Srpen 2010

Poslední článek měsíce

31. srpna 2010 v 22:48 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Vezmu to stručně - dnešek byl den blbec. A zítřek bude den double blbec. Držte se všichni - však i tuhle válku vyhrajeme!:)


Dobrou noc

Udušení po čínsku

31. srpna 2010 v 12:05 | Oroniel15 |  Techniky poprav
aaa
Jak vidno, v Číně je v oblibě veřejné popravování. Ale to je asi jen moje domněnka podle obrázků. Každopádně víme, že Číňané jsou vypočítaví a důslední.

Tento způsob pomalé smrti má technickou podobnost s původní šibenicí (udušení bez možnosti zlomeného vazu tuším). Na šibenici se mohl jeden dusit několik minut, ale jak jsem zmínila, Číňané jsou rafinovaní. Jejich varianta dokázala odsouzeného potrápit i pár hodin.

Na obrázku vidíte, že má odsouzený pod nohama cihly. Tyto byly jedna po druhé odstraňovány tak, aby chudák zůstal naživu dlouho a řádně trpěl.


Vyříznutí srdce z těla

31. srpna 2010 v 11:52 | Oroniel15 |  Techniky poprav
aaa
Viděli jste film Apocalypto od Mela Gipsona? Pak znáte Aztéky a jejich rituály na vrcholcích pyramid - obětování lidí bohu slunce (krev vyla zdrojem energie slunce). Věřili, že na obětišti prolévanou krví se udrží slunce v pohybu, bude krmeno a chlazeno. Ve filmu je překrásně zachyceno, jak se takové srdce vyřezává - přes břicho.

Tento způsob popravy se prováděl nožem ze sopečného skla (obsidián) za úplného vědomí oběti. Rychle se rozřízl hrudník (bez poškození tepen a srdce). Následně se vyřízlo tlukoucí srdce a provádějící rituál srdce zvedl nad hlavu.

Ve filmu je zachyceno lovení lidí pro slavnosti bohu slunce. Tito lidé byli popravování coby rituální oběti vyříznutím srdce. Během těchto slavností bylo tolik obětí, že krev stékala z vrcholu pyramid (myslím, že je to ve filmu zachyceno také).

Ovšem této obětině nemusel podlehnout jen zajatec, ale i aztécký válečník. Pro ně byla čest zemřít pro svého boha.


Smrt hladem

31. srpna 2010 v 11:42 | Oroniel15 |  Techniky poprav
aaa
(čínští vězni na počátku 20. st. uzavřeni ve vysokých "klecích smrti" a ponecháni osudu)

V jednoduchosti je krása. A to platí i tady, i když v trochu zvláštním významu. Jednoduché a krásné proti jiným, brutálnějším způsobům poprav. Na druhou stranu bych řekla, že to je jeden z nejdelších způsobů popravy co se týče umírání.

Oběti jsou uvězněny bez potravin (i bez vody?) a ponechány svému osudu. Hlad je pomalý, ale dost odstrašující způsob popravy na veřejnosti. Časem se hlad stává trýznivější a oběti nakonec umírají na slabost (zástava dýchání/srdeční činnosti).

Nelze určit jasné datum využívání hladu. S příchodem prvních zajatců se objevuje hladovění, protože potraviny se přidělovaly vlastním lidem než cizím.


Ovšem nemůžu zapomenout na Evropu a její hladomorny, které se používaly buď jako mučení (přiznání, poskytnutí informací - prostě oběť přežila), nebo jako umučení (oběť nepřežila). Šlo o malé prostory v různých částech budov, obvykle hradů nebo samostatných vězení. Viděla jsemm různé hladomorny - malé místnosti v malými zamřížovanými okny, stolem, židlí a pryčnou; nebo prostory s kruhovým půdorysem se zamřížovaným komínem, kterým se oběť házela dolů bez možnosti vylézt ven (nikde okna ani dveře).

Ukamenování

31. srpna 2010 v 10:44 | Oroniel15 |  Techniky poprav
aaa

Určitě jste o ukamenování slyšeli a možná ho i viděli v nějakém filmu, popř. ve zprávách. Mám dojem, že ve zprávách to nedávno bylo.A troufám si tvrdit, že se taková možnost popravy používá ještě nyní.

Oběti jsou zabalené v dlouhém prostěradle a zahrabané v zemi a během tohoto na ně dav hází kameny takových rozměrů, aby oběti hned neusmrtily, ale naopak způsobily utrpení a bolest. Smrt bývá dlouhá a krutá, ovšem záleží na tom, jaké místo kámen zasáhne. Oběti většinou umírají na poranění mozku, zástavu dýchání, vnitřní krvácení, úrazový nebo psychický šok (nebo různé kombinace).

A jelikož osudný kámen letí z davu, nelze určit vraha. (To je dokonalé téma na detektivku - nedivte se, že mě to napadlo, právě začalo To je vražda, napsala.)

Možná máte ukamenování spojeno s islámem, popř. s celou Biblí. Právě v ní jsou zmínky o ukamenování světců (Saulovo napravení). Ukamenování sahá do hluboké historie, ovšem ještě nyní se uplatňuje v islámu (právo šaría) v radikálních zemích jako Írán a Nigérie.

Podle obrázku vás možná napadlo - není ta oběť žena? Právě ukamenování se praktikuje proti nevěrným ženám. Slovo "nevěrná" se vztahuje i na znásilněnou ženu (to znamená, že znásilněna žena je popravena, zatímco násilník ne). Podle našeho práva nevinná a poškozená, podle islámu nevěrná - je zakopána po ramena do země a ukamenována davem.


Uvaření zaživa

31. srpna 2010 v 10:16 | Oroniel15 |  Techniky poprav
aaa
(umučení svatého Jana Evangelisty)

I mě zní tenhle způsob popravy dost drsný. Vím, jak se čertí jídlo v mikrovlnce, když je tam moc dlouho. Všichni víme, jak je horká voda, když si vaříme čaj nebo kafe. Teď si představte, že ten pytlíček čaje v horké vodě jste vy, a místo v hrníčku jste v kostli nad oteveným ohněm. A krev ve vás bublá jako voda v hrnci, než do ní nasypete těstoviny.

Uvaření zaživa je tedy metoda popravy, při které je odsouzenec ponořený do vřící kapaliny (voda, olej (který vře při vyšších teplotách), dehet, zvířecí tuk, roztavené olovo). Spoutaného ubožáka hodili do kapaliny hlavou napřed, aby se nemohl vynořit a byl rychleji uvařen (soudím, že se tu naráží na uvaření mozku - tedy pokud se hodí napřed nohama, bude to trvat dýl). Pod hladinou byl držet dlouhými tyčemi.

Teď mě napadá, jestli se rychleji neutopil než uvařil. Vdechnutí vařící kapaliny způsobí "rozpuštení" nebo "zkapalnení" plic (zeptám se). Pokud se člověk neutopí vdechnutou horkou kapalinou, pak se utopí tím, co zůstalo z jeho plic. Ale to je jen můj momentkový myšlenkový pochod, ještě to ověřím nebo vyvrátím;)

Zpátky k tématu.

Další forma testu spočívala v použití ne hlubokého kotle, ale v použití širokého a mělkého kotlíku ve tvaru pánvičky. Následovalo postupné a hlavně pomalé usmažení k smrti.

Jak napovídá obrázek, smrt uvařením se objevuje v křesťanských legendách při mučení světců u pohanských národů. Tento způsob popravy je doložen v Anglii během 16. st. za vlády Jindřicha VIII. (a já ho znám jen jako milovníka žen, ale pravda, že tuším dvě ženy nechal popravit). Ten tuto popravu uzákonil pro traviče v letech 1531- 1547). Jinak během středověku byl tento způsob popravy vyhrazen pro padělatele.


Úvod k rubrice Mučení ve středověku

31. srpna 2010 v 9:53 | Oroniel15 |  Mučení ve středověku
Prioritu před Bestiářem dostalo mučení. Nejsem sadista, to si nemyslete. Středověk je fantastické období lidských dějin - období, kde lidské životy moc neznamenaly, a humánní "předsudky" neexistovaly. A to je věc, která mě hodně oslovuje. Nechápejte mě špatně - způsoby, jakými se tehdy zacházelo s lidmi, jsou tak jiné oproti nynější době, až je to neuvěřitelné a zůstává nad tím rozum stát.

A právě ta poslední věta měla vysvětlit můj zájem o mučící techniky ve středověku. Až si přečtete jednotlivé články, možná pochopíte můj úžas. Co to bylo za lidi, že dokázali mučit (ať šlo o jakýkoli důvod)? Fascinace nad tím, co mučený dokázal vydržet. Otevřená pusa nad důsledky mučení. Vykulené oči nad mučícími nástroji.

Víte, že u mě na blogu je toho málo o světlé části historie. A středověk je období, kdy světlého moc nebylo. A středověké mučení je prostě součástí historie, je to minulost nás všech. A právě s touto minulostí vás hodlám seznámit s laskavým svolením autora stránek o mučení, odkud čerpám informace → KLIK

Spolužák je v Kanadě

30. srpna 2010 v 21:08 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Jsem unavená a mrzutá. Dneska jsem zase pekla, tentokrát pokusně muffiny s hroznovým vínem. Lépe chutnaly ještě teplé, ale to jsem si spálila čuminku od horkého hroznového vína. 

Ale zakecávám. Můj spolužák odjel na celý školní rok do Kanady. Na Facebooku má už několik fotek a... je to jako z jiného světa. Prostě úplně něco jiného. Krásná příroda, všude hory a modré nebe a slunce. A nejspíš zima. Má fotky Grónska z letadla, když ho přelétali. Při pohledu na ty fotky mě napadá: "Sakra, to je překrásné. Je to na naší planetě - něco tak krásného. A žijí tam lidé na tom ohromném ksu ledu." Je to fascinující - a to je co říct, když mě osloví něco ve stavu únavy a mrzutosti.

Doufám, že se kámoš vrátí v pořádku. Aspoň se tam dobře naučí anglicky:)

23.8. 2010 - 29.8. 2010

30. srpna 2010 v 8:46 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 117
Úterý:   137
Středa:  129
Čtvrtek: 128
Pátek:   129
Sobota:  130
Neděle:  118

Celkem:  888 - takové kreativně pěkné číslo

Stmívání stojí za prd

29. srpna 2010 v 21:50 | Oroniel15 |  Zbytek

Zlatý hrabě Drákula. Ten měl úroveň! A jakou!!!

P. S. na videu je hudebně pojaté porovnání mistra Drákuly s Edwardem, aneb staří (dobří) upíři vs. moderní (jak poznáte, tak podivná) úprava. Když to porovnání prostě vidíte, pochopíte, jaká je Stmívání blbost (nezaujatě).

Na video mě navedla Selin - KLIK


Duha

29. srpna 2010 v 11:07 | Oroniel15 |  Česká příroda
Včera chvíli pršelo, chvíli svítilo sluníčko, někdy oboje a výsledkem obojího bylo toto:
fff

Oslava v Dobevi

29. srpna 2010 v 10:37 | Oroniel15 |  Fotogalerie skupiny
Dobev bez Dobevi jako kost bez kosti, ne? Nebo bez Dobeve jako bez růže? Je to jedno, je tam měkké i :D aneb Není nad český pravopis v kombinaci s názvy českých měst a vesnic.

Mám jen jednu fotku, o kterou se chci podělit, protože je fakt dobrá:)

Půlka skupiny. A že jim to sluší. To bude dobrým fotografem:D
aaa


Buráky

27. srpna 2010 v 22:29 | Oroniel15 |  Zbytek
Tfuj, je to ošklivé. Vůbec se mi to nelíbí, ten styl a způsob, jakým je píseň podaná. Ale Buráky mi zní v hlavě poslední hodinu, tak to musí být všude jasně vidět:D

P. S. pokud někdo více o nějaké lepší verzi, tak prosím napište odkaz


Trošku lepší verze:)

Stránky skupiny

27. srpna 2010 v 21:54 | Oroniel15 |  Jen tak od boku
Co jsem pochytila, dočkají se úprav