Závěr (2)

21. března 2010 v 19:50 | Oroniel15 |  Pracování s pocity

Obrázek

Nehledaný tématicky
uuu
Pocity celkově: Smrt; konec světa; smutek; prázdnota; konečnost a krátkost života; klid; pokoj; překvapení; tajemno; chlad; nespoutanost; východisko z problému; úleva; naděje; strach z budoucnosti; jistota; hledaní a nalezení naděje; splnění příslibu; tajemství; pocit výzvy; svoboda; lehkost; nezadržiteltost; pocit letu; clouhá cesta; dno možností

Obrázek nevyvolává nic u: 1 člověka

Zaujaly mě následující příspěvky
Od Tammy:
Strmá a náročná cesta k neznámému cíli. Mám pocit jakoby výzvy, ale zároveň pocit, že to zvládnu,dokážu. Jakoby když se dostanu k té stavbě tam bylo něco nádherného, ikdyž ta cesta je děsivá.

Od Odysea:
Nejdříve jsem necítila nic, ale po chvilce se strop jeskyně začal hýbat jako nějaká tlama obří veleryby a všechno spolkla. Když se tlama začala zase otevítat, zasvítilo mi do očí ostré denní světlo - porod, procitnuti, šok. Pak se trop začal vlnit jako kdyby dýchal nebo jako kdyby to bylo nebe s mraky - to me přimělo se podívat dolů na potok, co teče zpátky do chladných hlubin (jak když se nahýbaté nad studnou-cítila jsem ten chlad, vlhkost a nekonečnou tmu a prázdno). Pak cesta k té kaplicče - to musí být pořádná štreka se škrábat do takového kopce, po těch ostrých kamenech, ale pohled od tama musí být úžasný - vírt jako svoboda ( podle mě v té jeskyni je průvan) a otevírající se nebe nad hlavou a to světlo co nás volá. Nádhera. Průsmyku jsem si všimla až naposledy - jak se uvolněné kamenní sype s potoku a mizí v hlubině-zatracení. I když je v tom i naděje, že za hodně let se celé to pohoří po kamínku sesype pryč a my uvidíme ten krásný svět, co je za tím. A na závěr ptáci - umocňují majestátnost a momumentálnost celé scény a naznačují, spolu se zelení, existenci života i zde, daleko uprostřed hor.

Od Deine:
Tenhle obrázek vlastním, takže se mi dost obtížně určoval. Vyvolává to mě tajemný pocit a zároveň jistotu, že i v tom nejtemnějším koutě je někde paprsek světla. Že všechno má jak své tmavé tak i světlé stránky a že máme bojovat za svobodu a světlo na naší planetě..

Mýma očima obsáhle:
Po tápání v temnotě spatření starého, ale mocného místa, které působí děsivě a tajemně. Moc sálající z dominanty malé svatyně stojící na strmém kopci. Otevření očí, otevření mysli novým myšlenkám, naděje, že nic není marné a skončené. Vyšší síla - oko nad svatyní (obloha je bulva, slunce oko, skály kolem víčka); varování před selháním a možnost spadnout zpátky na dno (vodopád padající zpátky do místa, odkud jsem přišla). Klid i vzrušení; strach i nebojácnost; pokoření i pocit moci; naděje i beznaděj při uvědomnění, jak snadno lze spadnout při zdolávání krkolomné cesty k cíli.

Stručně:
Děsivost; tajemnost; moc; naděje; varování; klid; vzrušení; strach; nebojácnost; pokoření; pocit moci; naděje; beznaděj; uvědomnění.

Video

(pořád to youtube blbne, takže si to asi nepřehrajete...)

Pocity celkově: Beznaděj; nejistota; strach; smutek; začátek konce; odvaha bojovat; síla; odvaha

Hudba vyvolávala představy/obrazy
Teia Warrilow Gingl:
Noc, bouře, vítr, útes, vlny, které se o něj rozbíjejí, postava, skákající do temné hlubiny pod ní. Topí se, ale je jí to jedno. A pak touha zabojovat, vyplavat zpět na hladinu a podaří se jí to. Pak už jen to rozbouřené a moře a pocit, že to dokázal(a)... že to překonal(a)

Deine:
Začátek ve mě vyvolává smutek,beznaděj a začátek konce. Ale jakmile se to rozjelo pocítila jsem jak bych to řekla odvahu bojovat... prostě, že "Ztratili jsme toho hodně, ale pořád stojí za to bojovat." Kdybych to měla popsat obrazy tak nějaká katastrofa a všichni lidé skleslí... ale po čase se to ještě zhorší a oni si uvědomí, že budou a musí bojovat sami za sebe...a ne jen bezvládně přihlížet.. Osobně tenhle song miluju sama ho mám v počítači

Keta:
Ta "poklidná" část na začátku ve mě vzbuzuje beznaděj a vidím dívku, která zabloudila buď ve skalách, nebo v hlubokém lese.
Jak ale hudba pokračuje do té "bouřlivější části" vidím spíše nějaké bojiště, na kterém umírají hrdinové po boku svých nepřátel.

(upraveno bez smailíků a vedlejších poznámek)
Mýma očima obsáhle:
Tak jsem se těšila na tohle video, ale jak ono nejde přehrát, nechci se pouštět do ničeho poslepu...

Mýma očima stručně:
-

Pro případný zájem o přečtení všech komentářů: Obrázek → ZDE ←; Hudba → ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama