Trénování s energií v běžném životě

30. června 2011 v 19:55 | Oroniel15 |  Práce s energií
Trénování se od cítění liší. Ve článcích o cítění energie jsou návody, jak se naučit energii cítit. Teď se vám pokusím vysvětlit, jak mladé zkušenosti převést do praxe - do běžného života. Já netrénuji tak, že bych si sedla, prošla si všechna cvičení nacítění energie a navíc si ještě zkusila PSI-kouli. Ne, já trénuji každý den téměř už nevědomky.

1. Jiní lidé
Jelikož jste se naučili vnímat svoji energii, zjistíte, že vnímat energii lidí okolo není složité. Chce to jenom cvik. K tomuto cvičení budete potřebovat druhou osobu.

- Posaďte či postavte se, jak je vám libo a zavřete oči.
- Druhá osoba ať k vám přistoupí. Buď ať přistoupí naprosto tiše, nebo si pusťte hudbu. Upozorňete druhou osobu, aby tiše dýchala (závan dechu také dokáže druhou osobu prozradit).
- Druhá osoba se tedy postaví k vám. Zpočátku co možná nejblíže. Vnímejte energii této osoby - zpočátku budete cítit energii tělesného tepla. Podle energie určete, kde osoba stojí.

Z mé praxe - O přestávce ve třídě ležím s hlavou položenou na lavici a mám zavřené oči. Vnímám lidi kolem sebe, hádám, kde stojí či sedí a v jaké poloze, jak jsou natočeni a tak podobně.

(viz Celý článek)

2. Jít poslepu
Tohle je velice náročné, na druhé tento způsob tréninku řadím jen proto, že funguje na stejném principu jako trénink první. Jde o to jít se zavřenýma očima a podle energií postupovat. Pro mě osobně je to docela náročné, naštěstí ne nemožné - tedy první kroky jdou dobře, pak je to horší.

Trénink je náročný i po stránce psychické, protože člověk je na zrak zvyklý. Bez zraku je člověk bezmocný a neznalý. A právě tento způsobem je vhodný pro vyšperkování různých lidských smyslů, které zrak přebíjí.

- Jde o to se poslepu pohybovat prostorem a podle energií se vyhývat překážkám. Něco jiného je dát si doprostřed pokoje židli, stoupnout si ke stěně, zavřít oči, zatočit se a jít, a něco jiného je zavřít oči venku a jít.

3. Lidská nálada a emoce
Nálada:
Kromě výrazu v lidském obličeji, v lidských očích a podle řeči těla se dá nálada člověka poznat i pomocí energie. Tohle se dá velice těžko trénovat cíleně. Málokdo umí v sobě vyvolat náladu tak, abyste ji mohli poznat. Nepopíšu vám přesný postup, ale jen situaci z mé praxe.

Z mé praxe - Sedím ve škole s hlavou položenou na lavici, zkoumám auru lidí kolem mě a hádám jejich náladu. (Zrovna dnes jsem na mobilu pročítala SMS a všimla jsem si, že má moje spolusedící najednou velice špatnou náladu. Objala jsem ji.)

Emoce:
Definice "Nálada je soubor emocí" není podle mě pravdivá, proto jsem si dovolila vyjmout emoci a emoce zvlášť. Někdy se stane, že člověka najednou předpane nějaké emoce. Najednou si na něco vzpomene a převládne u něj emoce - štěstí, smutek, vztek. Náhlému výkyvu jedné emoce osobně říkám "výbuch emoce" a je to velice snadno poznatelné. Cíleně se tohle trénuje také těžko, ale jde to snáze než v případě nálady. Budete potřebovat druhou osobu.

- Posaďte se (lehněte) a zavřete oči. Druhá osoba ať je co nejblíže u vás (při dalším pokusu může být dále a dále).
- Požádejte jí, aby po určité chvíli (můžete si dát čas 5 minut) uskutečnila "výbuch emoce". Třeba ať si vzpomene na něco, co v ní vždy vyvolá pocit štěstí nebo smutku - ale ať vám neříká, jakou emoci bude vyvolávat.
- Zkoumejte auru druhé osoby a zkuste zachytit tu emoci, kterou druhá osoba vyvolává.

P. S. Vidíte, že budete potřebovat vhodnou druhou osobu.

Z mé praxe - Ve třídě, kde je plno lidí. Sedím, jen tak přemýšlím nebo mám zavřené oči, vnímám okolí a najednou mám pocit, který není původem můj. Jde o pocit "sakra, já to nejdůležitější zapomněla doma!!!!!" Otočím se a vidím, jak spolužák utíká ze třídy. Kamarádka mi řekla, že si něco zapomněl dojít zařídit.

Více o energiích
ZDE

O praktické stránce se můžete dočíst přímo v knize Montril
KLIK
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ezteffellie Ezteffellie | Web | 26. srpna 2011 v 21:57 | Reagovat

Zajímavý a krásně napsaný článek. Až začne škola, na někom to vyzkouším. (Doma nemůžu, nemám čas) Máš nádherný blog. Žádný jiný na kterém jsem byla nebyl tak obsáhlý :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama