Prosinec 2009

Poslední článek tohoto roku

31. prosince 2009 v 15:13 | Oroniel15 |  !!!Velmi důležité!!!
Tak, za chvíli to tady bude:D. Vzhledem k tomu, že přáníčka jsem vám vyrobila už dřív (KLIK), tak vás dneska čeká jen slovní vyjádření.

Rok 2009 byl pro mě osobně rokem změn, zrad a pomíjivosti, proto doufám a věřím, že rok 2010 bude plný pořádku, věrnosti a přátelství. A to přeji i vám, svým věrným i občasným návštěvíkům blogu včetně SBéček. Bez vás lidiček by tenhle blog měl malý smysl a když vidím, jak se za ty skoro 3 roky rozrostl nejen obsahem, ale i návštěvností, mám z toho dobrý pocit. A v novém roce to bude určitě ještě lepší, takže i vám blogerům přeji spoustu inspirace při psaní článků a vytváření úžasných designů (na které jsem ještě nedostala návod:D). Také přeji tu starou dobrou klasiku - kopice štěstí, bezbřehé zdraví a lásky, co jí dokáže lidské srdce pobrat a rozdat. Co nejméně zklamání (takže žádné) a školou povinným i nepovinným a do práce docházejícím návštěvníkům hodně úspěchu, ve škole hodně dobrých zámek a v práci jedno povýšení za druhým a dobrý plat:).

Číslo 2010 mi přijde takové magické, nevím proč - každopádně se mi líbí a těším se na ten rok. Vím, že bude skvělý:) Určitě to víte i vy. Jak jde život a s ním roky, nacházíme nové a nové poznatky a informace, díky kterým se zdokonalujeme. Přeji vám spoustu tohoto zdokonalovní a pěstování svojí originality.

Čas plyne jako voda a letí ohromující rychlostí. Jsou to 3 roky, co se snažím vydat svůj román:D a něco tady vevnitř mě mi říká, že ho vydám. Že v tom novém roce najdu někoho, kdo ho vydá, a že v roce 2011 oslavím křest své knihy. Žádné pochyby se nepřipouští:D. A s tím spojené je i mé další přání k vám: Ať se i vám splní ty největší, nejkrásnější, sebešílenější a zatím nerealizované sny. Protože pokud má někdo svůj velký sen a cíl, má za ním jít, i kdyby za sebou nechával jen zkázu - splnění velkého snu má pro každého jedince obrovský význam a zvedne mu sebevědomí a sílu vůle.

Neberte nic s vážností, vždyť život je jen jeden a přožít ho ve vzteku, aroganci a nenávisti je škoda. Dejte všem to nejlepší, co ve vás je, a věřte a očekávejte, že dostanete ještě víc.

Možná si dáváte předsevzetí, já ne, protože vím, že bych ho nedodržela. Ale jedno si chci letos dát - že dám do své začínající spisovatelské kariéry všechno, co ve mě je, i to, co ve mě není, protože na cestu za svými sny se má vynaložit úplně všechno! A to samé přeji i vám - silnou vůli, rozhodnost a víru v sebe sama a silné sebevědomí. A pokud se někdy ocitne na dně a pokraji sil, seberte se a odražte se ode dna k průzračné hladině, skrz kterou svítí světlo, co dodává sil.

Hodně štěstí v tomhle všem. Jsem vděčné za vás a za všechno, co mi tenhle blog a za chvíli minulý rok 2009 přinesli. Krásné poslední hodiny roku 2009 a šťasné budoucí hodiny krásného čísla, roku 2010.

Že by měl vliv urychlovač částic CERN na rok 2012?

31. prosince 2009 v 13:14 | Oroniel15 |  Rok 2012 - články

Upozornění: CERN nemá žádnou oficiální spojitost s rokem 2012. Tenhle článek jsem do rubriky Rok 2012 zařadila sama hned po tom, co jsem si přečetla text v tabulce na stránkách, na které tu najdete odkaz! Dá se říct, že to s rokem 2012 vůbec nesouvisí!

A je to tady. Stroj dlouhý 30 km, který stál 150 miliard Kč (přes 6 miliard dolarů) a který má odhalit tajemství záhadné částice, tzv. Higgsova bosonu, nefunguje. Kdo z vás viděl film Andělé a démoni, ten má představu, o čem tu teď mluvím. A ještě perličková, ale pro mě jakožto člověka otevřeného záhadnu, je teorie, PROČ nefunguje. Nehledejte chybu v počítačovém systému ani v kontrukci přístroje. Vědci chybu hledají v BUDOUCNOSTI.

Říkají tomu "Paradox zavražděného dědečka". (Následující text je citace)
1. Jít zpátky časem zabít vlastního dědečka může být vnímáno jako paradox. Vědci ale tvrdí, že se o paradox už nejedná, pokud se vrátíte časem, abyste ho zachránili před srážkou s autobusem.
2. V souvislosti s higgsovým bossonem a urychlovačem částic se jedná o něco podobného. Něco z budoucnosti údajně brání vesmír, aby byl zasažen "autobusem". Může být objev této částice katastrofou? Podle současných poznatků ne, říkají vědci opatrně.
3. Problému s prolínáním budoucnosti, současnosti a minulosti se svého času dotkl také Einstein. "Pro ty z nás, kteří věříme ve fyziku, je hranice mezi minulostí, současností a budoucností pouhou iluzí," napsal jednou tento slavný myslitel svému příteli.

Snaha o jeho objev vyvolává vlny v čase. Ty směřují z budoucnosti, kdy už částice byla objevena, do současnosti, kde jejímu objevu brání. Připomíná to vědeckofantastický příběh, v němž cestovatel z budoucnosti zabije vlastního dědečka, ale tím způsobí, že se sám nikdy nenarodí…

(konec citace)

Samozřejmě i mě tato teorie přijde naprosto šílená, ale fascinující zároveň. Připuštění (byť jen na chvíli) myšlenky, že něco z budoucnosti nás sleduje a zabraňuje nám v objevu "božské částice", která by nám odhalila podstatu vesmíru (který vznikl srážením částic), je úžasná.

Holger Bech Nielsen je jeden z nejtalentovanějších fyziků současnosti. (citace) Nielsen ve své studii tvrdí, že vysvětlení se nabízí samo. Higgsův boson se také nazývá "božskou částicí". Jeho objev je zásadně důležitý pro potvrzení standardní teorie částic - vysvětluje, proč všechny ostatní částice mají hmotu. Nielesen v eseji říká: "Skoro se zdá, že máme model pro Boha. Vypadá to ale, že On dost nesnáší Higgsovy částice, a proto se jim snaží vyhýbat." Smůla, které fyzici čelí, by podle něj mohla být snahou z budoucnosti, která má zabránit lidem, aby boson našli.

Pokud vše půjde dobře, má se urychlovač částic spustit v prosinci. Vědci se díky němu chtějí dozvědět více o situaci, která panoval v době první trilióntiny sekundy po Velkém třesku.

(konec citace)

Zdroj - přímý odkaz na článek, kde najdete VIDEO o CERNu

Tomu se říká fakt krátká situace:). Ale je to fascinující - jak lidé nemají dost. "Všechno" na planetě známe, ale nic nevíme o tom, v čem se matička Země nachází - o vesmíru. A tak dloubeme v něčem větším. Já si ale myslím, že zázrak stvoření vesmíru (stejně jako zázrak početí a narození) by měl zůstat nepoznaným zázrakem. Teď zabruslím tročku do sci-fi: Pokud objevíme "božskou částici" a pochopíme zázrak stvoření vesmíru, bude tu další příčka ke zdolání: Vytvoříme si vlastní vesmír. Řeknu vám jedno - jak jsem to teď napsala, nepřipadá mi to zase tak moc sci-fi ani fantasmagorické. Přijde mi to docela možné!

A k dokončení tohoto článku je potřeba ještě něco - vysvětlení, proč jsem ho zařadila do této rubriky. A to vysvětlění je převelice jednoduché: Pokud skutečně něco z budoucnosti ovliňuje současnost a CERN bude pokračovat ve snaze objevit boson, proč zrovna v roce 2012 se budoucnost nemůže tady objevit v nějaké formě a udělat tu pořádek? Budoucnost sem přijde a srovná nás do latě, abychom se nedostali do té budoucnosti, z jaké k nám přišla, a byli jiní a lepší a vyhli se případnému nebezpečí, které boson přináší? Ano, je to šílené, ale zkuste se té myšlence otevřít. Fascinující:)

Úmrtí v Čechách

31. prosince 2009 v 12:50 | Oroniel15 |  Z internetu
Trošku morbidní, jako vždy:D ale nedá se nic dělat. Server ihned.cz uvedl zajímavé statisky ohledně zvláštních úmrtví v naší krásné republice. Já sem dám jen výpisky:)

Nejčastější příčinou umrtí v ČR je onemocnění oběhové soustavy, ale nedávno byly zveřejněny i jiné záznamy Českého statistického úřadu (ČSÚ), které dokazují, že lidé neumírají jen na choroby, ale i na velice ojedinělé příčiny. Od roku 1994 do konce roku 2008 zemřelo:
- 39 lidí po zásahu bleskem
- 2 lidé na kousnutí jedovatými pakvouky
- 31 obětí si vyžádaly pády ze židle (!!!)
- 3 lidé po "výstřelu ohňostroje"
- 12 zabili psi
- 59 osob se zabilo pádem z postele
- 115 lidí se zabili pádem ze stromu
- 8 invalidů se zabilo pádem z vozíku
- 27 chodců zemřelo při "pádu na rovině na ledu a sněhu"
- 37 sportovců zemřelo na lyžích, bruslích nebo skateboardech
- 76 životů mají na svědomí vosy, všely a sršni
- 2 muži zemřeli po kontaktu s exotickými jedovatými hady a ještěrkami
- 2 muži byli zabiti jedovatými pavouky (nwm, jestli to její hned ted druhý případ na začátku)
- 1 člověk zemřel na uštknutí štírem

Na lidi z celého světa, kteří zemřeli kuriózní smrtí, upozorňují tzv. Darwinovy ceny. Za rok 2007 se jedna z cen dostala do Čech. Pořadatelé na internetu umístěné aknety si všimni červencového případu z Kladna, kdy se část haly bývalých válcoven zřítila poté, co tam zloději kovů zřejmě kradli železné nosníky. Dva z nich tehdy zahynuli, čtyři další skončili v nemocnici.

Zdroj - přímý odkaz na článek

A víte, lidi, co si myslím? Nevíte:D a i když vás to možná nezajímá, máte smůlu. Jak vidno, člověk se může proslavit i originální smrtí. Jednou ve škole jsem dala se spolužáky dohromady seznam sebevražd a vím, že toho bylo docela dost. Na nápad "sednout si na koleje" jsem prohlásila: "To dneska dělá každej, to chce něco originálního". Ale ať tak či jinak, podívejte se znovu na ta čísla. Uvědomujete si to? Nebo ne? "Smrt jednotlivce je tragénie, smrt miliónů statistika." Tady máte příklad statistiky kuriózních a neobvyklých smrtí. I teď jste součástí minimálně jedné statistiky. Jsme jen čísla v tabulkách. Našei životy nezajímají ty, kteří jakékoli statistiky dělají. Vzpomínám si na Dr. House, jak Forman dělá ty testy a přijde tam za ním doktorka a říká: "Neberte ty lidi jako lidi. Jsou to čísla. Někteří odejdou, jiní zůstanou, ale jsou to jen čísla. Musíme si udržovat profesionální odstup." - nebo něco takového. Konec úvahy, vůbec nevím, co jsem tímhle chtěla říct.:)

Leaves' Eyes

30. prosince 2009 v 13:06 | Oroniel15 |  Hudební skupiny
Jak jsem na tuhle skupinu přišla? Pod stromeček jsem dostala nové album Epicy. V něm byl papírek s adresou zahraničního obchodu, odkud mi taťka CD objednal (www.metalseason.com). Tak jsem tam vlezla, páč mi bylo řečeno: "Tady je adresa, tak tam koukni a kdybys něco chtěla, tak to můžeme objednat." Tak jsem klika na 4 odkazy na titulní stránce - 4 alba s krásnými obaly:D. První album bylo od skupiny Leaves' Eyes, tak jsem vlezla na youtube a pustila si první písničku, která mi naskočila. A zůstala jsem jen zírat...

Elegy

My Destiny (ten chlápek má dobrýýý vlasy:D)


Úvod k rubrice Řády

29. prosince 2009 v 20:09 | Oroniel15
Jak jsem se zmínila v nějakém předelšém článku, můj referát na dějepis mě dostal k několika (ehm, k hotovému seznamu!!!!) různých řádů. O informace, které jsem použila do referátu, i o jiné informace, které najdu na internetu, se s vámi chci podělit:)

Vynálezy staré Číny - stručně

29. prosince 2009 v 19:52 | Oroniel15 |  Stará Čína
Na tohle téma jsem dělala referát bráchovi a dokonale jsme to rozebírali ve škole, takže to znam nazpaměť:D. Pár dodatků zamotaných v textu mám z wikipedie.

Hedvábí
Vynález hedvábí je datováno kolem 3. tisíciletí př. n. l. Pravé přírodní hedvábí se vyrabí z "nekonečného" vlákne kukly bource morušového - jeden kokon může obsahovat až 4 000 metrů hedvábného vlákna, přimenž nejcennější vlákno je uvnitř kukly.
Hedvábí bylo vyváženo z Číny až do Persie a Říma po tzv. Hedvábné stezce. Čína se udržela jako jediný výrobce hedvábí do 6. století (pokud o vývoz technologie výroby hedvábí se trestal smrtí), kdy dva mniši rozšířili chov bource morušového do Evropy. Výroba hedvábí se rozvíjela hlavně v Byzanci a díky obchodu se rozříšila do Arábie, ale výrobu hojně rošířily křížové výpravy. Nyní se hedvábí nepoužívá jen k výrobě textilu jako takového, ale například jsou hedvábné nitě, padáky, izolace nebo pásky do psacích strojů. Hedvábí má výrazný lesk a izolační schopnosti, je lehké, tažné a ohebné. A je... prostě hedvábné:)

Porcelán
Pálení porcelánu ze směsi kaolinu ("porcelánová hlína"), ostřiva (křemen) a taviva (živec) probíhá v Číně už v roce 700 př. n. l. - tzv. protoporcelán. Pravý, bílý porcelán vzniká až v 7. st. n. l. Tehdy byl porcelán určen pouze pro císařský dvůr. Ve 13. st. ho z Asie přivezl Marco Polo. Porcelán je bílý; tvrdý, pevný, odolný a udržuje teplo.

Střelný prach
Byl vynalezen v Číně v období 7. - 9. st. a používal se pro ohňostroje, později našel uplatnění ve vojenství. Používal se do ručních granátů (bambusové trubky nacpané výbušninami), ve směsi s dalšími "přísadami" (petrolej, síra, vápno) jako jedovatá šipka nebo na výrobu zápalných šípů. Klasický střelný prach (směs ledku (dusičnan draselný - pamatovák z chemie:D), síry a dřevěného uhlí) se používal až do 19. století. Pak byl vynelezen bezdýmý střelný prach a nyní se vyrání několik druhů střelného prachu přesně podle toho, k čemu bude použit.
Kompas
Kompas má původ v Číně a první se o něm zmiňuje dílo Šen Kua jako o předmětu, který se používá v námořnictví k určování směru plavby. Šlo o kus magnetovce položeného na dřevěné destičce, která plavala v misce s vodou. Vznik kompasu se datuje na 4. st.

Knihtisk
1450 - vynelezen knihtisk... tohle datum mi ze záklakdy uvázlo v paměti. Ale v Číně byl používán už ve 2. století. Jeho předchůdce byla císařská pečeť nebo otisky textů vyryté do kamene. S knihtiskem praktikovaným pomocí razítek se rozmnožily i obrázky. A když dáte dohromady vynázel papíru (viz níže) a knihtisk, místo knih jako hedvábných svitků vzbiká kniha tak, jak ji známe nyní (lišila se jen způsobem vazby).

Papír
Papír vznikl v Číně ve 3. tisíciletí př. n. l. Byl vyráběn z konopí a v 1. st. př. n. l. z hedvábných a lněných hadrů. Papír známý dnes byl vynalezen také v Číně kolem roku 105 a do Evropy ho dostali Arabové. Papír byl méně kvalitní než pergamen, ale zato byl levnější a pergamen vytlačova, až nakonec byly na pergamen psány jen významné listiny.


Co se stane v roce 2012 - SEZNAM

28. prosince 2009 v 23:01 | Oroniel15 |  Rok 2012 - články
Takže jsem dala dohromady seznam očekávaných aktivit, které se vztahují k roku 2012, často se vztahují konkrétně k datumu 21. 12., málokteré ještě na dvanáctou hodinu polední; jelikož končí známý mayský kalendář. Rozdělila jsem je ze svého pohledu a pokud jsem na něco zapomněla nebo víte něco, co já ne, napište do komentů - ať se ten seznam rozrůstá a ve výše zmíněný datum sem přijdu a uvidíme, co se (ne)stalo. Kurzívou v závorkách jsou moje dodatky:)


Přirozené pochody potvrzené vědou
1. Dochází ke zrychlování času - Schumannova stupnice ukazující vibraci zemského jádra ukazovala ve 20. století hodnotu 8Hz - tedy 24 hodin. Nyní je hodnota 12Hz - tedy 16 hodin.
2. Změny na Slunci - zatímco sluneční aktivita donedávna klesala, nyní naopak zase narůstá, což má za následek tání ledovců → zvyšování hladin moří a oceánů (potápí se první přímořská města); a zvyšování teplot na celé planetě.
3. Změna magnetických pólů - podle studií Oregonské univerzity se magnetický pól přesunul o 1100 km do Severního ledového oceánu během 20. století - tedy sever není přesně na severu. V roce 2012 dojde k úplnému přepólování, tedy sever bude na jihu a jih na severu.
4. Ničení magnetického šítu - přirození štít kolem Země, který nás chrání před kosmickým zářením, mizí nebo zmizel už docela (hm, to se mi moc nezdá teda).
4. Vymírání druhů - nacházíme se v pravidelném cyklu, během kterého dochází k vymření až 30 % živočišných druhů. Do roku 2028 jich vymře 20 %.
5. Hrozba Golfského proudu - reálná je i možnost úplného zastavení Golfského proudu, která by způsobila dobu ledovou. Např. Dánsko by se ocitlo 8 metrů pod vrstvou ledu.
6. Míjíme planetu Nibiru - se kterou se můžeme srazit.
7. Oblast meteórů - se kterými se můžeme srazit.
8. Blízko k jádru Galaxie - zrychlování času (viz článek Úvaha (podle mě zajímavá) ve stejné rubrice).
9. Přechod přes galaktický rovník - četla jsem něco s tím spojené
10. Na jednom rovníku se Sluncem a středem Galaxie


"Náboženský" pohled (berte ten název skutečně s rezervou) - spíše Esoterický pohled
1. Povstání Antikrista - to jsem slyšela, nemám k ruce nic konkrétního
2. Slunce přejde přes galaktický rovník - tento cyklus se opakuje dvakrát v roce, ale v roce 2012 tento přechod vychází na 21. 12. (stává se jednou za 12 900 let), konkrétně na 12:11 hodin. Údajně se dostaneme do nového věku.
3. (biblická verze) Vstup do Světla a božího království - Vstup Země a lidstva do Světla a božího království (boží království? Není na nebi? Takže umřeme? V nebi budeme světlu blíž).
4. Vzestup Země a "vyvolených" osvícených lidí do páté dimenze. Zbytek lidstva bude dál přežívat na jiné planetě dalších 26 000 let.
5. Začátek "Nového světového pořádku".
6. Začátek "Nového času" - Lidé, kteří se dožijí roku 2012, získají nové vědomí a založí novou a přátelskou společnost. (Co bude se starou? Rozplyne se?)
7. Působeném fotonového prstence dojde ke sjednocení sfér, Jang a Jin, světlo a stín. Pocity a myšlenky se stanou viditelné. (Uvidí ostatní, co si myslím? Mě za to popraví:D)
8. Stejné vibrace - rok 2012 přežijí jen ti, jejichž energie bude vibrovat na stejné frekvenci jako energie Země (80 a více %). Ostatní bytosti se reinkarnují na planetu stejné vibrační úrovně.
9. Zanikne majetku-chtivost - a s ní i válkychtivost → navrácení k Lásce, sounáležitost a spolupráci.
10. Slunovrat 2012 představuje konec mayského kalendáře, konec jednoho a začátek jiného cyklu.
11. Přechod z věku Ryb do věku Vodnáře.
12. Otevření duchovního těla a čaker
13. Zasáh Indigových dětí - Indigové děti zasáhnout současně na celé planetě a povedou lidstvo k lepším zítřkům (KLIK - charakteristika Indigových dětí).


Mimozemský pohled
1. Vrácení mimozemšťanů na Zem - podle předpovědi afrických kmenů a pana Ericha voń Dänikena se na Zem VRÁTÍ mimozemšťané.
2. Záchrana vybraných lidí - Před celosvětovou katastrofou bude mimozemšťany vybráno pár lidí, kterým vštěpí svoji moudrost a vrátí je na Zem, aby pomohli se zotavením. (Mimozemská moudrost by pozemské obyvatele mohla stát svobodu - to mě teď napadlo).
3. Implantace mimozemských genů - přistanou tu mimozemšťané a implantují nám svoje geny (a budeme mutanti).
4. Otroctví - mimozemšťané sem přijdou na pomoc, ale s úmyslem nás zotročit (viděli jste film Válka světů?).


Přímá proroctví
1. Proroctví Aztéků - Ve věku Šestého slunce bude objeveno vše, co bylo pohřbeno. Pravda se stane zdrojem života.
2. Proroctví Sybily - To si pamatuju z dokumentu, zkusím sehnat něco podrobnějšího...
3. Předpovězení mayského kalenráře - jistě všichnivíte, že končí...:D
4. Čínská věstečká kniha I Ching - Dopíšu zítra
5. Předpověď počítačového programu - Také dopíšu zítra


Nezařazeno
1. Nestane se nic. :)
2. Návrat k přírodě a opuštění priorit jakou jsou peníze, kariéra a ego
3. Konec světa
4. Zánik lidstva
5. Využití mozku stoupne z 5-10 % na maximálně (hehehehe) 100 %
6. Vstup do další (doufám, že teď nekecám), tedy páté dimenze.
7. Třetí světová válka
8. Zhroucení a zánik ekonomiky

Tohle jsem pracně sepisovala sama skoro hodinu, takže pokud kopčit, tak se zdrojem, který obsahuje odkaz PŘÍMO na tenhle článek. Děkuji...

Vidíte, je toho poměrně hodně... A myslím, že ještě někde něco splaším nebo že jsem něco zapomněla. Je už dávno, co jsem se dívala na dokument (který najdete ZDE). Pokusím se ho sehnat a dokončit tenhle dlouhý seznam, který má celkem 37 bodů! Samozřejmě musíte brát v úvahu, že to, co je dáno přírodou, se prostě stane! A ten zbytek? Kdoví...


Bonbónky z Facebooku

28. prosince 2009 v 22:07 | Oroniel15 |  Na zasmátí

Jak tak občas pobývám na Facebooku, často mi nezbývá než jen vrtět hlavou nad názvy některých skupin a smát se:D

P. S. neupravovala jsem ani gramatiku, ani různý znaky a smailíky...
P. P. S. pořád to aktualizuju:D

- Na každou svini se jednou najde řezník!
- Jdu na dvě piva........co je mezi tím se nepočítá!!!!
- Ženský nepochopíš, sou až příliš úžasný...,
- Když vidim v pokoji bordel tak ho překročim, nejsem přece línej!!!:).
- Nikdo není dokonalý..i hovno má své mouchy!!!
- ŽÁRLIVOST NEZNAMENÁ, ŽE TI NEVĚŘÍM..ALE ŽE TĚ MILUJU.
- Jdu na jedno na dvě, ale vrátím se na sračky..
- Jestli smích prodlužuje život..... ♥ jsme nesmrtelní!!
- Nikdy nelituj toho, co jsi udělal, protože v tu chvíli, si to udělat chtěl
- Nahoru musí každý sám, dolů už ti všichni pomůžou.
- Hodný holky se dostanou do nebe... zlobivý holky se dostanou všude ;-).
- Chlapovi nestačí naznačovat, chlapa musíš kopnout do hlavy, aby to pochopil
- Když rozdával bůh kozy..,já stála frontu na píču..xxD_**.
- Když Nemůžeš Někoho Dostat z hlavy .. MOŽNá .. Tam má proStě Být...!
- Nejlepší odpověď mě napadne vždycky až druhej den..
- To že znáš mé jméno,neznamená že znáš mě!:P.
- Řeknu za deset, myslim za patnáct, přijdu za dvacet xD.
- Když Nemůžeš Někoho Dostat z hlavy .. MOŽNá .. Tam má proStě Být...!
- Chlapovi nestačí naznačovat, chlapa musíš kopnout do hlavy, aby to pochopil.
- O ♥ lásku ♥♥ se neprosí, o ♥ lásku ♥♥ se bojuje...!
- she's my best friend, break her heart and i'll break your face. (můj volný překlad - ona je moje nejlepší přítelkně, zlom její srdce a já ti rozbiju tvůj obličej... ještě volnější překlad - ona je moje nejlšpší kámoška, zlom jí srdce a já ti rozbiju držku:D)
- Láska je mocná víla...ale Chlast, to je kurva čarodej... :). (bojím se zeptat, ale jak by asi dopadla láska k chlastu?:D)
- Co máš za známky ? "ŽÁDNÉ" Ukaž mi žákovskou ! "A DO PRDELE" :-D :-D.
- Nesnáším po ránu,,schody ve škole....!!!!!:-!
- nepotřebujeme hulit trávu umíme být veselí i bez ní... :-) :D.
- Nechápu, jak se ty sluchátka můžou sami takhle zamotat ..
- Prospěch ve škole není ukazatelem inteligence stundeta...
- Když přídu na mejdan, nemůžu najít bar.
- Stačí kapka a jsi taťka! :D. (to mě dostalo:D)
- Četl si o škodlivosti alkoholu? Ano. A přestal si pít? Ne, číst.
- Kdo neumí používat tahák, je v životě nepoužitelný
- Ucitele tomu rikaji,,OPISOVANI'' my tomu rikame->Tymova Prace!!!xD.
- každej nesnáží lež.. ale VŠICHNI lžou :-).
- Chci aby byly u alkoholu v supermarketech testry jako u voňavek!!....:):).
- Píšem?? Cože píšem??!! My píšem??!! Do háje já to neumim!!! :D
- Co neumíš zjistí učitel v pěti vteřinách, co umíš už ho nezajímá!
- Mám tak dobrého kamarada/ku, že bych mu/jí svěřil do ruky vlastní život.
- NESMIM Tě milovat,NECHCI Tě mít JEN rád a NEJDE Tě nenávidět : //.
- Z cihel ze školy by se postavil pěknej obchoďák.
- Tohle si nemusíte pamatovat.... Ale v písemce to bude :D.
- ♥Až na konci poznáš,jak jsi měl začít.♥
- Při matice si připadám, jako kdyby na mě učitel/ka mluvil/a hebrejsky
- MUŽI neumí ocenit vlastní ženu, přenechávají to jiným, a nakonec jen žárlí.
- Škola nás má připravit na život,ne o život..
- cigán: "Pičo bílá!"-a neni rasista, bílej: "Černá hubo!"-rasista.
- schopnost žen zamilovávat se do kreténu je neuvěřitelná.
- Kde jsou ty časy,kdy jsme vstal/a a bylo Walt disney..Teď vstanu a je oběd!
- Učitelé tomu říkají "TAHÁK"..Mi tomu říkáme- PEČLIVÁ PŘÍPRAVA NA HODINU :-D
- Nad alkoholem jeste nikdo nevyhral, ale moravaci s nim remizovali :D.
- Pojď dál ale je tu bordel.To je v pohodě to kdybys to viděl/a u mě :D.
- Pracuješ?? Plať!! Nepracuješ?? Ber co hrdlo ráčí!!
- Přítel je ten,kterému když povíš:Někoho jsem zabil! Zepta se:Kde ho zakopem.
- Když škytám, prý na mě někdo myslí.TY v tom případě MUSÍŠ škytat pořád:).
- Od doby co je v našem městě Čínská restaurace nepotkám zatoulanýho psa :D
- Az ti bude 15... az ti bude 18... dokud zijes pod mou strechou.. :D
- když srdce zavelí..rozum je v prdeli!!!
- Můžu být nejchytřejší ve třídě,jen dávám šanci druhým :).
- Víte proč Karel IV miloval Prahu?Protože nebyl v Brně.xD.
- Když ti někdo život ničí, usměj se a dej mu tyčí!
- Nesnáším děcka, co po jednom drinku předstírají těžkou opilost!
- Neovlivním to, koho mám v srdci a už vůbec ne, že bije zrovna pro Tebe
- Pod mou lavicí se válí papírek,kopnu ho dopředu,tak a už není můj:D.
- Prodám školu + učitelky zdarma
- Kdyby horela skola? Co by jsi delal? Nevim jak ty!! Ale ja urcite PRIKLADAL
- Vytáhnu mobil .... kouknu na čas .... dám ho zpět .... stejně nwm kolik je.
- MARL (̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅()ڪے BORO.
- 21.12.2012 se tak opiju, že budu 22. litovat, že žádnej konec světa nebyl.
- Spíš...SPÍŠŠ....co je debile sem spal............máš říct ne. xD.
- Kluci chcete svaly?? Tak běžte ven odhazovat sníh..Máte ho tam dost..xD
- Chtěl bych některé lidi vymazat tlačítkem DELETE!!! :(
- Vzdal/a bych se čokolády, ale nejsem srab!! :)).
- Raději budu VIDLÁKEM,než-li namyšleným PRAŽÁKEM!!! :D:D ;)
- Nejsem hluchý/á, jen vás IGNORUJI!
- Já to neříkám složitě .. to jen ty si debil :D
- Přijdu k ledničce. otevřu, chvíli se koukám, zavřu => odejdu :-D.
- Dobré pivo, ženy hezké, to jsou dary země České. :).
- Potkalo mě štěstí, řeklo "UHNI" a šlo dál!
- ►Píšu Ti a ty neodepisuješ?◄...►Tak si polib prdel :P:D◄
- Jsem rád za dětství bez fejsbuku a internetu všeobecně.
- Kde jsou ty časy když jsme se dokázali bavit bez peněz ?!
- Kde sou ty časy,kdy se člověk dokázal bavit i bez chlastu, hulení a párty??
- Kazdou matematiku se ze me stava verici, modlim se abych nesel k tabuli xD.
- Čím zabiješ šampona? Pohlazením po hlavě!!:D.
- největší emo je chleba..... má dvě patky a řeže se

DragonHeard - To the Stars + Finale

28. prosince 2009 v 22:02 | Oroniel15 |  Soundtracky
Když jsem film Dračí srdce viděla poprvé jako malá, tak jsem na konci ronila slzy:D Ta scéna a ta hudba - ano, hudba. Jejím strůjcem je Randy Edelman. Nejvíce se mi líbí právě instrumentální doprovod s názvem "To the Stars" a druhé místo obsadila píseň "Finale". Jsou si podobné (proto se mi líbí:D), Finale je akorát o baj voko +- dvě minuty delší:).

To the Stars

Finale

Cris Ortega - Obrázky (3)

28. prosince 2009 v 21:27 | Oroniel15 |  Cris Ortega


1321. Diplom

28. prosince 2009 v 20:46 | Oroniel15 |  Diplomy moje
Lidi, po sto letech další diplom!:D:D

21.12. 2009 - 27.12. 2009

28. prosince 2009 v 10:36 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 65 :-*
Úterý: 75 :-*:-*
Středa: 86 :-*:-*:-*
Čtvrtek: 51
Pátek: 66 :-*
Sobota: 77 :-*:-*
Neděle: 76 :-*:-*

Celkem: 496

Úvaha (podle mě zajímavá)

28. prosince 2009 v 0:01 | Oroniel15 |  Rok 2012 - články
I když je poměrně "pozdě", vyplodím (s velkou radostí) úvahu.

Rok 2012 začíná být poměrně žhavým tématem. Přehnané pojetí filmovými studii, knihy, články, názory a věčně omýlavý mayský kalendář. Jedni vidí v 21. prosinci 2012 konec světa (a to doslova), jiní osvícení, vysvobození, vstup do jiné časové dimenze, konec lidstva, pohromu, která povraždí polovinu planety, atd. Jsou pak racionálnější názory - přirozené vymírání druhů, přepolóvání planety, přiblížení sluneční soustavy blíže k jádru Galaxie Mléčná dráha, nástup doby ledové (trochu v opozici s globálním oteplováním). Na rok 2012 odkazují mnohá proroctví + přirozené pochody přírody (a Země a vesmíru) = fanatismus.

Víte, mayský kalendář známe asi už hoooodně dlouho. A až "teď" se objevil "konec světa". Špatné vyložení - skončí kalendář, ale to neznamená, že skončí i svět.
1. Mayové nepočítali dál, protože nevěděli jak - (vysvětlení) (pozor, tohle jsou fakta!) Země a celá sluneční soustava se blíží k jádru galaxie, tedy se dostává na menší oběžní dráhu a rychlost obíhání kolem středu galaxie se zvětšuje. Máyové netušili, jak rychle se bude odvíjet čas, a tak toho nechali (hm, co mě to napadá?!"
P. S. Představte si galaxii jako gramofonovou desku a Zemi jako jehlici, která zkouří na té desce. Jak se jehla blíží ke středu desky, deska se "otáčí rychleji" - jehla "obíhá" po menší kružnici. Menší kružnici oběhne rychleji než větší na úplném kraji gramofonové desky (naše galaxie).
2. Máyové přestali počítat, měli jiné starosti (juch, jak vtipné:D:D)
3. Máyové věděli, že Země v roce 2012 přejde z jednoho astronomického věku (TUŠÍM, že jsme nyní ve věku Ryb) do dalšího věku (TUŠÍM, že Vodnář). Tento přechod sám o sobě nemusí znamenat nic, ale také může...

K roku 2012 se toho váže ještě mnohem víc. Zrovna mě napadá, že na 21. 12. 2012 bude Země v jedné rovině s rovníkem Galaxie (to se děje jednou za pár desítek tisíc let). Posunou se ty póly. Vybrace zemského jádra se z původník 8 Hz přes nynějších 13 Hz dostane na 21 Hz (snad si to pamatuju správně); v roce 2012 bychom (pokud si dobře vzpomínám) měli míjet planetu Nibiru, která nám bude nebezpečně blízko.

Teď mě napadlo - zima. Podle vědeckých studií nastoupí doba ledová. Podle jiných studií se globálně oteplujeme. Ale to globální oteplování má meziplanetární význam. Slunce se ohřívá = silnější erupce (všimněte si, jak je slunce ostré do očí a rozžhavené doběla - už dávno není žluté). Merkur je přehřátý, Venuše také a Jupiter dávno nemá ani jednu, ani dvě rudé skvrny, ale 3 (vznikající vysokou teplotou). Nemění se jen matička Země, mění se celá sluneční soustava. Nikdo mi nenamluví opak:D

To jsem ale odběhla. Zpátky k roku 2012. Dostali jsme se k příčinám rozruchu, tak se přeneseme dál: důsledky. Přírodní katastrofy, nemoci, hladomor, světová válka, umírání (lidí) a vymírání (druhů). A na druhé straně stojí vstup do klidu, míru, harmonie, krásy, milosti, hojnosti a blaženosti (a kdoví, čeho všeho ještě). A na třetí straně stojí další možnosti: návštěva UFO, odnesení lidí mimozemšťany, aby byli očištěni, zdokonaleni a zachráněni a pak posláni zpět na Zem, aby pomohli přeživším; osvícení a nastolení celosvětového míru (teď se mi vybavil jeden film:D - ženská od policie proniká mezi Miss a na konci prohlašuje "A (pláč) chci světový mír!").

Víte, ať se podíváte na jakoukoli stranu (vědeckou, námoženskou, mimozemskou, přírodní), napadne vás pátá strana - nic. Nestane se nic (teď jsem si vybavila, jak se definuje nic:D). Prostě ten den přejdeme, oslavíme Vánoce a bude hovoto. Nezasáhnou žádné božské, přírodní ani mimozemské síly. Nic nemůže osvítit skoro 4 miliardy lidí, aby se změnili k lepšímu ze dne na den.

Co když se ta změna datovaná na 21. 12. 2012 projeví až po pěti deseti letech? To si už nikdo nevzpomene...

Já jsem nestranný člověk - nepřikláním se ani k jedné z mnou označených pěti stran. Já si myslím svoje - a to tohle: Když se celá planeta upne k jednomu datumu, tak se prostě něco stane (teď odkazuju na Tajemství). A myslím si ještě něco - ať se stane cokoli nebo nic, bude platit jen jedno pravidlo. Pravidlo tak staré, že ho nelze datovat. Pravidlo, které vnímají i zvířata. Na první pohld kruté, na druhý pohled nutné pravidlo. Pravidlo stanovené matkou Přírodou (fajn, konec napínání) - pravidlo, že přežije ten silnější. A teď nemyslím Archy z filmu 2012, nemyslím hrdiny jako Spiderman nebo Batman, nemyslím ranaře z amerických filmů se samopaly v rukou - myslím ty obyčejné lidi, nás smrtelníky. Lidi z masa a krve, reálné jedince... a ne lidi z filmových nebo literálních pláten a představ každého jedince o dokonale silné osobně... Lidé jsou velmi přizpůsobiví - jsme schopni zvyknout si na cokoli. Ať to bolí (fyzicky, psychicky) jak chce, zvykneme si a přizpůsobíme se a přežijeme - ale tohle všechno dokážou jen ti silní.

21. prosinec roku 2012 přežijí jen ti silní - i kdyby se nestalo nic. Pořádně nevím, jak to myslím, ale vím někde uvnitř sebe, že mám pravdu.
P. P. S. těším se, až se za 3 roky k tomuhle článku vrátím... až se vrátím ke všem článkům o roce 2012... až se lidstvo vrátí ke všemu, co o roce 2012 kdy kdo prohlásil - co si o tom pomyslíme, co na to řekneme?

(zejtra napíšu seznam předpokládaných akcí, které se mají odehrát 21. 12. 2012 - tuhle úvahu píšu půl hodiny a už chci jít do postele:D; sry za překlepy, úvahy po sobě nikdy nečtu...)

Úvod k rubrice

27. prosince 2009 v 23:17 | Oroniel15
Nemůžu si pomoct, ale je to fascinující. Moc Egypta, způsob jeho řízení a přísná hierarchie. To, co Egypťané dokázali a nikdo neví jak! Mocná kultura Číny a její zvyky dodržované dodnes. Japonští Samurajové. Řecké mýty, ze kterých se čerpá nynější fantasy. Rozmach Říma a vznik jeho impéria. Drsný život seveřanů a jejich krásná hrdinská mytologie...

Chci o dávno zašlé, ale zapamatované slávě dávních civilizací mluvit z jednoho důvodu - jak mohl člověk stvořit něco takového? Tak impozantního? Pyramidy, Velkou zeď, mýty z Řecka nebo impérium Říma? Kde se nechali inspirovat? To šel faraón po zahraně a osvítil ho Ré a napadlo ho nechat si jako hrobku vystavět něco takového, jako jsou pyramidy? Jak vůbec někdo věděl, JAK je postavit?

Nebo zaniklé, kdysi mocné kultury jako Mezopotámie nebo Babylónie, krásná města a silné státy. První Chamurapiho zákoník starý 8 000 let (doufám, že jsem se nesekla - píšu z hlavy z údajů ze školy:)), který je pamatován dodnes? Máyové, Aztékové, zaniklé civilizace s velikým odkazem pro naší dobu. Jak mohli Máyové pracovat s matematikou v takových rozměrech, ve kterých my se nedokážeme pohybovat? Bez počítačů a kaukulaček, které by počítaly za ně?

Nepřijde vám to fascinující?

Památky na těžkou, silnou, mohutnou a překrásnou, ale dávnou minulost tu stojí dodnes. Řekněte - co zůstane po nás, po lidech 21. století? Mrakodrap? Metro? Tyhle věci jsou strašně pomíjivé a zub času se pevně zakousne do kovů jako je ocel nebo zinek. Přežije taková kovová (doufám, že kovová) Eifelova (snad dobře napsané) věž 3 000 let? - moderní dějiny mě nefascinují (kromě těch válečných). Postavit vysokou věž v nedávné době není tak nereálná představa jako postavení Rhodose před x lety (honem nevím, kdy přesně).

Obsah rubrik bude věnován tomu, co mě na starých kulturách fascinuje a co obdivuji. Trocha suchých informací kolem a kolem (pár základních údajů před samotnými monumenty), aby se neřeklo, ale doufám, že články o těch monumentálních dílech vás zaujmou tak, jako mě. :)

Omlouvám se, ale mám vypnuto...

25. prosince 2009 v 21:11 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Mám vypnuto, lidi. Nenajdete mě ani na ICQ, ani na meilu, ani na mobilu, ani na facebooku, ani tady na blogu, ani mezi "kámoši či kámoškami". U mě probíhá očista, která má fascinující důsledky - nevyžaduji žádnou komunikaci, nemám potřebu s někým mluvit, nemám touhu pracovat na blogu. Dneska sem se po 3 dnech přihlásila na ICQ, vyřídila pár přání k Vánocům, kámošky narozeniny, nařknutí od kámoše, že sem na něj nasraná (nebudu tvrdit, že lže); na Facu rychlé vyřízení ničeho - tam se věčně nic neděje:D a poslala jsem pár meilů do nakladatelství. A zrovna teď píšu tenhle článek. Myslím, že na jeden den bylo té virtuální komunikace dost, takže se s vámi loučím, a to na neurčito. Jakmile moje "očista" od problémů, starostí a předsudků skončí, s radostí se vrátím do práce tady na blogu a snad budu i víc komunikativní:). Ale na Nový rok tu budu jako na koni;) Hm, myslím, že tak v pondělí úterý bych mohla být zase aktivní. :)