Červen 2010

Bojové umění

30. června 2010 v 22:34 | Oroniel15 |  Zbytek
Od kámoše:)

P. S. Vymejvací, vlezlá, chytlavá hudba:D


Inteligent se nezapře, aneb pochoďák přírodou

29. června 2010 v 19:58 | Oroniel15 |  Příroda v létě
Včera byl ve škole sportovní den a já a dalších 5 lidí ze třídy (a dalších 30 lidí z celé školy) jsme vyrazili na turistiku. Cesta byla stejná jako loni. Po dvou hodinách pochodu kopci jsme došli k zavřené hospodě a kdo chtěl, šel s učitelem na rozhlednu. Já si s učitelem pokecala ohledně šermu a tak podobně, pak lezl na rozhlednu jako první a já za ním. On udal tempo a já šlapala pěkně svižně za ním. To bylo poprvé, co jsem na rozhlednu vylezla tak rychle bez zastávky na chycení dechu - taky se mi nahoře málem podlomila kolena:D

No ale mě to bylo málo a vůbec nechápu jak to, a tak jsem si vyrazila v tom největším horku na dvou a půl hodinovou procházku proti proudu řeky k mostu a zpátky. Vybavena foťákem, náhradníma baterkama, nožem a pitím jsem vyrazila na cestu. Po první fotce došly baterky, tak jsem je vyměnila a vesele fotila dál. Po deseti fotkách došly i náhradní baterky:D A tak jsem ty první zkombinovala s těma druhýma a fotila vesele dál. Celou cestou jsem se klepala - baterky nesmí dojít, když jsem já došla TAK daleko. 80 fotek plných krás přírody (řeka, stromy, skály - právě skály byly cílem mojí pěší tůry; jela jsem kolem nich na kole a málem jsem na nich nechala oči, až jsem opět málem sjela ze stráně do řeky).

Nohy bolely jak sviň (promiňte). Sotva jsem je táhla za sebou a dneska při cestě do školy jsem se sotva vlekla. Takovou bolest jsem dlouho nezažila:D ale ty fotky za to stály! Až na to, že jsem si horečně přála, aby nedošly baterky (které opravdu nedošly), ale došlo místo na paměťovce:D Zrovna u nejkrásnějšího stromu, jaký jsem kdy viděla.

To je ten strom:) Lidi na mě koukali jak na blázna, když jdu a najednou se zastavím
a čučím před sebe jak tydýt:D
ttt
Bomba detail:)
ttt
Kvůli této fotce se ohleduplně zastavil jeden cyklista:)
ttt
Jedna z mnoha desítek fotek skal nad řekou
ttt
Koruna
ttt
Historicky druhé fotka:)
ttt
Nejkrásnější fotka:-*
ttt
Nejkrásnější místo, na které jsem narazila
ttt
Travička zelená:)
ttt

21.6. 2010 - 27.6. 2010

28. června 2010 v 18:20 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 106
Úterý:   108
Středa:  102
Čtvrtek: 106
Pátek:   102
Sobota:  91
Neděle:  90

Celkem:  705

Mix (45)

27. června 2010 v 16:28 | Oroniel15 |  Citáty
Marcus Annaeus Lucanus
Naučte se, s jakým málem lze uhájit holý život, kolik příroda žádá.

Perská přísloví
Jsou tři druhy nepřátel: nepřítel sám, nepřítelův přítel a přítelův nepřítel.

André Maurois
Nestačí mít rozum, třeba ho mít tolik, abychom ho neměli příliš.

Edgar Faure
Na desetiminutový projev potřebuji asi týden, na půlhodinový asi tři dny. Ale chcete-li, abych mluvil bez přestávky celé hodiny, mohu začít ihned.

Latinská přísloví
Nikdo není spokojen se svým osudem.

Publilius Syrus
Sneseš-li chyby přítele, přisvoj si je.

Mark Twain
Má-li vás něco opravdu ranit, musí se spojit váš nepřítel s vaším přítelem. První vás pomluví a druhý vám to donese.

George Santayana
Kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen k jejímu opakování.

Francois de la Rochefoucauld
Člověk je nešťasten, když jej oklamali, nebo zradili přátelé, ale často velmi spokojený, když se klame nebo zrazuje sám.

N.N.
Semena našeho osudu živí dávné zkušenosti.

Mark Twain
Jste-li na pochybách, říkejte pravdu.

Bedřich Václavek
Život je otevřený, protože nic není hotového. Je radostno, že můžeš vše v něm vytvořit sám.


Fakt je to rok, co umřel Michael Jackson?!

26. června 2010 v 19:51 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Ne... ne, ne, ne, ne a ještě jednou velké NE. Není to možné, není možné, aby od smrti krále popu uplynul rok. Mám pocit, že zemřel před pár měsíci a ne minulý rok?! Klidně bych za to dala ruku do ohně, evidentně zbytečně. Nechápu... Úžasné a děsivé zároveň, jak ten čas letí...

Era - Ameno; The Mass; Enae volare mezzo; Divano

26. června 2010 v 10:58 | Oroniel15 |  Hudební skupiny
Z téhle písničky mi v hlavě uvízl jen obraz - modré světlo a dívka u pomníku (?). Videoklipy Ery jsou úžasné.

Novinky

25. června 2010 v 23:07 | Oroniel15 |  Novinky
Novinkou je rubrika "Novinky" + nové rubriky v Blog a já → já...

Dneska jsem totiž zařazovala články v rubrice Zaujalo mě. Místo toho, aby mě to zaujalo, tak mě naopak rozčililo, jakej v té rubrice je bordel. Teď se mi chce spát, tak články roztřídím zítra. :)

Daniel Hůlka - Ráj

25. června 2010 v 21:59 | Oroniel15 |  Sóloví zpěváci
Zázrak. Ne, není to zázrak, ale je to úžasné. Všechno vychází jako na běžícím pásu, jako podle dlouhodobých plánů, jako podle přesné taktiky. Objevila jsem další perlu, píseň, kterou jsem slyšela jako malá a která mi navždy uvízla v srdci.


Jak přicházejí sny

25. června 2010 v 20:32 | Oroniel15 |  Recenze
Film, který mi předala kámoška. Film, jemuž podobný jsem dosud neviděla. Film, který je neuvěřitelně zvláštní. Film, který dává možnost uvažovat - je tohle opravdu po smrti? Může láska překonat smrt?

Varování - následující text prozrazuje zápletku filmu

oo
Velice zajímavé zpracování tématu "Co je po smrti?"

Christopher je lékař, jeho milující manžela pracuje v muzeu v galerii a sama krásně maluje. Jeji syn a dcera odjíždí s chůvou do školy, ale dojde k autonehodě a všichni tři umírají. Posléze umírá i Christy a s jeho smrtí se dostáváme do ráje - iluze.

Christy se ocitá v obraze, kterým ho provádí Albert. S jeho pomocí proniká do skutečného Ráje - opravdu skvěle vypracovaného, krásného ráje.
ooo
Žije v domě svých a manželčiných snů, setkává se se svojí mrtvou dcerou, synem i se svým prvním šéfem. Ale dozvídá se zlou věc - jeho milovaná manželka neunesla jeho smrt a spáchala sebevraždu. Všichni sebevrazi patří do pekla a není možno jim odtamtud pomoci - jejich mysl je jako vysoká zeď, přes níž nejde přelézt. Odmítají si cokoli připustit.

ooo
Christy si ale usmyslí, že se alespoň pokusí svoji ženu zachránit, a tak spolu se svým synem a prvním šéfem odchází před brány pekel. Sužující místo plné žijících těl. Oproti ráji, kde zní hudba a zpěv, kde jsou lidé šťastní a létají, v předpeklí vládne boj a věčnost.

"Peklo není vždy oheň. Nejhorším peklem se stává zmařený život." A to byla pravda. Hluboko ukotvená představa pekla jako plamenného místa tady není použita. Pro Christopherovu manželku jsou peklem ruiny jejich domu. Profesor (první šéf) oznamuje Christymu, že nesmí se svojí ženou mluvit déle jak 3 minuty, jinak přijde o rozum a navždy zůstane v pekle.
ooo
Manželka ho nepoznává, ať se Christy snaží sebevíc. Proto se rvací za profesorem a žádá ho, aby vyřídil jeho dětem, že je velice minule, ale že nemůže opustit svoji ženu. Vrací se k ní. Ona ho pozná, ale zdá se, že je pozdě - Christy přichází o rozum.

Probouzí se na lůžku ve vysněném domě, kde ho vítá jeho manželka, obě zemřelé děti i jejich pes. Rozhodují se znovu se narodit, aby se mohli znovu potkat, zamilovat se, rozhodovat se.

Film byl skutečně velice zajímavý, i když jsem ho po hodině a půl chtěla vypnout, protože mi přišel nudný a hlavně dlouhý (má asi 2 hodiny), ale dokoukala jsem ho. Tvůrci úžasně zpracovali "pobyt v obraze", ztvárnění předmětů nakreslených barvou mě nadchlo. Představa ráje není vůbec kýčovitá, naopak vyvolává příjemný pocit souznění a klidu. Předpeklí je drastické místo, ale samotné peklo je spíš psycho. Není samo o sobě děsivé, ale jakmile si připustíte "co když to tak je", polije vás velice nepříjemný pocit.

Četla jsem Dantovu Božskou komedii, vím, jak si on a mnozí představují Peklo, Očistec a Ráj a jeho popis Pekla není v souladu s filmem, ale vyvolává stejné pocity - jako kdyby se věčnost zhmotnila a já ji cítila mezi rukama a kdesi v sobě uvnitř. Stejně jako v Božské komedii, i nyní má svoji (a rozhodující) úlohu láska.

Film vřele doporučuji, není vůbec špatný - a když to říkám já, pak je co říct:) Mě se totiž jen tak něco nelíbí...

Možná jste si všimli, že vzpomínám...

22. června 2010 v 21:54 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Je to tak. Snad si můžu přiťuknout černým pivem na znamení smutku, protože dnes je to dva roky přesně, co moji bývalou spolužačku Vlaďku srazil vlak. Snad jí i závidím to místo, kam se dostala, protože to tam je skutečně krásné. Vím, že se má dobře. Neznala jsem ji, ale i tak to byla rána. Vlaďka se poté stala výchozím duchem, na kterém jsem zkoušela svoje "duchařské pokusy". Za mnoho jí vděčím.

Madagaskar

22. června 2010 v 21:48 | Oroniel15 |  Chachacha:D
Kde jsou ty doby, kdy to u nás doma bylo hitem...:D

P. S. v jednu chvíli hroch vypadá jako kyklop...


Delší verze

Petr Kotvald - Mumuland

22. června 2010 v 21:47 | Oroniel15 |  Sóloví zpěváci
Šílenost, ale chytlavá... vzpomínám si, jak jsem to jednou jako malá viděla v televizi:D Ale jako jiný klip...


Do sta let je po nás, lidi

22. června 2010 v 21:39 | Oroniel15 |  Svět v budoucnosti

A víte co? Docela s tím článkem souhlasím, podle mě má pravdu. Lidé redukují počet přemnožených zvířat, ale nejsou schopni zredukovat vlastní počty. Tak to za nás udělá matička příroda. Toho osudného dne bych se sakra chtěla dožít.

Jako každé prázdniny, i ty letošní

22. června 2010 v 20:45 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla


Nemůžu přece porušit svoji dva roky starou tradici:D Takže jako každé prázdniny, i ty letošní si založím účet na pár browserovských hrách, ať během prázdnin nevypadnu z kolejí a mám taky nějaké povinnosti:D O to jde - přes školní rok mám hafo povinností, hlavně co se týče školy, a přes prázdniny si na to jeden odvykne a návrat je potom téměř drastický. Nikde není psáno, jak si trénovat smysl pro povinnost:)

14.6. 2010 - 20.6. 2010

21. června 2010 v 14:05 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 129
Úterý:   118
Středa:  83
Čtvrtek: 98
Pátek:   107
Sobota:  101
Neděle:  126

Celkem:  762