Leden 2011

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

31. ledna 2011 v 22:18 | Oroniel15 |  Z internetu
Tenhle článek opravdu nemá chybu... vlastně má pravdu

KLIK

Otázečka

31. ledna 2011 v 21:32 | Oroniel15 |  !!!Velmi důležité!!!
Víte... přemýšlím nad tím už dlouho. A jelikož jsem teď veřejně přístupná v galerii Království Danar, napadlo mě zeptat se na názor vás, jestli mám na svůj blog umístit nějaké své fotky? Nechci se vám vnucovat, je to jen dotaz...

Fotky ze školy německého šermu s mečem

31. ledna 2011 v 21:29 | Oroniel15 |  Fotogalerie skupiny
Takže to vezme popořadě:

a) Nefotila jsem to já
b) Nejsme tam všichni, jen 4
c) Ta malá osoba v černém s bílýma botama a vlasy v culíku jsem já :D (prosím, nelekejte se :D)
d) Tvářím se tam velice "zaujatě"; se spoustou šermířských chyb; jednou tam dokonce "spím" :D

↓Pokud vás zvědavost neopustila↓
KLIK

Sarah Brightman - Mix

31. ledna 2011 v 17:21 | Oroniel15 |  Sóloví zpěváci
Včera jsem si v klidu a pohodě poslouchala krásnou operní zpěvačku.

Shall Be Done
(jako z ráje... až na ten Panasonic)

Winter Light

Chase the Morning z filmu REPO! Genetic Opera
(Video nejde vložit, pro dám aspoď odkaz)
KLIK

Fleurs du Mal

P. S. měla jsem jich víc, ale přes noc/den byly smazaný!!!! :'(

24.1. 2011 - 30.1. 2011

31. ledna 2011 v 17:12 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 177
Úterý:   183
Středa:  196
Čtvrtek: 213
Pátek:   195
Sobota:  211
Neděle:  217

Celkem:  1392 - děkuji

Serj Tankian - Sky Is Over

30. ledna 2011 v 20:25 | Oroniel15 |  Sóloví zpěváci
Má pravdu...


Paranormal Activity 2

29. ledna 2011 v 18:01 | Oroniel15 |  Recenze
Paranormal Activity (první díl) → KLIK

Varování - článek obsahuje zápletku a rozuzlení


Druhý díl filmu se odehrává 60 dní před smrtí "Mika" v prvním díle. Ocitáme se v domě Kristie - sestry Keiti. Kristie má dceru a s manželem Danielem syna Huntera (Daniel není otcem její dcery). V jejich velikém době je chuvá Martina a také pes Abby.

Poté, co dům "vykradou" pověří Daniel firmu, aby do domu nainstalovali kamery, které mají i režim nočního vidění.

Zpočátku se toho moc neděje. Padají hrnce zavěšené nad kuchyňským ostrůvkem, otevírají a zavírají se dveře. Martina je vyhozena, protože svýim rituály vyháněla zlé duchy. Od té doby se začínají dít věci.

Dcera zůstává s Hunterem (2 roky mám pocit) doma a s přítelem "si hrají" se spiritistickou tabulkou, zatímco Daniel s manželkou si šli vyrazit. Slyší, jak něco volá její jméno - otevře vchodové dveře a vyjde ven. Dveře se za ní zabouchnout. Abby je uvnitř a pobíhá po době. Hunter je v postýlce, ve které se posouván, je zvednut a vynesen z ní ven. Daniel nevěří kamerovým záznamům a prohlašuje, že dveře zavřel průvan. Nikoho nenapadá podívat se na záznamy z Hunterova pokoje.

Kristie sedí u kuchyňského ostrůvku nad časopisem, když se najednou otevřou všechny kuchyňké skříňky (mám pocit, že i mrazák a lednice).

Dcera hledá informace na internetu. Zjišťuje, že pokud někdo uzavře smlouvu s démonem pro bohatství nebo moc, musí zaplatit svým prvorozeným synem. Zjišťuje, že od 19. století je Hunter první syn ze strany Kristie.

(Doplnění souvislostí - Kristie a Keiti jsou sestry a jejich matka byla paranoidní. Kristie od mala vídá démony, jako dítěti jí nedovolovali žít beze strachu. Domnívám se, že právě jejich matka uzavřela tuto smlouvu, a Kristie platí svým synem za její opovážlivost - jen moje domněnka, nevím to jistě.)

(viz Celý článek)

Muž ze Země

28. ledna 2011 v 23:08 | Oroniel15 |  Recenze
Další film, který stojí za zamyšlení.

Varování - článek obsahuje zápletku a rozuzlení


Hlavní postavou je John Oldman. Narychlo se stěhuje pryč, opouští své místo profesora na univerzitě (?) a jeho kolegové se s ním na poslední chvíli přijeli rozloučit.

A tím začíná obdivuhodný příběh s úžasnou myšlenkou - John se stěhuje každých deset let: vždy, když si lidé uvědomí, že nestárne. A touto poznámkou se spouští strhující dialog mezi vědátory: John je totiž kromaňonec žijící 14 000 let. Odpovídá svým přátelům na otázky, vypráví o svém předlouhém životě.

Byl šamanem, Féničanem, Etruskem, učil se s Buddhou, vlastnil hrady, byl chovatelem vepřů, znal Van Gogha, Beethovena, byl ukřižován...

Velice, velice poutavý film, který dává neopakovatelnou možnost nechat se strhnout vyprávěním z dob, které jsou 14 000 let před námi. John vypráví, jak cestoval. Stál na kraji plošiny, před sebou ohromné údolí, na jehož druhém vrcholku byly srázy Britských ostrovů. Po tání ledovnů bylo údolí zaplaveno vodou.

Příběh je okořeněn skeptickým přístupem Johnových přátel - skeptickým až agresivním!

Ačkoli John na konci přiznává, že celou dobu hrál hru, na konci jedné mladé ženě povídá, že byl před 60 lety muž se jménem, které mi neuvízlo v paměti. Toto jméno slyší starý psychiatr, kterému zatrne - John je totiž jeho otec. A tak John poprvé viděl zemřít své dospělé dítě (odešel od ženy vždy dřív, než viděl své děti dospět - přesouvá se každých deset let).

Celý film je protkán různými narážkami, nedůvěrou a velice vytříbenými a chytrými otázkami, na které má Jonh vždy pohotovou odpověď - bodejď by ne, když je tak starý.

Uznejte - není to úžasná představa?

Citace z filmu:
1. Čas je subjektivní smysl pro patřičnost.
2. Stojíš nad hrobem, která jsi pomohl naplnit?
3. Zachraňte naše duše, které jsme nikdy neztratili.
4. Cokoliv je možné.

Donie Darko

28. ledna 2011 v 21:32 | Oroniel15 |  Recenze

Varování - článek obsahuje zápetku a rozuzlení filmu


Do této rubriky už dlouho nepřibyl žádný článek. Dnes se to změní.

Před dvěma roky jsem viděla film Donie Darko. Nepochopila jsem ho. Dnes jsem se na něj podívala. Snášela jsem naoprosto odporný pohled na děsivou masku králíka a snažila se soustředit a pochopit.

Není moc, co říct, protože tomu vnitřně rozumím, ale nemám slova, jak to vysvětlit správně.

Film... film vypráví o mladém muži jménem Donald Darko, říkají mu Donie. Tento Donie se stává prostředníkem - stává se hrdinou, který má zachránit svět. Nyní ale nečekejte typickou amerikánštinu.

Donie se dostává do víru událostí. Do jeho pokoje spadne motor z letadla (artefakt - pozněji vysvětlím). Jistá bytost Frank ho ovšem předtím vyvádí z pokoje a říká mu, že za 26 dní, 6 hodin, 42 minut a 12 sekund nastane konec světa. Od tohoto okamžiku vzniká tzv. Tečný vesmír - jiný časoprostor, jiný rozměr. Donieho v něm doprovází Frank - dvoumetrový králík s naprosto děsivým obličejem. Navádí Donieho k různým věcem jako je vyplavení školy a zapálení domu

Jeho sestra s matkou a další 4 děvčata a jedna paní se vrací z LA z taneční soutěže - vrací se letadlem. Zatímco Donie sleduje z kopce z kapoty auta, v němž sedí jeho mrtvá přítelkyně (přejetá autem, které řídil "Frank"), otevření nebe a konec světa a "bouři, která pohltí děti", vidí i padat letadlo.

V ten moment končí Tečný vesmír - končí rozměr, který odhaloval budoucnost. Chápu to tak, že Tečný vesmír je prožívání budoucnosti, kterou spouští artefakt a kterou artefakt ukončuje. Tečný vesmír končí, když Donie spatřuje padající letadlo a Frank mu říká, aby se vrátil domů.

Nastává situace, kdy je Donie ve svém pokoji, kam za pár okamžiků dopadne motor letadla. Tentokrát ho Frank prostřednictvím náměsíčnosti a halucinace neodvádí z pokoje - Frank už není, svoji úlohu sehrál. Donie zůstává v pokoji a umírá, když do jeho pokoje dopadá motor z letadla.

Svojí smrtí splnil úlohu - zachránil lidstvo. Tečný vesmír byl pro něj sen, ze kterého procitl. Aby zabránil konci světa, neodešel z pokoje - musel zemřít. Prožil Tečný vesmír a cestoval časem, aby viděl budoucnost a mohl jí zabránit vlastní smrtí - to je úděl zmanipulovaného živého, který dokáže vládnout silami vody (vytopení školy) a ohně (vypálení domu).

P. S. "zmanipulovaného živého" chápu tak, že mocná bytost - tedy Frank - zmanipuluje živého - tedy Donieho - a ukáže mu budoucnost. Pokud narazíte na verzi filmu, kde hraje zásadní roli v pochopení kniha "Filosofie cestování časem", narazíte na pojmy zmanipulovaný mrtvý atd.

Přeji příjemnou podívanou. Tento film rozhodně stojí za to!

Film ve mě zanechal hlubokou stopu - mrazí mě z něj v kostech. A nemůže za to děsivý králík. Ten film je sám o sobě temný a děsivý - ale ne formou hororu, formou obsahu je děsivý. To, o čem vypráví, co vysvětluje - to je děsivé. Nepochopíte to, pokud se na film nepodíváte...

Citace z filmu:
1. Každá živá bytost na Zemi zemře sama.
2. Ať se stane cokoli, mluv pravdu. Budou se na tebe dívat divně - budou. Ale víš, co si musíš uvědomit? Že většina z těch lidí jsou kreténi.
3. Agnostik je někdo, kdo nevěří, že není důkaz o existenci Boha, ale zároveň nepopírá možnost, že Bůh existuje.


Umíte opravdu relaxovat?

28. ledna 2011 v 17:14 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Mě to nedá. Mám za sebou náročný týden (počínaje minulým pátkem), chodím spát brzo (kolem půl 10), abych se zbavila únavy. Ale odpočinek po náročném dni nebo týdnu není jen o spátnku. Je i o umění relaxace.

Umění? Ano, je to umění. Kolik lidí relaxovat tak, že se poté cítí víc odpočatí než po deseti hodinách spánku, přičemž relaxaci věnují hoďku?

Já mám teď za sebou 2 hodinky relaxace. Ve škole jsem dostala hroznou chuť hrát jeden scénář v Heroes III, tak jsem přišla domů, převlékla se do pohodlného, do skleničky nalila džus s kusy ledu, do "kotle" si udělala černý čaj, přidala 2 malé tyčinky kinder čokolády, 3 čokoládové bonbónky a usadila se k počítači. Pusila jsem si Harem od Sarah Brightman a Heroes III, kde jsem vypnula zvuk. Během pár minut jsem našla vycítěný scénář a dvě hodiny se věnovala jen tomu, po čem jsem toužila.

Beautiful


Free

Teď mám chuť na nezdravé hranolky s tatarkou, vitamínový nápoj s ledem, poté horkou sprchu a buď horor - Dům voskových figurín nebo Paranormal Activity 2 - nebo něco historického - Království nebeské či Gladiátor. Zabalím se do deky a usednu k počítači s horkou medovinkou.

Co vy? Umíte opravdu relaxovat? Oddat se tomu, na co máte chuť - nebo si něco takového najít - při čem vypnete mozek, svět jde mimo vás a vy se zaměřujete jen na to, u čeho relaxujete?

P. S. slovo "relaxace" je pro mě cokoli, při čem dokážu vypnout a nechat se tím strhnout do fantazijního světa. Ať už u strategické hry, kde dokážu náklady vytáhnout až na 100 000 zlatých za týden (nejlépe jen za první den v týdnu), nebo při filmu či hudbě, která mě dostane "pryč", nebo u knih, které rozvíjí lidskou fantazii, umění představovat si a soustředění. Nebo snad skládání puzzlíků, vyšívání, drátkování, psaní, hraní na hudební nástroj, zalévání květin, cvičení a tisíce dalších činností, při kterých si člověk dokáže odpočinout - to je relaxace. Relaxace je pro mě také šerm a čištění zbraní i ležení na zemi na dece a kliná hudba či meditace.

Jak relaxujete ty?Levitující holčička

27. ledna 2011 v 17:14 | Oroniel15 |  Z internetu

Možná jste to viděli, možná ne, každopádně je to velice zajímavé. Osud.cz uvádí, že se jedná o indigovou mladou dívku. Však by se nebylo čemu divit.

Mix (56)

27. ledna 2011 v 17:03 | Oroniel15 |  Citáty
Robert J. Meltzer
Ze všech lidských neduhů má nepochybně nejdelší průběh stárnutí. Trvá vlastně celý život, od narození až do smrti.

Švýcarská přísloví
Kdyby ryba neotevřela hubu, nebyla by ulovena.

Japonská přísloví
Na cestě nechť tě provází souputník, v životě soucit.

Gabriel Laub
I na řízení osudu byla kdysi kvalifikovaná božstva...

Jean Paul
Dílo tištěné pouze velkými písmeny se těžko čte. Právě tak život ze samých nedělí.

Lucius Annaeus Seneca
Mladý člověk, který nikdy neplakal, je divoch.

Anton Pavlovič Čechov
Lež je jako alkohol. Lháři lžou i při umírání.


Divadelní workshop

26. ledna 2011 v 20:44 | Oroniel15 |  Aktuální akce
Naše drahé Divadlo Pod Čarou pořádá divadelní workshop pro všechny, kteří mají zájem získat informace a zkušenosti v oblasti herectví.

Kde: Divadlo Pod Čarou (Písek)
Kdy: (sobota) 5.3. - (neděle) 6.3. 2011 od 10:00 do 17:00
Cena: 450 Kč za oba dva dny

Více informací
ZDE

Víkendový seminář je kapacitně omezen.

Uchozená (k) ďáblu

26. ledna 2011 v 20:35 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Ne, ďáblu jsem se neupsala, já se mu uchodila... dneska jsme s kamarádkou lítaly po Praze jak okřídlené :D Metrem tam a busem dál, z jedné části Matičky do druhé, přes davy lidi do davu jiného... to vše a více v lezavé zimě, mokru, větru a s mým orientačním smyslem, který nefunguje pouze na jediném místě - v Matičce Praze, kam jsme zavítaly za účelem návštěvy výstaviště, kde probíhal veletrh vysokých škol. Přivezly jsme si igelitky plné letáků, které teď někdo "musí" prostudovat...

Od listopadu jsem tolikrát navštívila Motol, že si tam připadám jako doma... A víte, co je nejhorší? Že se mi Praha svým způsobem začala líbit... Proč je to nejhorší? Protože nemám ráda velká města, davy lidí a peníze vyhozené za dopravní spoje... A víte, co je úplně nejhorší? Že dostat se z jednoho konce Prahy na druhý po vlastních není úkol pro krátký časový úsek. A další nejhorší věc je ta, že v Praze chybí to, co miluju a bez čeho nemůžu být - příroda. Hlavně lesy.

Ale vše má něco do sebe - po Praze bych jako správný turista (navíc tuzemský!!!) mohla lítat do aleluja s foťákem a nikdy nevyfotit všechnu historickou a uměleckou kulturu, jakou má. Praha má všechna nej - a to nejde říct o jakémkoli západním městě. O východním ano, o západním ne, neboť západ je potomek matičky Evropy a tatíčka Asie, který si myslí, že je chytřejší než rodiče. Známe přeci děti:) - jo, jedeme dneska busem, kam se vhrnula 2. třída!!! Já myslela, že mě omejou:D:D

Přeji klidný čtvrtek - mě čeká hektický čtvrtek. Ach jo, kam ten svět spěje, proč se zrychluje, proč nás stresuje?!Vzpomínkový soudek

25. ledna 2011 v 21:19 | Oroniel15 |  Zbytek
Mám chuť na písně, které jsou se mnou spojeny v hluboké, nevinné minulosti, kdy jsem jim nerozuměla:)

U stánků

Bláznova ukolébavka

Bedna od whisky

Chtěl jsem mít

(viz Celý článek)