Květen 2012

Design změněn

29. května 2012 v 11:38 | Oroniel15 |  Novinky
Nezměnil se nejen design. Obrázek v záhlaví má pro mě osobní význam.

Změnilo se i uspořádání menu. Zmizelo několik tématických okruhů.

P.S. Není udělaná klikací ikonka, návštěvní kniha, propagace blogu a avatar

P.P.S. Nevíte, jak se zbavit ikonky ICQ vpravo dole? Vše mám vypnuté a stejně se to zobrazuje a kazí mi to dojmy.

21.5. 2012 - 27.5. 2012

28. května 2012 v 11:07 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 171
Úterý: 167
Středa: 173
Čtvrtek: 156
Pátek: 140
Sobota: 126
Neděle: 144

Celkem: 1077

Jeff Dunham - Sweet Daddy D (CZ)

27. května 2012 v 22:01 | Oroniel15 |  Jeff Dunham CZ
Ještě že máme NASCAR :D

5. rok

26. května 2012 v 19:02 | Oroniel15 |  !!!Velmi důležité!!!
Já jsem hrozná hlava! Přes maturitu nevidím jinam a najednou - jako blesk z čistého nebe (jestli pak víte, odkud toto přísloví pochází?) - najednou rána: Blog má narozeniny!!!! *plesk dlaní na čelo*

Aaaaaaaaaa. Tento rok je plný kulatin a půlkulatin :) Jak příznačné.

Na rozdíl od minulého roku (→ 4. rok ←) nebudu sentimentální. Od Nightwish přes energie a kineze k poodhalování závoje. Ale já to tkahle nenechám - kdepak. Blíží se 4 měsíce prázdnin (ve smyslu "ne škola, ano práce") a já tu mám v plánu kusy práce.

Začnu třeba prvním krokem - změna tváře blogu. Změna designu a uspořádání. Mám ráda změny, zvlášť, když cítím, že jsou k lepšímu. Tady se ještě budou dít věci (a když nebudou, tak do mě šijte, ať se koukají začít dít). Bylo mi řečeno, že se den před maturitnou nemám učit. Poslechnu radu starších a vesele se tu v úterý uděje změna. Většina lidí je totiž ve škole :) takže to spáchám dopoledne.

Abych ovšem dodržela staré pěkné zvyky, popřeji svému blogu dlouhodobou existenci plnou skvělých návštěvníků, čtenářů a komentátorů (tito se kamsi poděli). A také by se v jeho existenci měla objevit přínosná a duchaplná tvorba. Ať je dále prostředníkem mezi mnou a vámi a ať je dále stejně k užitku, nebo více, jako byl do těchto dnů!

Krásné půlkulatiny!

Nechala jsem tu kousek svého života. Klidně v tom budu pokračovat :)

Štastný pátý rok :)Šest základních principů celosvětové manipulace

26. května 2012 v 16:09 | Oroniel15 |  Svět v budoucnosti
Další video, které by se hodilo zařadit do neexistující rubriky "Svět nyní"
De facto ukazuje to, co bude i dál, když se s tím něco neudělá.


Jeff Dunham - Peanut (CZ)

24. května 2012 v 19:14 | Oroniel15 |  Jeff Dunham CZ
:D Opakování angličtiny :D

1. část

2. část
ZDE
(video nešlo vložit)

3. část
ZDE
(video nešlo vložit)

Návrh na design je u konce

22. května 2012 v 14:58 | Oroniel15 |  !!!Velmi důležité!!!
Dala jsem možnost podat návrh na design. Bylo splněno mé očekávání! Nebyl návrh žádný :D (chtěla jsem odkaz na obrázek). Ale potěšily mě dva komentáře s názory - což je velice, ale velice potěšující.

Obrázek jsem si vybrala sama :) A vybralo jsem ho takto: Jednou ve snu jsem viděla na 85 % podobný obraz, který jsem vybrala. Až design bude, popíšu tento krátký příběh (krátký, páč dlouhý je dlouhý, a dlouhé články nejsou čteny - nevím proč). Bude to první design s vlastním příběhem.

A vzhledem k tomu, že blog v sobotu slaví páté narozeniny a já v rámci přestávek v učení dělám i jednu bohulibou činnost - koukám na blog a dávám průchod své kreativitě.

Tady se to, dámové a pány, změní. Přijde mi to chaotické. Dám tomu systém takový, který bude lahodit mému citu pro pořádek. Ovšem nebude to nic drastického, jistou linii, kterou si blog drží od svého zrození, zachovám.

Pokud mi bude přát čas, design blog dostane přesně na své narozeniny. Pokud mi čas přát nebude, uskutečním to ve středu, kdy maturuju.

Těším se na tuto změnu :)

Zkouším fotit makro (2) - Svíčka

21. května 2012 v 20:25 | Oroniel15 |  Makro
Zkouším makro podruhé
(Poprvé → ZDE ←)(viz Celý článek)

"Je to na vás mladých."

21. května 2012 v 15:50 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Tuto větu jsem nedávno uslyšela znovu. Teď se učím politiku k maturitě. Politické ideologie - myšlenky (plus spousta dalších prvků), které mají sloužit k vedení společnosti.

Předložím myšlenku, kde je zakopaný pes.

Víme, že se nám - nebo ne všem "nám" - nelíbí, jak to u nás v ČR vypadá. Vláda, Parlament ČR, možná ani soudní systém se nám - nebo ne všem "nám" - nelíbí. Co s tím? Kdo řekne nic, tak může dál sedět, šoupat nohama a stěžovat si do větru.

Je to na vás mladých - čili na nás mladých. A vzhledem k tomu, co se učím, mě napadla jedna věc.

Víme, že máme za sebou řadu policických ideologií. Pod slovem "my" si představce, co se vám líbí. Byl tu nacismus, fašismuš, sociální demokracie, socialismus, komunismus... teď tu máme demokracii. Jak vidno, tento systém není také to pravé - chce to změnu. Všichni to vědí. Přesto volí to "staré dobré", aniž by se něco změnilo!

Jelikož to je na mladé generaci, možná by stálo za to vyzkoušet něco nového - něco, co je v naší drahé politice mladé a nové a neotesané. Ale problém je stejný: "Je mladý, nemá zkušenosti, ještě to podělá." Ale, ale, když nedáte mladým šanci, aby si to zkusili a získali zkušenosti a případně se poučili ze svých chyb, tak se vážně nikam nedostaneme. Dokud se dítě nespálí o plotnu, nebude vědět, že pálí...

Jenže problém je: "Kdoví, co jsou zač! Bude to horší, než to je!" Hiii, milí zlatí, nás je víc než "jich". My s tím něco udělat můžeme :)

To je má myšlenka - zkusit něco nového, když tu každý nadává na to, co je, a při příležitosti to změnit uchovají to samé. Netvrdím, že je tohle špatné a tohle dobré. Tvrdím, že to, co tady je, se lidem nelíbí - možná že někteří jsou spokojeni (třeba jisté nejmenované menšiny) - a tvrdím, že stále upředsnosťnovat to "staré a nevyhovující" před "novým a nadějným", se mi zdá jako nesmyls. Když se mi něco nelíbí, tak s tím něco udělám, nebo se pletu?

Možná by to šlo i zobecnit a nehovořit pouze o politické situaci, která se povětšinou zdá být "jednou velkou fraškou". Nechci rebelii, nechci boje v ulicích. Jak se učím - volby jsou klidný způsob, jak změnit vládu. Pořád ještě žijeme ve státě, kde nás nikdo neodpráskne při házení lístků do volební urny, jako se to možná udává v jiných státech. Možná lze říct "zatím" - pokud se situace vyhrotí... znáte takové ty "pohádky" o jisté politické ideologii a režimu, kdy volby byly povinné pro všechny a mohli jste volit téměř pouze jednu stranu? Abyste měli svatý klid...

Ale zdá se mi, že už mluvím moc a lehce zmatečně a nesmyslně. Vrátím se ke studiu ZSV. Dostala jsem se do stavu, kdy mi (zatím) jedna z otázek neleze do hlavy :)

14.5. 2012 - 20.5. 2012

21. května 2012 v 9:58 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 185
Úterý: 146
Středa: 198
Čtvrtek: 185
Pátek: 140
Sobota: 119
Neděle: 156

Celkem: 1129

Zkouším fotit makro

20. května 2012 v 21:04 | Oroniel15 |  Makro
Fotky z míst, která mi přirostla k srdci, aneb Zkouším fotit makro(viz Celý článek)

Vítám se zpět :)

20. května 2012 v 18:43 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Ten nadpis berte s rezervou :) Raději bych se vrátila tam, odkud jsem se vrátila... Doma mě nikdo a nic nepřivítalo - proč také - takže se vítám sama :) aneb "Člověk se musí minimálně jednou za den pochválit - nikdo jiný to za něj neudělá." Ten citát znám dlouho.

Ale opusťme tento - mě nepříjemný - až egoistický projev, který je myšlen zábavně. Z mého pohledu minimálně :)

Dneska mám za sebou úžasnou zkušenost. Já jsem vytáčela med :) A bylo to fakt super, bylo to sladké a dobré a dělala jsem to s potěšením. Víte, když vidíte plástev pokrytou voskem, pod kterým se skrývá "zázrak" vytvořený z pylu, je to k úžasu.

Od středy za týden maturuju, odmluvte proto blížící se nečinnost. Blog budu zneužívat jako jedno z odreagování. A dárek ke svým pátým narozeninám (páni, to je let!) dostane až po svých narozeninách a mé maturitě :)

Přeji vám krásné květnové dny.

Exotický mix

18. května 2012 v 12:24 | Oroniel15 |  Hudba podle zemí
Tak jsem včera bruslila po starších klipech z exotických míst. Podělím se s vámi o ně, snad vám tyto (možná už by se dalo říct, že) "vykopávky" zpříjemní dny (nejdéle do neděle, kdy se vracím z odjezdu pryč :)). Nepochybuji o tom, že vám alespoň jedna něco poví :)

P.S. Jak tak koukám, stále ta videa přeskakují... :-/

Lambada

Los del Rio - Macarena

Ketchup song
Loona - Bailando
Mr.President Coco Jambo
Vengaboys - Shalala lala
No Mercy - Where Do You Go

Ketchup song

17. května 2012 v 21:43 | Oroniel15 |  Hudební skupiny
No kdo tohle v jisté době netancoval...

:)

Gloria Gaynor - I Will Survive

17. května 2012 v 21:36 | Oroniel15 |  Sóloví zpěváci
:)

Konečně jsem našla písničku, kterou tak často někde slyším :)