Duben 2010

Zítra mě tu nečekejte

30. dubna 2010 v 21:37 | Oroniel15 |  !!!Velmi důležité!!!
Zítra totiž budu mít moc práce, a to práce společenské a ta bývá nejotravnější:D Svátek lásky - První máj je lásky čas, však to znáte. No, já zítra slavím narozeniny, víte, a vzhledem k tomu, že mi dneska kámoška přála coby důchodkyni:D si možná dokážete domyslet, kolikáté to slavím. Oroniel15 - ta 15 právě 1. května už 3 roky nebude platit:) Matematika první třídy a poněkud zamotaná nápověda:D

No nic, jdu spát, zítra musím vstát co nejdřív, první odvážní gratulanti jsou naplánovaní už na dopoledne. Oni se všichni zbláznili a přáli mi už dneska a budou mi přát ještě v pondělí, to je bordel, to je bordel... Už abych to měla všechno úspěšně za sebou.

Tímto vám všem také přeji příjemné prožití čarodějnického svátku. Heslo nás čarodějně založených žen - ani letos nás nedostanou:D A zároveň vám přeji kouzelný první máj, ten lásky čas, a doufám, že každý z vás dostane polibek pod rozkvetlou třešní (teď jenom honem nevím, kde je takový zvláštní zvyk (?) vzal). Snad vyjde počasí a nebude jako teď - u nás dopršelo a vzduch úžasně voní deštěm. Neděli vyspávejte opici a věnujte se odpočinku a relaxaci - vždyť druhý květen si také zaslouží nějakou zajímavou událost:)

To je asi tak všechno, co bych vám chtěla říct. Jestli někdo z vás umí věštit z karet lépe než já, ocením nějakou obecnou věštbu na květnový, pro mě magický měsíc:)

Mějte se pěkně a nejpozději zítra o půlnoci se ozvu - rozhodně nechci promeškat první článek v měsíci, jako se mi to povedlo už s dubnem! Mám pocit, že i s březnem:D

Ahojky a ještě jednou přeji tentokrát láskyplný první máj:-*

Další nakladatelství

30. dubna 2010 v 21:24 | Oroniel15 |  Druhořadé
A tak se stalo, že za tohoto podivného večera odeslala svůj román na pozouzení do dalšího nakladatelství. Když to teď po sobě čtu, nepřipadá mi tak dobrý. Asi je to jen můj autorský dojem, co já vím:)

Uvidíme, co zajímavého mi poví... Dneska je noc čarodějnic, tak by mi mohla být nějaká nakloněna jakožto své sestře, nemyslíte?:)

Nastínění současnosti a kroky k budoucnosti, aneb Jak fungují volby

30. dubna 2010 v 21:19 | Oroniel15 |  Svět v budoucnosti
Tohle mi přišlo na meil a myslím, že byste si to měli přečíst.

Na ranní procházce Paroubek náhle zakopl a upadl, ukázalo se, že to byla mrtvice, a protože podle hesla "Zdraví není byznys" neměla blízká nemocnice dostatek personálu, a tak zemřel. Záhy stál před nebeskou branou a Svatý Petr ho přivítal: "Vítej na Nebesích, ale dříve, než se tu usadíš tak se zdá, že tu máme malý problém. Málokdy tu máme sociální demokraty a tak si nejsme tak úplně jistí, co s nimi."

"To není žádný problém, prostě mě pusťte dál, jsem dobrý křesťan, jsem věřící."

"Já bych tě rád pustil dál, ale mám pokyny přímo od Boha. Říká, že od zavedení nové politiky LEPŠÍ BUDOUCNOST PRO OBYČEJNÉ LIDI musíš strávit jeden den v Pekle a jeden den v Nebi. A potom si sám vybereš, kde chceš strávit Věčnost."

"Ale já už jsem se rozhodl. Chci do Nebe!"

"Lituji, ale taková jsou pravidla", odpověděl Petr. Odvedl Paroubka k výtahu a jeli stále dolů, až do Pekla. Brána Peke se otevřela a Paroubek se ocitl na krásné zelené louce. Připadal si tam jako v Ráji. Zelená tráva, slunce svítí, ale není moc horko. Vane mírný vlahý větřík. Všude jsou malé hospody s pivem, párky a ovarem, stíněné šumícími stromy. Všude postávají slavní sociální demokraté, sám Willy Brandt ho vítá. Pod kaštanem diskutuje Lenin s Rozou Luxemburgovou. Všichni se volně procházejí, hrají kuželky a fotbálek. K obědu si dávají bifteky, grilovaná prasátka, šampáňo a plzeň. Sám ďábel přinesl Paroubkovi sklenici orosenéh piva a kotletku.  "Dej si jedno, Jirko!"

"Ne, slíbil jsem že už nebudu pít a budu hubnout", odmítá Paroubek.

"Tohle je peklo, synku. Tady můžeš jíst a pít, co chceš, a neuškodí ti to, spíš prospěje." Jirka si tedy zavdá a zjistí, že se mu ďábel líbí, že je to fajn chlapík, který umí vyprávět peprné vtipy a provádět ostatním kanadské žertíky. Všichni si to skvěle užívají a dřív než si to

Paroubek uvědomí, je den pryč. Všichni se s ním bouřlivě loučí a mávají mu, když

nastupuje do výtahu. Když se dveře výtahu znovu otevřou, je zase u bran Ráje a svatý Petr na něj čeká. "Tak a teď je čas na návštěvu Ráje", a otvírá  mu bránu. A dalších 24 hodin je Jirka donucen trávit čas s partou čestných, vychovaných lidí, kteří mají rádi společnost, mluví o jiných věcech než jídle o penězích a chovají se k sobě slušně a uctivě. Žádné hrubé vtipy nebo kanadské žertíky.

Nejsou tam ani žádné hospůdky a i když je jídlo dobré, bifteky a ovárek to není. A všichni jsou chudí. Není tam nikdo, koho by znal. A navíc se k němu nikdo nechová jako k důležité osobě. Den skončil a svatý Petr se vrátil.  "Tak strávil jsi den v Pekle a den v Nebi. Teď si vyber, kde strávíš Věčnost."

Ale Jirka dlouho nepřemýšlí a rozhoduje se: " Nikdy jsem si nemyslel, že tohle řeknu - víš Nebe bylo úžasné, a tak - ale já si opravdu myslím, že patřím k přátelům do Pekla."  Tak ho Petr odvede k výtahu a on jede stále dolů až do Pekla.


Dveře výtahu se otvírají a on se ocitá uprostřed pustiny pokryté  odpadky a toxickým odpadem. Vypadá jako poušť, ale je to ještě horší. Asi jako doly pod Krušnými horami. Je vyděšen, když vidí své přátele, oblečené v cárech, jak jsou přikováni k řetězu a sbírají do plastových pytlů odpadky při silnici. Sténají a vzdychají v bolestech, tváře a ruce zčernalé špínou. Ďábel přijde k Paroubkovi a dá mu ruku kolem ramen, ten se otřese a říká: "Já tomu nerozumím, byl jsem tu včera, všude sluníčko, travička zelená, pivo teklo proudem. Jen jsme se tak poflakovali a bylo to skvělé. A teď je tady pustina, všude jenom nepořádek a každý vypadá zbědovaně."

Ďábel se na něj podívá, mazaně se usměje a řekne: "Jo, holenku, včera to byla volební kampaň, dnes už jsi nás zvolil!!"

Stříbrné náušnice se zlatými korálky

29. dubna 2010 v 14:36 | Oroniel15 |  Drátování
A tak se stalo, že dorazily stříbrné drátky. A tak se stalo, že jsem 4 hodiny dělala náušnice pro moji malou osobu. A tak se stalo, že mi poněkud "utekly" středy. Ale mě to nevadí:) Takhle na fotce nic moc, ale kdybyste je viděli ve skutečnosti:-* Jdu dělat další a konečně se odstěhuju na Aukro:D

lll
Druhá verze:
lll

Jana Paulová

27. dubna 2010 v 8:23 | Oroniel15 |  Autogramy
kkk

Václav Vydra

27. dubna 2010 v 8:21 | Oroniel15 |  Autogramy
Tohle bylo milé překvapení - tři podepsané kartičky:)
kkk
kkk
kkk

Z divadla Radka Brzobohatého

27. dubna 2010 v 8:19 | Oroniel15 |  Autogramy
kkk
kkk
kkk

Martin Dejdar

27. dubna 2010 v 8:18 | Oroniel15 |  Autogramy
Můj historicky první autogram představitele Ozzáka:)

kkk

Petr Novotný

27. dubna 2010 v 8:17 | Oroniel15 |  Autogramy
kkk

Dagmar Havlová

27. dubna 2010 v 8:16 | Oroniel15 |  Autogramy
Slíbili mi i jejího manžela, ale ten nedorazil:)

kkk

Pan prezident Václav Klaus

27. dubna 2010 v 8:15 | Oroniel15 |  Autogramy
Nikdy nezapomenu, jak taťka přišel domu a v ruce držel obálku. Podíval se na mě a prohlásil: "Co jsi provedla?" Já na to: "Co jsem provedla?" Táta: "Že ti píšou z kanceláře prezidenta." A začal se smát. Autogram mi přišel v krásné obálce z ručního papíru v vyraženým malým státním znakem:)

kkk

Eva Holubová

27. dubna 2010 v 8:13 | Oroniel15 |  Autogramy
Když vidím tu fotku, vzpomenu si na Účastníky zájezdu: "Našli ho na pláži, ležel tam jak vyvrženej vorvaň."
kkk

Petr Muk

27. dubna 2010 v 8:12 | Oroniel15 |  Autogramy
kkk

Dana Morávková

27. dubna 2010 v 8:11 | Oroniel15 |  Autogramy
kkk

Petr Rezek

27. dubna 2010 v 8:10 | Oroniel15 |  Autogramy
kkk