Prosinec 2010

Poslední článek roku 2010

31. prosince 2010 v 12:48 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Hle, blíží se to. Za 11 a půl hodiny tu bude Nový rok a s ním nový rok. Nový začátek, nový start, nová/nové/nový/noví - doplňte si sami.

Nebudu tu teď rozebírat moje nepochopení vůči těm, kteří začínají nový rok kocovinou. Dost možná totiž čeká i mě, čemuž se budu bránit zub nehty :D Nechci začít s bolestí hlavy a protáčivým žaludkem. Chci se probudit s úsměvem :), dobrou náladou a prohlášením "Než si zvyknu na 2011, bude 2012". Mě osobně tentokrát nečeká Silvestr (a Tweety/Tweedy nebo jak se ten kanárek jmenuje) jako vždy - poklidný, společensky založený, mírumilovný, proto čekám, že z letošního Silvetra hodně rychle uteču :D

Ale dost o mě a o mých pochmurných vyhlídkách. Vám přeji ten nejvydařenější poslední a hlavně první krok do nového roku. Dnešní půlnoc bude obzvlášť významným předělem! Ale znám ještě významnější půlnoc - mezi "novým" a "starým" rokem a zároveň mezi stoletími. Jojo, to už asi nezažiju... :D - ano, jak optimistické zakončení tohoto odstavce. Zde je krásně vidět, jak mi utíkají myšlenky:D

Nechce se mi nic vymýšlet, proto zkopíruju odstavec... dva odstavce z jednoho minulého článku (celý je → ZDE ← i s orbázkovým přáním).

Nesmím zapomenout na Nový rok - jezte s mírou, pijte s mírou, poslouchejte hudbu s mírou, neuduste se smíchem a veďte uvolněné konverzace. A dejte si pozor, ať šputnem od šampaňského nerozbijete... cokoli, co rozbít jde. Nejde o to zpít se do němoty (copak byl "starý" rok tak otřesný, že na něj chcete zapomenout?), ale užít si poslední vteřiny života "starého" roku plnými doušky a stejně plnými doušky si vychutnat první vteřiny roku nového.

A do nového roku přeji otevřená srdce, úsměv v obličeji, mír v duši a umění relaxace a odpočinku. Tolik peněz, abyste netrpěli nouzí; tolik štěstí, abyste ho mohli rozvádat; tolik lásky, kolik snesete nenávisti (a toto nechápejte špatně); jiskru v očích; sílu v pažích; laskavost a odpuštění na dlaních; tolik toho, co považujete za dobro a za dobré; věrného přítele, který vás vytáhne z pekla a stáhne z nebe do reality; chuť do stálých i nových věcí; spoustu dobrých zkušeností a neposledně vám přeji, aby se vám vyplnily všechny sny a přání.

Užijte si tento poslední den roku 2010 - jaké krásné číslo - teď nás čeká něco, čemu se nevyhneme - 2011. Jednička je moje šťastné číslo, dvě jedničky jsou ještě šťatnější. Ale 2111 asi nedám:D a 1111 jsem zameškala... :D

Dovolím si moji nejmilejší písničku, kterou poslouchám rok a půl
a ještě mě neomrzela. A nikdy neomrzí.


A jednu, kterou poslouchám už pět let

A nejmilejší citát:
Nic netrvá věčně

"Uvidíme" se v roce 2011 ;)

Sněhové vločky

29. prosince 2010 v 19:38 | Oroniel15 |  Z internetu
Obrázek týdne na wikipedii - sněhové vločky. Jelikož jsem byla v pondělí v lese fotit zimu, zastavila jsem se s kamarádkou u jednoho z mnoha stromů a prohlížím si sníh na jehličnatých větvích - poprvé jsem viděla jedinou sněhovou vločku "oddělenou" od ostatních. Prostě tam ležela na hromádce sněhu, odrážela světlo a byl pouhým okem vidět každý její detail. Nádhera.

yyy

2. světová válka - Češi byli hrdinové

29. prosince 2010 v 19:33 | Oroniel15 |  Z internetu
Co nám řeknou ve škole? "O nás bez nás." a potom "Vzdali jsme se bez boje." A co na to řeknou možná někteří z nás? - Byli jsme zbabělci, měli jsme se bít, když jsme na to měli!

Ale ale omyl, přátelé. To, co nám ve škole neřeknou, je to, že naše česká hrdost dělala z armádní elity hrdiny, před kterými se třásli jejich vlastní kati. Škoda, že o těchto českých hrdinech málokdo ví.

Přečtěte si krátký, ale krásný článek o skutcích válečných odbojových vězňů:
ZDE

Trocha překrásného umění

29. prosince 2010 v 16:18 | Oroniel15 |  Umění na obrazech
A Classical Beauty By John Godward
Isabel de Porcel By Francisco de Goya
At the Opera By Francisco de Goya
(doufám, že se neplatu v autorovi)


Nejde odolat

29. prosince 2010 v 0:14 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Hej, lidi, kolikrát za rok se mi poštěstí napsat článek v tak krásný čas, jako je půlnoc? Vím, už není půlnoc, ale krásnější čas než půlnoc 0:00, kdy je malá i velká ručička na 12, neexistuje. Je to předěl za "starým" a novým dnem. Když někdo řekne "zavolej zítra", jakmile vteřinová ručička opustí 12, můžete volat...

Půlnoc je úžasná...

Dobrou a klidnou noc přeji; nebo krásné a usměvavé ráno :)

Jak sestavit vyhovující trénink, aneb PSI koule - trénink (2)

28. prosince 2010 v 16:06 | Oroniel15 |  PSI koule
Jak často trénovat? Jak moc? Atd. atd. a další podobné otázky jsou mi často kladeny. Víte, já vám nemůžu odpovědět bez patřičných informací. Proto dám základy a zbytek si vybudujete, jak to bude vyhovovat vám.

Než spustím, dovolím si jedno P. S. - trénovaní PSI-koule a celkově PSI-energií je jako posilování: Posilujete a nemůžete, tak si dáte pauzu a jedete dál. Když to přeženete, dva dny se nemůžete hýbat, protože bolí svalíky. S PSI-energiemi je to stejné - při zvýšeném výdaji potom nemůžete trénovat, protože jste slabí. Takže trénujte rozumně.

P. P. S. i mistr si musí stále opakovat základy

P. P. P. S. můžete využít pro trénink můj článek PSI koule - tréninkZDE

1. Pro úplné začátečníky.
(Tzn. lidé, kteří začínají absolutně od nuly, nikdy dřív s energiemi vědomě nepracovali.)

Doporučuji následující kroky:
• Trénovat v co největším tichu bez hudby (a bez zapnutého vyzvánění na mobilu). Zajistěte si, že vás nikdo nebude rušit - pokud to neuděláte, budete se mít neustále na pozoru, aby vás náhodou někdo neviděl.
• Pohodlné sezení vzpřímené, aby se neblokovala energie v těle.
• Nesnažit se kouli zviditelnit hned napoprvé - snažit se cítit energii.
• Soustředit se.

→ Tréninku by bylo vhodné se věnovat v klidu a beze spěchu - raději 1x denně v jistotě, že mě nikdo nebude rušit (i kdybyste měli trénovat v posteli před spaním) než 4x denně v nejistotě. Trénujte, dokud se na to budete cítit - bolest hlavy, slabost v rukách i celém těle, motání hlavy, nevolnost atd. jsou známky vyčerpání, proto přestaňte a zkuste to raději další den. Jakmile si tělo zvykne na výdej energie, bude to jen lepší a lepší.

2. Pro pokročilejší
(Tzn. lidé, kteří dokáží vnímat svoji energii.)

Doporučuji následující kroky:
• Zkusit trénovat při tiché "chytlavé" hudbě (jakožto rušivý element bude posilovat schopnost mysli soustředit se)
• Stopkami měřit čas, dokud neucítíte energii.
• Stopkami měřit čas, dokud nevytvoříte PSI-kouli.
• Zkusit PSI-kouli zviditelnit pomocí vizualice (představovat si, jak by měla vypadat).
• Zkoušejte vytvářet PSI-kouli jednou rukou (viz článek → ZDE ←)

→ Trénujte víckrát denně - "kdykoli to jde" - (nebo aspoň déle), ale stále se snažte v klidu a jistotě, že vás nikdo "nepřepadne".

3. Pro více pokročilé
(Tzn. lidé, kteří matně PSI-kouli vidí, jsou schopni se soustředit i za rušivých elementů.)

Doporučuji následující kroky:
• Vytvářet v každé ruce jednu PSI-kouli.
• Pomocí PSI-koule posouvat nafouknutý balónek po linu; rozkmitat zavěšený papír (pozor na dech) nebo zavěšené párátko.
• Stále více a více zahušťovat jednu PSI-kouli a házet ji z různých vzdáleností na pověšený A4 papír (předtím si vyzkoušejte naprázdno mávnout rukou vší silou, abyste měli jistotu, že se papír nepohnul závanem vzduchu od vaší ruky).

→ Můžete vyzkoušet trénink v nejistotě, kdy vás kdo vyruší. Strach z této situace by vám už neměl bránit ve vytváření. Věřím, že by už víte, kde jsou vaše hranice (samozřejmě v rámci práce s PSI-koulemi).


Samozřejmě si můžete vymyslet vlastní způsoby tréninku, dala jsem jen příklady, které jsem používala já.


Více o energiích
ZDE

O praktické stránce se můžete dočíst přímo v knize Montril
KLIK

Dodatečné vysvětlení, aneb Nejčastější otázky

28. prosince 2010 v 15:44 | Oroniel15 |  PSI koule
Vzhledem k množství podobných až stejných otázek jsem se rozhodla napsat speciální článek, ve kterém dovysvětlím věci, které jsou zjevně méně jasné.

→ Při trénovaní PSI-koulí (také PSI-ballu):
• by se prsty dotýkat neměly, ani dlaně
• projevy proudění energie jsou u každého člověka různé, což znamená, že zatímco jeden cítí teplo, druhý chlad, třetí brnění, tak jiný může cítit šimrání, "elektřinu" atd.

→ Vidění PSI-koule se projevuje v různém časovém období, záleží na spoustě okolností (kterými vás nebudu zatěžovat). Někomu se to povede během týdne, někomu až po půl roce - je to velice individuální.
• můžete vidět stín, kouř, mlhu, vlákna, třpytky, nějakou barvu - záleží čistě na schopnosti vizualizace (tento proces ve spojení s PSI-ballem zatím vysvětlovat nebudu)

→ Samotný trénink je také individuální, jeho program si musíte vytvořit sami podle toho, jak vám bude sedět. (Ještě dneska tomu věnuju speciální článek.)

→ Důležitý je odpočinek (pokud si rozumně navrhnete trénink, jde to zvládnout i bez odpočinku). Čím dál tím víc lidí mi píše s tím, že trénují týden a najednou jim to nejde. Drazí, to je jako z posilováním: když nemůžete, odpočinete si, a pak se dva dny nemůžete hýbat, protože vás bolí svaly. Když se vyčerpáte po energetické stránce, nemůžete vytvářet PSI-koule... A na tohle vám energetické nápoje opravdu nepomohou;)

Více o energiích
ZDE

O praktické stránce se můžete dočíst přímo v knize Montril
KLIK

Vitakineze

28. prosince 2010 v 15:29 | Oroniel15 |  Vitakineze
Jeden ze čtenářů mého blogu mi poslal e-mail s informacemi o tzv. "vitakinezi".

Latisky slovo Vita znamená život.

Vitakineze je - stejně jako všechny kineze - vrozená, ale zapomenutá schopnost člověka. Ale ne všichni ji zapomněli. Pokud jste viděli film Ninja Assassin - zrovna zde je použita tato forma kineze.

Abych se dostala k tomu, co to tedy vitakineze je. Je to forma "oživování" či "obnovování" - jde o proces rychlého léčení a hojení. Pomocí vitakineze lze tedy urychlit proces léčení zranění a myslím, že se vztahuje i na různé nemoci. Vždyť kolik lidí se zázračně uzdravilo?

Více o energiích
ZDE

O praktické stránce se můžete dočíst přímo v knize Montril
KLIK

Waitomo

28. prosince 2010 v 11:02 | Oroniel15 |  Jeskyně
Všichni vznáme krápníkové, ledové a další jeskyně, ale znáte i "červí "jeskyni? Ne, nepředstavujte si jeskyni plnou červů - tedy ne takhle doslova. I kidyž v anglickém znění jsem tuto jeskyni našla pod názvem "Waitomo Glowworm Cave" a má dokonce své stránky → ZDE

Tento zázrak přírody leží na Novém Zélandu. V komplexu jeskyní žijí červíci ne ledajaký - svítiví. Jejich latinský název je Arachnocampa luminosa.

Pokud jsem to pochopila správně, tito červíci visí ze stropu jeskyně a... svítí:)

Waitomo

Podle jiného zdroje to nejsou červíci, ale o "svatojánské mušky"- v případě Waitomo jde o larvy komárů výše zmíněného rodu, které fosforeskují ve tmě vlhkých míst. "Sedí" na stropě jeskyně a ze svítícího zadečku (hezké spojení) vylučuje vlákna, takové třpytivé nitky pokryté leptakovými kapkami - jejich zásobárna potravy. Během larválního stádia (trvá 9 měsíců) jsou schopny spořádat i dospělého jedince vlastního druhu. Přesto je to citlivý tvoreček, který vypíná své světlo, jakmile se objeví světlo jiné.


Tak se pojďme na tento zázrak přírody podívat v obrázcích.
Vítejme v jiném světě.

Waitomo
Waitomo
(viz Celý článek)

Poukázání na budoucnost

28. prosince 2010 v 9:58 | Oroniel15 |  Rok 2012 - videa
Právě jsem viděla tři videa, z nichž dvě jen šíří paniku. Kdyby měl do Země narazit asteroid (nebo jak se jmenuje kus kamene letící vesmírem), na Zemi by se to už vědělo. Takovou informaci by NASA nebo jiná vesmírná výzkumná organizace nebo jen observatoře - to by se neutajilo.

Další video bylo odporné. Bylo kreslené a dávalo nahlédnout do roku 2012 coby roku selosvětové války, které dokonce žehnal papež (nebo to byl antikrist? - teď to neberte nějak zle, byl to černý stín v papežském a s křesťasnkým křížem). Promiňte, ale takové válce by žehnal jedině fanatický idiot.

Poslední ze tří videí dám sem, protože ukatuje realitu a poukzuje na to, co možná bude. Fascinuje mě ta panika - lidi, proboha, konec světa nebude...Zimní les

27. prosince 2010 v 22:07 | Oroniel15 |  Příroda v zimě
Vyšlapaná trasa mě a kamarádce trvá hodinu cesty. Dneska trvala dvě a půl hodiny. To víte, tam, kam jsme šly, nikdo jiný (kromě zvěře a zřejmě myslivce) nechodí, takže ušlapané to tam opravdu nebylo...

fff
fff
fff
fff
fff
(viz Celý článek)

20.12. 2010 - 26.12. 2010

27. prosince 2010 v 11:25 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 179
Úterý:   108
Středa:  152
Čtvrtek: 145
Pátek:   101
Sobota:  134
Neděle:  138

Celkem:  957

Novinky (2) - nově

26. prosince 2010 v 23:13 | Oroniel15 |  Novinky
Při změně designu jsem objevila mnou zapomenutou rubriku :) Tak jsem si řekla, že bych ji měla oživit - už pro přehlednost mě samotné.

Novinky jsem založila kdysi dávno (první článek je z 25. června 2010) a upadly v zapomnění. Podle prvního článku jsem tuto rubriku zamýšlela jako informační pro mě a návštěvníky - co se tu událo nového, co je nového atd. První článek byl zveřejněn v 23:07, uvidíme, jak to vyjde nyní:)

Novinky budou zaměřené na shrnutí všeho, co se během týdne na blogu změnilo, co přibylo nebo ubylo. Rozdíl od Aktuálně bude v tom, že Aktuálně by mělo být aktuální, tedy co se zde objevilo daného dne. 

Tedy nyní rozumitelně, prože první článek jsem nepochopila, jak jsem to tehdy myslela:D

• Novou podrubrikou jsou v rubrice Zázraky přírody ••• Fotky přírody •••

••• Zajímavosti ze světa šermu ••• byly obohaceny o nové články, které by mohly pomoct šermířům i fanouškům historického šermu (osobně jsem odkazy ve článcích nepročítala, našla jsem je dneska)

• Rozdělila jsem SB podle článku → ZDE

• Rubrika Videa, konkrétně podrubrika Zbytek byla rozšířena o pohádkovou písničku → ZDE

• Na Rok 2012 připadl nový článek, tentokrát jde o Výklad Mayského kalendáře "jiným způsobem" → ZDE

• Nigel Farage referuje Evropskému parlamentu o tom, jak bude vypadat Svět v budoucnostiZDE

V plánu je:

• Změnit oddělovač pod záhlavím

Lidé dokáží obohatit o články na téma, jak zvládnout/zkrotit (nechci říct ovládnout) svoji mysl...

Fotky

26. prosince 2010 v 22:57 | Oroniel15 |  Fotky přírody
Mám je v počítači tak dlouho, že jsem úspěšně a nešťastně zapomněla, co na těch fotkách je!

Tohle je ASI Aljaška
aaa
aaa
aaa
Tohle je ASI Antarktida
aaa
Pád? Nevím...
aaa
aaa
Vodopády... nevím čí, nevím jaké, nevím kde...
aaa
aaa