoukoli část těla včetně orgánů.
"Výpočetní technika urazila za několik posledních let velký kus cesty. Stejně tak se prohlubují i naše znalosti v chápání lidských genů. Se zvyšujícími se znalostmi bychom tak zhruba za dvacet let mohli dospět do doby, kdy si budeme tělo schopni sami opravovat," vysvětlil své myšlenky Kurzweil. (citace z novinky.cz)
Ale jde to ještě dál. Podle Američana bude možné, že nanoroboti nahradí krvinky a budou pracovat mnohem efektněji, čímž zlepší naše součastné výkony a schopnosti.
"Díky nanotechnologii budou lidé za pár desítek let schopni na olympiádě sprintovat mnohokrát rychleji než nyní. A potápěči vydrží bez nadechnutí pod vodou klidně i hodiny," předpověděl americký vědec. "Miniaturní nanoboti navíc vylepší naše mentální schopnosti natolik, že celou knihu budeme schopni napsat jen za pár hodin," dodal Kurzweil s tím, že podle něj bude budoucnost plná kyborgů s umělými údy a orgány. (citace z novinky.cz)
Slova vědce dokládá fakt, jak se vědci na celém světě snaží nahradit části lidského těla robotickými.


Víte, co je na tom nejděsivější? Pokud se to vůbec stane, budeme stát na prahu naprostého kolapsu a války.

Představte si 70letou babičku, které odchází srdce. Dostane nové. Bolí ji klouby - nové! Má ošklivou kůži - dostane novou! Šedivé vlasy se vymění za dlouhou černou hřívu. Prsa se zvednou a zpevní, bříško se stane ploché, pro lepší postavu se vymění místo kloubů celé končetiny. Stojí tu před námi ženská, která vypadá aspoň na 30 let, ale které je ve skutečnosti 70. O deset let později ji krevní sraženina zablokuje přítok krve do mozku, ale doktoři jí pomohou, ovšem pozdě a část mozku je mrtvá. Tak ji vymění!! (vycházím z toho, že budou schopni nahradit jakýkoli životně důležitý orgán - v případě mozku mi to přijde jako ptákovina, ale zůstanu u toho). Před sebou už nemáme svobodného člověka, ale systémem ovládanou robotickou osobu.

Jak si lidé budou nechávat vyměňovat opotřebovaná těla, dostanou robotická. Představy sci-fi o androidech se začnou vyplňovat. Ale to není všechno. Staří lidé nebudou umírat a budou se rodit děti. Přirozený cyklus zrození a smrti se poruší, na planetě zavládne přelidnění. Staří budou muset uvolnit místo těm mladším, což se jim samozřejmě nebude líbit. Pochybuju, že bude existovat tlačítko s nápisem STISKNI A VYPNEŠ VŠECHNY NANOROBOTY NA CELÉ PLANETĚ. Tahle technologie by byla naprosto samostatná, dokonalá. Tak dokonalá, že by se rozhodla o své právo na život bojovat. To, co lidé vytvořili, na ně zaútočí. Celoplanetární válka proti nano-lidem, kterých ovšem bude docela možně víc než těch živých.

Samozřejmě vych v této iracionální (a irelevantní) úvaze mohla pokračovat dál. Jestli někdo něco takového uskuteční, nasedli jsme na vlak smrti:) Oo, to je optimismu hned po ránu:D

Ehm...

25. září 2009 v 18:36 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Určo jste si všimli, že je tu už pár dní mrtvo. Bohužel to tak už bude. Konec září, učitelé šílí a já sem ráda, že sem ráda. Pokusím se to přes víkend nahnat, čestný skautský:)

14.9. 2009 - 20.9. 2009

21. září 2009 v 15:14 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 54
Úterý: 42
Středa: 41
Čtvrtek: 144 :-* :-*
Pátek: 115 :-* :-*
Sobota: 75 :-*
Neděle: 58

Celkem: 529 Suprrrrrrrr:D

Mix (19)

19. září 2009 v 20:36 | Oroniel15 |  Citáty
Henry de Montherlant
Přátelství mezi ženami není než pakt o neútočení. (Tenhle se mi nějak zalíbil...)

Albert Einstein
Úspěch v životě? To je vlastně rovnice: A = X + Y + Z. X znamená práce a Y fair play. A co Z? Z znamená držet jazyk za zuby.

Tiruvalluvar
Ten, kdo má co říci, vystačí pár slovy, záplava slov hlupákových pranic nevypoví!

Gabriel Laub
Za pravdy, dnes laciné, platili kdysi lidé životem.

František Langer
Pravda je někdy omyl, který mnoho lidí sdílí.

Henry van Dyke
Jsou jen dvě cesty, jak žít svůj život. Jedna je, jako by nic nebyl zázrak. Druhá je, jako by všechno byl zázrak.

Julien Duvivier
Muži mluví nejraději o vlastní budoucnosti, ženy o minulosti cizích žen.

Samuel Goldwin
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.

Publilius Syrus
Vždy za svou měj chybu svého přítele.

Christian Dietrich Grabbe
Život je nejhorší nemoc. Vyléčit ji může jedině smrt.

N.N.
Život se nežije napůl.

Oscar Wilde
Člověk by nikdy neměl podvádět, když má karty na výhru.

Patricie Holečková
Mezi chytrými nenajdete moudrého.

Zig Ziglar
Budoucnost je místo kam se ubíráte strávit zbytek svého života. Každodenní výkony jsou cihly, z kterých ho budujete.

Jiří Žáček
Pravda bývá relevantní. Zvlášť ta pivní.

Karel Čapek
Čas je největší síla života.

Epikúros
Uctíváním moudrého člověka je velkým ziskem pro ty, kteří ho uctívají.

Samuel Richardson
Střeste čas - je to tkanivo, z kterého je utkán život.

Niccolo Machiavelli
Mezi životem, jaký je, a životem, jaký by měl být, je tak velký rozdíl, že ten, kdo nedává pozor, co se děje, a řeší pouze to, co se stát mělo, dělá mnohem více pro svoji zkázu než pro přežití.

Eugéne Ionesco
Každý umírající umírá první.


Rozdělení SB (5)

19. září 2009 v 10:27 | Oroniel15 |  SB
Dělám to nerada, ale zase je potřeba udělat jakýs takýs pořádek. Poslední dělení bylo v dubnu a o prázninách mi to přišlo kruté, takže sem to odkládala, resp. jsem na to zapomněla, a máme tu polovinu září, takže zase jdu projet své SB:)

Mažu (a nekompromisně)

Fixta (blog mě už moc neoslovuje, majitelka se dlouho neozvala)
Janča (na blog této bezva holčiny nechodím, pro mě tam je málo zajímavého)
Johanka (blog více méně neaktivní, s autorkou nejsem v kontaktu)
Long (moc zajímavý blog, bohužel bez vzájemné komunikace)
Ettelwen (žádná komunikace)
Corvus.Corone.C (žádná komunikace a neaktivita blogu)Váhala jsem (vím, nekompromisně:D)NechávámMichaelO - Obrázky (3)

19. září 2009 v 10:01 | Oroniel15 |  MichaelO


MichaelO - Obrázky (2)

19. září 2009 v 9:59 | Oroniel15 |  MichaelO