Únor 2010

Pro Martin (proč věříte na magii?)

28. února 2010 v 19:28 | Oroniel15 |  Moje odpovědi
Ahoj. Můžu se zeptat, proč věříte na magii? Proč? To prostě nechápu, magie se nedá nijak dokázat, není viditelná a ani vy nemůžete tvrdit, že magii děláte, když vlastně žádná není. Jak můžete věřit v něco, co jste nikdy neviděli a co se vám nikdy nepovedlo? :-)

- To je velice šikovná otázka. Dokonce jsem se zarazila, jestli nedát tenhle článek do Mých myšlenek nebo názorů:D Ale myslím, že to takhle bude nejlepší.

Hodně podobné otázky rozebírám ve svém románu. Nechci tady teď popisovat velkolepost, kterou jsem vytvořila (nepřeháním, je to fakt bomba:D:D), ale ráda ji využiju pro odpovězení na tvoji vypočítavou, ale zásadní otázku, kterou si vztáhnu na sebe.

Proč věřím v magii? Ožahavé téma, které bych mohla rozdělit do několika velkých odstavců... tak uvidíme, co ze mě vypadne:D

Magie má kořeny daleko před naším letopočtem, ať využívaná vědomě nebo nevědomě. Praktikované rituály, kouzla a zaříkání a umírání kvůli přesvědčení... nebo kvůli faktům? O existenci magie se můžeme hádat a nikdy nedojdeme k závěru. Co to ale vůbec je?

(asi jsem měla začít nějak uceleně a systematicky)

Když se řekne magie, první, co mě napadne, jsou kouzla z RPG her, které moc ráda hraju. Podruhé mě napadnou síly přírody. K praktikování magie se používají různé přírodní/přirozené síly. Světlo úplňku, energie sexu nebo smrti... to a mnoho dalšího jsou procesy, které mají svoji sílu a energii. A přesně to si představím pod slovem MAGIE - přirozená energie a síla nasměrovaná za nějakým účelem. Nevím, v jakém rozsahu se to dá využít, ale představy mám. Myslím, že magie není v zaříkávání nebo zaklínání, není ani v lektvarech nebo kouzlech...

Podle mě nejde říct MAGIE = (něco). Entomologie = nauka o hmyzu. Magie = ??? Pod tímto slovem si každý představí něco jiného. A co je to ve skutečnosti? Na tom nezáleží. Protože to, čemu skutečně věříš, o čem je každý pevně přesvědčený, je automaticky skutečností. Logicky - proč by se milióny lidí v celé historii lidstva věnovaly něčemu, co neexistuje? Už jen samotný tento fakt je jako singální, jedovatá, křiklavá barva na šedém pozadí. Podobné otázky si lze pokládat v různých tématech o věcech, které přasahují lidskou představivost, chápaní a uvědomění.

V komentáři jistého Martina mě praštila do očí jedna věc: ...ani vy nemůžete tvrdit, že magii děláte, když vlastně žádná není. Tady to zavání skepticismem a troufám si říct, že tento Martin v magii nevěří - usoudila jsem z této části jeho trefného komentáře. Už jsem napsala, jak moc se mi tento komentář líbí?... nom, nebudeme odbíhat od tématu.

To, v co každý z nás věří, je jeho realita. Křesťané věří v Boha, buddhisté v reinkarnaci... dříve se věřilo, že je Země placka... dnes lidé nevěří v "nadpozemské schopnosti". Teď nemluvím o magii, ale třeba o kinezích atd. Dej lidem důkazy a půjdou za tebou na kraj světa - oho, proč se to říká, když kraj světa neexistuje?! Ale v nějakých tématech prostě nelze získat jasné, na 100 % přesvědčivé důkazy. Vždycky se najde někdo, kdo nevěří. Vsadím se o co chcete, že mezi divokými kmeny skrytýmu v hustých pralesích existují tací, kteří nevěří tomu, že je Země kulatá. Ostatně tomu nevěřím ani já - Země je šišatá a ne kulatá... :D:D

No vidíte, kam jsem se zase zatoulala. Prostě a jednoduše - magie je stejně kontroverzní jako jakékoli jiné "napodzemské" téma. Martin se zmínil, že ji nikdy nikdo neviděl. Magii nikdy nikdo skutečně neviděl, viděl maximálně její následky/výsledky.

Dám vám poslední příklad. Já se už od osmé třídy ptám, jak by vypadalo radioaktivní záření, kdyby bylo vidět. Nikdo mi na to není schopný dát přesnou a uspokojinou odvěď. "Je to vlnění, které není vidět." atd. atd. Jakou by mělo barvu? Bylo by to jako polární záře - te´d mě napadá, není polární záře taky nějaké vlnění? Nom... radioaktivní záření nemůžeme vidět, ale můžeme jasně vidět jeho následky... Takové je to i u magie - je to energie, která není vidět? Je to vlnění, které není vidět? Třeba je to vlnivá energie:D pardón, už plácám blbosti...

Spousta lidí praktikuje "Dokud neuvidím, tak neuvěřím!" Ale lidi, vzpamatujte se. Dokud neuvidíte milión korun, tak nebudete věřit, že existuje? Dokud neuvidíte abstrakci (naději, lásku, strach), tak v ní neuvěřite? Dokud neuvidíte smrt, nebudete na ní věřit? Dokud neuvidíte nejnovější typ mobilu, nebudete v něj věřit? Dokud nevidíte na vlastní oči Obamu, nebudete v něj věřit (třeba je vytvořený jen virtuálně, co my víme, že jo?)... Tato praktika je prostě mrtvá, už neplatí. A ten, kdo se stále drží "Dokud neuvidím, tak neuvěřím." je pro mě ztracený případ (nic proti Martinovi, rozhodně ne!!!!! Jeho otázka mě donutila napsat takovýhle sloháč:D - zase :-/... asi mě už máte plný zuby:D). To je jako s Bohem - dokud neuvidím, neuvěřím. Cože, on způsobil nějaký zázrak? Ne, nedokud neuvidím Boha, neuvěřím v něj.

Ááááááááááááá - už konec... začínám si připadat jako politické řečnení - stovkami slov říct nic:D

Pro Rise (PSI-koule)

28. února 2010 v 10:53 | Oroniel15 |  Moje odpovědi
Ahoj
Jak dlouho trvá vytvoření vyditelná a silné PSI-Koule? (jako myslim čas od doby co začneš vytvářet do doby než bude hotová) ,a jak dlouho to trvá tobě :)
Dik

- Každému to trvá různě dlouho... Mě to trvalo při tréninku jednou týdně (resp. když jsem si vzpomněla) asi 3 měsíce...

Nony (kineze)

27. února 2010 v 11:28 | Oroniel15 |  Moje odpovědi
Bych se chtěla zeptat jestli každý může ovládat kineze. a jestli může jeden člověk ovládat všechny? A ta pyrokineze,aerokineze... je vlastně ovládání živlů? Díky za dpověď :-D

- každý
- všechny teoreticky
- není to ovládání živlů...
rádo se stalo :D

Pro Lucie (význam bílé magie)

27. února 2010 v 9:31 | Oroniel15 |  Moje odpovědi
Ahoj, měla bych takovou otázku. Přemýšlela jsem nad smyslem bílé magie. Vím, že magie by se dělit neměla, ale rozdělme ji pro tuto chvíli na magii dobrou a magii zlou. Myslíš si, že magie dobrá má za úkol rebelantskou magii, která se neřídí podle zákonů bílé magie eliminovat??? Došla jsem k závěru, že ano. Kdo jiný by měl usměrňovat zlou magii než dobrá magie. Je to tedy úkol všech dobrých čarodějek? Jen mi není jasné, jak by se dobrá magie mohla vyrovnat té, která nezná pravidla a která si vlastně může dělat co chce. Zkus mi prosím napsat, co si o tom myslíš ty :-)

- Ahojky. Musím přiznat, že mě tvoje otázka donutila přemýšlet (a to je na sobotu dopoledne obdivuhodný výkon:D). Nad tímhle tématem jsem nikdy totiž nepřemýšlela - magie se nedělí, proto jsem se tím víc nezabývala. Když připustíme rozdělení na bílou a černou, tak mě napadá, že je to typické a už ohrané téma do filmů. Dobro a zlo. Jak říkám já - co nemá protiklad, to nemůže existovat. Bílá a černá magie budou existovat vždycky, protože jakmile jedna z nich zmizí, druhá ztratí na významu. Pokud zmizí bílá magie, černá ztratí na významu. Ale to není to, na co ses mě ptala.

Jestli má bílá magie usměrňovat černou. Stejně tak se dá říct, že má černá magie usměrňovat bílou (záleží na úhlu pohledu). Den usměrňuje noc, světlo tmu, ženy muže a muži ženy - každý opak se snaží v jakékoli míře usměrnit svůj protějšek. Dá se tedy říct, že bílá magie může usměrňovat černou magii, ale jestli má za úkol ji eliminovat? Ne, troufám si říct, že to rozhodně ne. Bílá magie je z pohledu obyčejného smrtelníka dobrou magií. Ale ničit v zájmu sebevyššího dobra je zlo - ničit černou magii v zájmu dobra je opravdu špatné. Jakmile bude černá magie zničena, bílá magie ztratí na významu. A jednou se najde někdo, kdo by chtěl černou magii zase oživit.

Tedy závěrem mojí úvahy: Bílá magie existuje jako opak černé magie a nemá za cíl ji zničit - to by v podstatě zničila sama sebe. Úkolem dobrých čarodějek/čarodějů je pomáhat lidem, ne terorizovat (nechci použít slovo zabíjet) čarodějky/čaroděje černé magie. Jestli se mezi sebou rvou, to už není naše věc. Ale bílá magie nemůže bez černé existovat, a naopak.

Není lepší magii nedělit?:D

Jen tak pro radost - video s hudbou

25. února 2010 v 21:20 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Tohle video už tady jednou mám. (videa → Relax. → Oheň). Dneska jsem dostala chuť na jemnou hudbu. Jenže já nic takového ve své široké škále hudebního výběru nemám. Na Loreenu jsem neměla chuť, do konce i Enya mi nevyhovovala. Zkusila jsem různý relax, co mám v kompu, ale nic mi nesedlo. Dokonce jsem vyzkoušela (viz. článek níž) housle a klavír od Bedřicha Smetany - to mi sedlo. Pak mě napadlo zavítat k sobě na blog do výše uvedené rubriky... a tam jsem našla tohle video - a to mi sedlo jak ušité na míru... při něm jsem se naučila češtinu i fyziku během 30 minut...

Krásné video... úžasná hudba - jemná... zvuky ohně... chvíli jsem měla pocit, že cítím jeho teplo a vůni... no jo, nechala jsem se unést:)

Když to poslouchám, mám pocit, že na světě ještě je nějaké dobro. A takový pocit je k nezaplacení.


Housle a klavír

25. února 2010 v 20:44 | Oroniel15 |  Instrumental
Nepřeskočilo mi, jen se zase ubírám jinými hudebními směry než určuje moderní doba, tak nekompromisní vůči rozdílným postojům. Někdy je prostě dobře vybočovat z řady a nebýt jako ostatní - komu by se to furt mělo líbit?!

Bedřich Smetana
(1824 - 1884)
Příjemné tóny houslí doprovázené klavírem... tohle by dneska už nikdo nenapsal
(a tím jsem si naprosto jistá...)

Kousek Vltavy...
(znáte z reklamy na Pilsner Urqvel - asi blbě napsaný)
... s krásným obrázkovým doprovodem

Kompletní Vltava
(poněkud tiché, ze začátku se mi zdálo, že to vůbec nehraje - hraje, jen tiše)


Pro Anonymus :D (2)

24. února 2010 v 19:30 | Oroniel15 |  Moje odpovědi
Znovu ja :D
Takže chel by som sa ťa spytať o AP konkretne s Anjelmi, keby nahodou sa pripojil niekto "iný" aby niečo nekale odomňa chcel môžem to ukončiť bez toho aby som mal s ním problemy ? A môžem to ukončiť kedykoľvek(aj keby som bol v tranze) ?
Diki

- Právě se na mě projevuje slabost mé generace, a to neschopnost plně rozumět slovenštině... se stydim:D Ale i tak ti zkusím odpovědět:) Takže... Ano, AP můžeš ukončit okamžitě - v podstatě kdykoli budeš chtít (tedy u mě to zatím fungovalo vždycky). Co se týče tranzu... jsem si jistá, že to jde ukončit i v tomhle případě - i když jsi v tranzu, jistá část mozku pořád pracuje a ta tě probere...

Jdu se pokusit trávit učitelské výmysly...

24. února 2010 v 18:39 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Přijde mi téměř miracle (zázrak), že konečně píšu článek do jiné rubriky než do Mých myšlenek:D. Těch občasných anglických slovíček si nevšímejte - Our teacher (naše učitelka) si sedí na mozku (jak se řekne mozek?). Dneska jsem přišla domu ve čtvrt na 5 a samozřejmě jsem si musela dát relaxační hodinku a půl - protože today was (dnešek byl) naprosto příšerný! A tato jistá učitelka na angličtinu nám v pondělí oznámila, že v pátek bude zkoušet - ústně slovíčka a vyprávění. A dneska najednou oznámila, že to všechno bude zkoušet zejtra.

Nijak bych se tím nevzrušovala, kdyby zejtra nebylo 25. 2. - já jsem totiž v seznamu třídy 25. ,což pro mě znamená vysokou pravděpodobnost zkoušení jak ze zmíněné English (anglištiny - snad je to napsaná dobře, plete se mi to s němčinou - tfuj!), tak z češtiny a navíc z chemie!!! Ze zemáku jsem byla už v úterý - díky bohu za pohotové razení od mých spolužáků:-*

Dnešek byl tedy - jak jsem zmínila - katastrofální. Biologie a čeština ještě ušly, pak další biologie, ta byla v pohodě, dokonce i chemie byla OK. Pak přišla fyzika a to mě dorazilo - začali jsme brát novou kapitolo (teplotní roztažnost pevných těles) a toto právě přidala do pátečního testu (jejky...). Tím mě dokonale nas***a. Pak angličtina - to jsem byla už tak mimo, že ten test, co jsme psali, vidím... budu optimista, takže ho vidím na 2:D:D Normálně jsem dneska byla tak přejetá, že kámoška na mě: "Co to plácáš? Ty, takovej věčnej optimista!" Po angličtině přišel nejen oběd, ale i mrzutost - a byla jsem fakt mrzutá. Naštěstí mě zachránila moje kamarádka, která koupila gumové medvídky, tak sme žraly:D:D

Tak to vidíte - jak jsem se rozepsala. Obávám se, že jsem si uvědomila jednu nemilou věc. Tenhle blog se začíná ubírat velice nebezpečným směrem - směrem mého deníčku. A já k smrti nesnáším deníčky!!! Ale těžko pracovat na nějakých rozumných článcích s tím učitelským nátlakem všude kolem mě + tím, že celý tenhle týden hrozí riziko mého zkoušení:D To mi připomíná, že jsem kámošce slíbila laborky na chemii a jiné kámošce naskenoval příklady na matiku a... ještě něco jsem slíbila:D už nevím...

Tak mi držte palečky, prosím, protože čtvrtky (a neděle) jsou nejhorší dny v týdnu.

P. S. a aby toho ve středu nebylo málo - v koupelně lovím nůžky na nehty. Ale ony mi upadly a já koukám, jak padají, a v hlavě si říkám: "Jestli mi spadnou špičkou na nohu." A pak mě napadlo, že bych měla nohou ucuknout. Přišlo mi strašně dlouho, než nůžky dopadly, ucuknout bych klidně stihla, ale jak jsem tak přemýšlela nad těma nůžkama a mojí nohou, nějak jsem nepobírala:D Samozřejmě že ty nůžky spadly tou špičkou napřed přímo na bázi mého pravého palce. Samozřejmě že jsem koukala jak idiot, když se objevila veliká rudá kapka. A samozřejmě jsem na to zírala do tý doby, než jsem se začala usmívat jak idiot:D:D Prostě mi přišlo vtipný, že jsem přemýšlela nad ucuknutím, že jsem věděla, že spadnou hroty napřed, (žežežeže) a že jsem nic neudělala:D No co - přece se nebudu rozčilovat, že jo?:D To mi připomnělo - jdeme s kámoškou z oběda a jak já byla mrzutá, ona na mě: "Prosím tě, co se rozčiluješ?" - rozčilovala jsem se nad načím v tašce. A já na to: "Musím se rozčílit! Tenhle týden jsem se ještě nerozčílila a to je už středa." A víte co? Mě totiž rozčilování pomáhá - já dám průchod negativní energii a pak jsem až do konce týdne naprosto v pohodě (zvlášť po pátečním kickboxu:D:D)...

Konec! Jdu trávit učitelské výmysly... sarka, my zítra píšeme diktát z češtiny - ten diktát, který nám slibuje už 3 týdny... :D:D A bolí mě probodnutý palec - na to, kolik bylo krve, jsem čekala, že v něm bude větší díra... ani to tolik nebolelo:D Můj případ je dokonalým příkladem pomalosti lidského mozku - lidského, ne mého, jasný?!:D:D:D:D:D Á, už aby byl pátek touhle dobou... brr, ten šerm, co mě čeká... odsmyky... áááá

Kua, konec!!!:D Vidíte to? Z půsovodních dvou odstavců se mi tu vyklubalo tohle... končim, už fakt - do třetice všeho dobrého:D

Tak se mějte, papa a držte palečky...

P. P. S. mám furt nutkání psát, asi půjdu pro změnu otravovat nakladatele:D

Pro Mišaela (2)

24. února 2010 v 18:20 | Oroniel15 |  Moje odpovědi
Velmi vyčerpávající odpověď....díky :-) Jednu otázku bych ještě měla. Připusťme, že vše na tomhle světě ma nějaký smysl.....jaký smysl tedy mají kineze? Pokud jsou tak slabé, že jsou vlastně k ničemu, tak vážně nechápu co dělají v naší galaxii :-D Dobře, připouštím, že na kinezích se dá nějak natrénovat trpělivost a soustředění, ale jinak? Musí to mít nějaký vyšší cíl, none?:-)

- Kineze nejsou vůbec slabé - dokážou relativně snadno zabíjet toho, kdo s nimi neopatrně zachází. A ptát se na význam kinezí v řádu vesmíru je jako ptát se na význam stříbrné hvězdy na obloze: Proč je zrovna tahle hvězda na naší pozemské obloze, když je - jak se zdá - k ničemu? Jak jsi řekla - všechno má svůj smysl. Něco má smysl už odhalený, něco neodhalený a smysl něčeho dalšího není určený, abychom ho věděli. Nevím, prčo by zrovna kineze měly mít nějaký vyšší smysl - je to prostě schopnost. Vrozená vloha, kterou lze rozvíjet. Stejně jako rozvíjíš např. logiku. Je jen na tobě, jak využiješ to, co ses naučila/můžeš naučit, a jaký tomu dáš smysl ty. Pro někoho ta hvězda na obloze může mít vyšší smysl - může si myslet, že právě tahle hvězda je duše zemřelého. Stejně tak pro jiného je to jen hvězda. Pro tebe jsou možná kineze zbytečné, pro mě je to fanscinující lidská schopnost. Záleží na názoru jednotlivce:)

Jak se může stát z pohodového dne katastrofická vyhlídka

23. února 2010 v 19:30 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Blíží se středa. Jako dnes, i zítr máme školu do 16:05. Úterek je vždycky trošku (lidově řečeno) vo hubu. Ale středa je taková pohodová. První hodina bižule (to se upisujeme ďáblu), pak čeština, pak dvě hodiny laborek z biologie nebo chemie, pak němčina a angličtina... po obědě dvě hodiny hudební výchovy (druhá skupina má výtvarku). Středa je takový nejpohodovější den - protože není matika troufám si říct:D

Dneska jsme si ujasnili změnu rozvrhu - biologie a čeština. Kvůli olympiádě z biologie máme místo laborek další hodinu biologie a potom chodinu chemie. Potom fyziku a angličtinu, přičemž (zajímavé slovo:D) z AJ píšeme test... Takže chemii máme 3x za sebou (dneska, zítra, čtvrtek) a fyziku ob den (Po, St, Pá)... Fakt zalést někam do křoví a umřít:D:D

To mi připomnělo jednu hlášku:D

Kámoška pořád říkávala: "No to mě poser." A říkala to tak dlouho, až ji posral pták. A když já prohlašuju: "No tomě zabij." (nebo velice méně "No to mě zastřel.") ... domyslete si:D:D:D:D

Pro Mišaela

23. února 2010 v 19:19 | Oroniel15 |  Moje odpovědi
Ahoj :-) právě jsem dočetla tvé články o kinezích...je to velmi zvláštní a zajímavé, ale těžko se tomu věří :-) Já nejsem skeptická, ale zdá se mi divné, že by tohle někdo uměl a svět o tom nevěděl. Pokud by kineze fungovaly, tak proč by se nemohla třeba i zneužívat? Kdyby se ale zneužívala, byla by toho plná televize. Proč dvojčata v Americe byla zbourána letadlem? Proč někdo nepoužil geokinezi k vyvolání zemětřesení? Nebo proč hasiči neumí ovládat pyrokinezi? Proč se musí pachtit s těma hadicema? Proč žádný jasnovidec nevaroval před zemětřesením na Haity?....Je toho spousta, co mi brání v tom, abych v kineze věřila :-( Moc bych tě prosila, abys mi odpověděla, proč se věci neřeší tak, jak jsem právě popsala :-) Rozhodně tohle neber jako provokaci, je to jen snaha jedné dívky proniknout do tajů magie :-) Předem dík


- Ahoj. Chápu tvoje pochyby i otázky. Opověď na tvoje otázky je jednoduchá - velice málo lidí o kinezích ví a jen maličký zlomek z nich dokáže něco hodnotného. A to něco nestačí na to, aby s tím mohli udělat díru do světa. I kdyby nějaký člověk ovládal kinezi v takovém rozsahu, jak si to ty představuješ (zemětřesení, jasnovidectví, hašení požárů atd.), bylo by to velice nebezpečné. Podle mých znalostí si troufám říct, že na získání takové úrovně by nestačila polovina života (bereme v úvahu pracujícího člověka s rodinou). Pokud někdo něco z kinezí dokáže - roztočit PSI-wheel, dokáže pohnout plamenem, prostě ty základní věci - je to moc málo, velice málo na to, aby toho šlo jakkoli využít a přitáhnout pozornost televize. Stejně - pokud by se to někomu podařilo, kritici by ho rozsápali na kusy a lidé by ho odsoudili - protože lidé se takových věcí buď bojí, nebo jim nevěří. Tedy:
- Nikdo zemětřesený vyvolat nedokáže, tedy rozhodně ne vlastní silou! Aby někdo roztřásl zemi jen tak - to je nemožné. A roztřesení země na hranici litosférických desek je taktéž šílenost, protože donutit dvě desky, aby do sebe narazily, jen svojí myslí nebo energií - ten dotyčný by zemřel vyčerpáním... To samé platí pro práci s vodou - nejde uhasit požár jen tím, že si to někdo představí. Protože by se ta vada musela odněkud vzít - z cisteren nebo ji vytvořit příhodnou chemickou reakcí - to samo o sobě by dalo neuvěřitelnou, ba snad i smrtelnou práci. A pokud jde o pyrokinezi - dá problém zmanipulovat rozžhavené uhlíky, natožpak celý rozsíhlý požár.
- Jen malá poznámečka - jasnovidectví do kinezí nezapadá;)
- A k americkým dvojčatům - na veřejnost proniklo dost informací a důkazů, jsou desítky dokumentů, závěrů, studií atd., které pronikly na veřejnost, - zprávy a důkazy o tom, že dvojčata byla zničena samotnou americkou vládnou. A proč? Kvůli ušetření peněz... Přímá odpověď na tvoji otázku - letadlem zbourána nebyla, byla zbourána uměle řízenými výbuchy v podzemních prostorách.

Pokud se chceš ještě na něco zeptat, jen do toho:)

4 chladící věže přibudou k Temelínu

22. února 2010 v 20:38 | Oroniel15 |  Z internetu

K tomuhle můžu říct jenom jedno: Lidem se nelíbí Temelín, ale bez elektřiny ndokážou žít. - je lehké určit, jak tenhle spor dopadne: Pohodlí zvítězí nad pocity a názory a v naší krásné jihočeské krajině nebudou jen 4 dominanty, ale bude jich 8... no jo no... Lidským potřebám příroda zjevně prostě ustupovat musí:(

Rhapsody

22. února 2010 v 19:40 | Oroniel15 |  Hudební skupiny
Už je to taky pěkně dlouho, co jsem na tuhle skupinu narazila, a ani pořádně nevím, jak k tomu došlo. Nejspíš jsem na ně narazila dost tvrdě:D A konkrétně na hned tu první písničku.

Ráda bych vás upozornila na ty úžasné housle:)

Jen mě tak někdy štvou ty bubny a kytary...

Dawn of Victory
(poněkud potichu)
(vřele doporučuju stejnojmenné album - moje nej)

Emerald Sword

Rain of a Thousand Flames
(na začátku se ohání tím mečem, jako by se bál, že se praští do hlavy:D)

Víte, tenhle metal mi prostě přijde takovej zvláštní. Něčím zvláštní. Nedokážu to pojmenovat (aha, to mi připomnělo jednu moji úvahu:D). Prostě je na nich něco zvláštního a to něco si mě omotalo okolo prstu:)

Mix (34)

22. února 2010 v 19:30 | Oroniel15 |  Citáty
Oliver Wendell Holmes
Někteří lidé zastávají názor, že pravda je neškodná jenom v rozředěném stavu.

Plútarchos
Nejstarší a největší láska je láska k životu.

Latinská přísloví
Jistého přítele poznáme v nejisté situaci.

Willard Van Orman Quine
Nežijeme v pravdě, ale pravda, jdeme-li za ní, žije v nás, mluví našimi ústy. Tehdy, hledáme-li ji tak usilovně, že ji nacházíme.

Charles Kingsley
Vlastnil skoro všechny dary života, kromě daru, jak je používat.

Charlie Chaplin
Není žádné umění být mladý, když je nám dvacet čtyři let.

Lucius Annaeus Seneca
Krutější je stále se bát smrti než zemřít.

Lech Przeczek
Náš život je plný omylů. Některé z nich se nám však podaří pojmenovat až řadu let po jejich vzniku.

Jean Jacques Rousseau
Chraňme se hlásat pravdu těm, kdo nejsou s to ji pochopit, neboť by to znamenalo, že chceme nahrazovat pravdu omylem.

Lev Nikolajevič Tolstoj
Lidé se učí mluvit, a přitom hlavní umění je, jak a kdy mlčet.

Arthur Conan Doyle
Když vyloučíte nemožné, pak to, co zbývá, musí být pravda, byť je sebenepravděpodobnější.

Dušan Radovič
Přátelé nás kazí, přimhuřují nad námi oči a odpouštějí nám. K úspěchu v životě potřebujeme několik dobrých nepřátel. (Na tom něco bude...)

Oscar Wilde
Přesnost je zloděj času.

Moliére
Přílišná horlivost působí jenom omyly.

15.2. 2010 - 21.2. 2010

22. února 2010 v 19:21 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 128
Úterý: 123
Středa: 108
Čtvrtek: 130
Pátek: 110
Sobota: 133
Neděle: 117

Celkem: 849

Hóóóooo... Krásná čísla:) Děkuju:-*