Jak na pohlednici

8. května 2010 v 12:16 | Oroniel15 |  Návody
Vzhledem k tomu, že jsem dneska udělala kamarádce dárek k narozeninám právě ve formě prezentace, rozhodla jsem se dát dohromady takový návod i pro vás. Můžete použít jakýkoli obrázek nebo fotku, lze spojit dvě fotky nebo fotku a přání/citát, lze si s tím vším hrozně vyhrát. Teď se zaměřím jen na základy.

P. S. obrázky jsou veliké a přizpůsobují se šířce stránky. Když na ně kliknete pravým tlačítkema dáte Zobrazit, zobrazí se v celé velikosti, což znamená, že všechno půjde lépe vidět a přečíst:)

1.Vybereme si obrázek a ten otevřeme v PhotoFiltru
aaa
2. Označíme si ten okraj, který bude společný pro obě části pohlednice. V mém případě je to okraj pravý. Tedy ho ozačíme po celé délce, v Menu vybereme Filtry/Barvy/Přechod
aaa
3. Obvykle se pracuje s bílou a černou barvou. Přechod vytváříme proto, aby měla pohlednice dojem odráženého světla a stínu v místě ohybu/spojení. Procenta Průsvitnosti si nastavte, jak se vám líbí, ale bílá by měla být zlášť u tmavých obrázků úplně průhledná.
aaa
4.Pokud jste spokojeni s barevných přechodem, zrušte výběr (Ctrl+D) a v Menu vyberte Deformaci/Perspektiva.
aaa
5. Budeme upravovat tu část, kde je barevný přehod. Tedy vybereme Svislou osu a budeme pracovat pouze s deformací vpravo (protože mýme barevný přechod vpravo). Můžete změnit i barvu Pozadí.
aaa
6.V Menu vybereme Obrázek/Vytvořit kopii. Kopie se nám otevře v novém okně.
aaa
7. Klikněte na kopii a stiskněte Ctrl+A, klintěte pravým tlačítkem do výběru a dejte Vyjmout. Na čistou plochu napiště citát nebo věnování.
aaa
8. Teď musíme znovu vytvořit barevbý přechod, tentokrát na levé straně.
aaa
9. Dalším krokem je Perspektiva. Upravujeme ten okraj, kde je barevný přechod, nyní to znamená, že ten levý okraj. Nezapomeňte vybrat Svislou osu a stejnou barvu pozadí jako v první části pohlednice.
aaa
10. Teď je potřeba oba obrázky spojit. Máme aktivní okno s citátem, tak na něj klikneme pravým tlačítkem myši a dáme Kopírovat. Pak překlikneme na okno s obrázkem, v Menu vybereme Úpravy/Vložit jinak/Slepit - Vpravo.
aaa
Výsledek dopadne takhle:
aaa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 8. května 2010 v 13:06 | Reagovat

Zdravím. To je docela pěkné. Co však mohu doporučit taky je...photoshop a after effect od Adobe (záleží na co je člověk taky zvyklý...to je jasné).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama