Březen 2011

I am a woman

30. března 2011 v 19:02 | Oroniel15 |  Na zasmátí
Dorazilo kdysi předávno na e-mail.


Problém - poraďte

30. března 2011 v 18:19 | Oroniel15 |  !!!Velmi důležité!!!
Právě jsem zjistila děsivou věc. Při tvorbě odkazu na zdrojové stránky někde dělám chybu.
Nevíte, prosím, kde dělám chybu? Chtěla bych, aby se po kliknutí na odkaz objevila zdrojová stránka (v tomto případě deviantart).

Naděje pro ty, kteří věří, že v roce 2012 nastane konec světa

30. března 2011 v 17:33 | Oroniel15 |  Rok 2012 - články
Obrázek mi přišel na e-mail, proto se omlouvám, že nezveřejním konkrétní zdroj než řetězák. Berte ho s rezervou a úsměvem:)


21.3. 2011 - 27.3. 2011

28. března 2011 v 19:49 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 181
Úterý: 201
Středa: 208
Čtvrtek: 185
Pátek: 136
Sobota: 0 - ??
Neděle: 213

Celkem: 1124

Cher - Believe

27. března 2011 v 22:27 | Oroniel15 |  Sóloví zpěváci
Musela jsem ji někdy kdysi slyšet, protože mi uvízla v podvědomí. Konečně jsem ji našla - opět díky Óčku.


Dr. Dre - I Need A Doctor ft. Eminem and Skylar Grey

27. března 2011 v 22:25 | Oroniel15 |  Sóloví zpěváci
Poprvé jsem ji slyšela na Óčku. Ačkoli to není můj žánr a Eminemovi absolutně nerozumím, co si povídá, zpívající slečně rozumím dokonale. Její slova mě hodně oslovila a zasáhla.


Annie Lennox - God Rest Ye Merry Gentlemen

27. března 2011 v 14:10 | Oroniel15 |  Sóloví zpěváci
Cesta k této písničce byla podivná. V úterý ji hráli jako poslední ve Snídani s Novou. Nepostřehla jsem název, ale vím, že ta slova jsou z písně, kterou znám od Loreeny. Ve čtvrtek jsem nepečlivě proklikala všechny její písně, ale tuto, co mi uvízla v hlavě, jsem nenašla. Tak jsem si dneska začala pouštět jedno album od Loreeny po druhém, když jsem ji najednou našla!!

Ten klip je velice zvláštní a téma písně poněkud nevhodné (vánoční)

Stydím se

25. března 2011 v 21:24 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
V pondělí poslední článek. Strčit hlavu do písku, aby mě nikdo neviděl. Do středy jsem byla marod, včera jsem řešila menší/větší problém a dneska jsem ráda, že jdu konečně spát.

V neděli se mění čas na letní. Kruté...

První jarní den

21. března 2011 v 20:31 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Mnou dlouho očekávaný den. Ironií je, že nevím, proč jsem ho tolik očekávala. Možná proto, že kalendářní časové určení jara je jakýmsi koncem zimy, kterou ze srdce nemám ráda.Tedy - máme tu první jarní den (stále ho máme, i když je po osmé hodině večerní). Už týden mi zní v hlavě scénka z animovaného fimlu Asterix v Británii (pokud se pamatuji dobře):

Panoramix: "Asterixi, zdá se, že jaro je tady."
Asterix: "Ano. Vesnice je v pohybu."
Panoramix: "A kvůli čemu se to perou?"
Asterix: "Kvůli rybám."
Panoramix: "Každý rok stejné. Tradice."

Každý rok stejné... Před rokem, mám takový dojem, byl u mě zahájen proces změn, který po roce (ne)skončil. Nyní je pro mě první jarní den ohromným symbolem nových začátků. Žasnu nad tou silou, která táhne z prokřehlé země zelené rostlinky. Jsem šťastná z toho, když jdu k babičce na oběd kolem rodinných domů se zahradami, na kterých září hlavičky sněženek a bledulí. Je to zázrak - po sledovém sněhu najednou vidím ze země rostoucí květiny.

Je to jako zázrak - po měsících ledové bílé na zemi a ledově šedé na nebi, kdy slunce svítilo jen málo, najednou roste takové roztomilé... krásné a svěží... kytičky :) Omlouvám se, v zápalu unesení mi nevyšla slova (a nechci to opravovat).

Mám radost z toho, že je kalendářní jaro, ale ještě větší mám radost z toho, že je jaro i venku. :)

14.3. 2011 - 20.3. 2011 (písmeno)

21. března 2011 v 19:51 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 287
Úterý: 246
Středa: 237
Čtvrtek: 218
Pátek: 212
Sobota: 259
Neděle: 241

Celkem: 1700 - nu, další originální číslo :) (myslím formou, ne tím, co vyjadřuje... takové ucelené)

Březnový úplněk je jiný

19. března 2011 v 9:29 | Oroniel15 |  Úplněk
O tom se přesvědčuji už od noci z pondělí na úterý - od té noci pořádně nespím. Miluju úplňky - spím tvrdě a zdají se mi neuvěřitelně živé sny: vždy dvě noci před a po úplňku, úplňkovou noc nevyjímaje. Tento úplněk prostě nespím - převaluju se, budím se, zdají se mi stále živé sny a ráno mi trvá, než dostanu do těla cit.

V čem je úplněk jiný? Včera, když jsem čekala před divadlem na tanečníka, jsem stála na druhé straně silnice a dívala se na ten úplněk. Takhle jasný úplněk jsem v životě neviděla - zářil i skrz zataženou oblohu. Když jsem ho pozorovala přes silnici před divadlem, mraky se rozestoupily. Svítil na mě nejostřejší sněhově bílou barvou, jakou jsem kdy viděla - tak bílý, že šedé skvrny na něm byly sotva znatelné (ty velké bylo možno rozlišit snadno). Kolem něj byla bílé záře, postupně přecházející v hnědou - silný kruh výrazné hnědé.

Slyšela jsem, že Měsíc se může zdát o 12 % větší a o 30 % jasnější. S obojím souhlasím - cítila jsem se takhle malá, když jsem ho viděla. Tento jev se naposledny stal v roce 1993 - v tomto roce byl Měsíc Zemi naposledy nejblíže. Svtřední vdálenost Měsíce od Země je 384 403 km, dnes bude Měsíc k Zemi na vzdálenost 357 000 km.

Měsíc vychází v 18:20 a pevně doufám, že se mraky zvednou a lidé se budou moci na tuto ojedinělou podívanou podívat.

Odreagování, aneb Tanec

18. března 2011 v 20:36 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Poslušně hlásím, že po náročném týdnu odcházím tancovat.

Odreagování - umíte se odreagovat? Opravdu oderagovat? Zapomenout na svět, na starosti, na všechno? Při nějaké hře, při hudbě a tanci, při koníčku či jiné příležitosti?

Přiznám se - já ne. Dokážu vypnout jen na chvíli, pokud zrovna nehraju nějaké RPG - přičemž si představuju, že ten šmejd, kterého jsem právě zabila, je kdosi jiný. Při kickboxu také mlátím své vize. Jen při šermu uniká realita do vzdálených koutů mysli - nesoustřední může dopadnout špatně.

A proto jdu dneska tancovat - víte, tanec v páru vám velice doporučuji. Třeba jen "ploužáka". Zvlášť to doporučuji slečnám, protože - jak je známo - vedou muži. A pokud je protějšek aspoň průměrný tanečník a dokáže vést, může se slečna odreagovat. Zapomenout a jen se nechat vést. V mužské náruči se vždycky najde pocit bezpečí. Nejhorší na tom je, že ne všichni chlapi rádi tančí. Slečny, hodně štěstí :)

Jsme určeni k následování? aneb Hrdinové

15. března 2011 v 17:48 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Včera u mě byla kamarádka a našla mi tuhle písničku. Přeložila jsem si ji "Nejsme zrozeni pro následování" - prosím, opravte mně, pokud se pletu. Přesto chci na tomto svém překladu založit svoji úvahu. A jak to tak bývá obvykle, i nyní si nejsem jistá, co vám chci vlastně sdělit. Ti, pro které je článek určený, si z něj odnesou, co potřebují. Ti, kteří nejsou tím správným typem, nad ním mávnou rukou. Máme přeci svobodu myšlení - proč se tedy lidé mojí říct svůj názor? Dá se říct, že lidé, kteří svůj názor poví, jsou hrdinové.

Bon Jovi - We Weren't Born To Follow


Epické příběhy nám vypráví o skvělých vůdcích, které jejich lid následoval. Buď musel, nebo chtěl. Známe přiběhy o hrdinech, které vojska následovala do bitev, muži je následovali na smrt. Pohybujeme je v sobách, kdy čest měla smysl vyšší než život. Opustím nyní ideály a příběhy z naší bohaté historie.

Definice hrdiny může být následující: "Statečný člověk, který se postaví zlu." Jednoduché, výstižné. "Je to člověk, který i přes všechny nesnáze vytrvá a dojde k ušlechtilému cíli." "Je to člověk, který pro jiného/jiné nasadí život."

Položím vám otázku - je hrdinou člověk, který se postaví šikaně? Je hrdinou oběť, která se postaví nespravedlivé síle? Nebo je tento člověk někdo, kdo zbytečně vyvolává problémy, a zalouší si zpacifikovat. Je hrdinou člověk, který nejde s šedým davem? Je hrdinou člověk, který si vyrazí v teplákách, zatímco ostatní v oblecích? Hrdina? Šílenec? Člověk, který se odváží postavit proti nepsaným a neexistujícím pravidlům, které si lidé dávají sami. Proč by nemohl jít v teplákách? Proč by muž v kvádru nemohl jít na túru do hor?

Dobrá, máme hrdinu - každý si předdstaví svého hrdinu. Ať je to Rambo, nebo princezna Diana. Proti těmto hrdinům stojí dvě strany lidí - ti, co je následují, a ti, co se je snaží zničit. Ti "ničící" získávají převahu, "následovnící" jsou rozprášeni pochybnostmi a klepy. Hrdnivé ztratili své přívržence. Jsou to stále hrdinové, když všichni tvrdí, že jsou to lháři, že konají špatně a jen vyvolávají konflikty?

Hrdinou není ten, kdo má za sebou zástupy. Hrdinou je ten, kdo dokáže sám stát proti davu. Tento netouží po uznání, protože sám věří, že to, co koná, je dobré. A toto dobré koná, i když se ho "ničící" znaží zlikvidovat.

Proč? Proč se lidé snaží zničit toho, kdo vyčnívá? Kdo je něčím lepší než oni? Kdo si vyrazí v teplákách do města? Kdo se nějak liší? Proč? Závist? Strach? Nenávist? Vědomost?

(viz Celý článek)

7.3. 2011 - 13.3. 2011 (prý musí obsahovat písmeno - kdo to zase vymyslel?!!)

14. března 2011 v 17:04 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 180
Úterý: 185
Středa: 185
Čtvrtek: 175
Pátek: 163
Sobota: 249
Neděle: 392 (vykulený pohled) - nechápu... ale děkuju ;)

Celkem: 1529

Promiňte

12. března 2011 v 10:43 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Opravdu, takhle rubrika se má ze všech nejlépe. A ano, očekáváte správně moji další výmluvu pro omluvu za nečinnost. Ve škole řešíme rozsáhlé problémy týkající se nepříjemných věcí. Blog je to poslední, na co mám poslední dobou chuť - chudáček. Měla bych začít myslet na jeho narozeniny. Čtyři roky - není to krásný věk? :)

Moje nálada a včerejší katastrofální zážitek způsobily, že jsem odvolala účast na naší šermířské akci na plese v Bernarticích. Kdoví, jak mám ráda šerm a kluky, ten pochopí závažnost.

Odpoledne jdu na kickbox, večer na koncert, zítra budu spát, pak jdu na šermířský trénink... Tedy vám předkládám vyhlídky do blízkého budoucna.

Přeji krásný a poklidný víkend.