Červen 2012

Mammatus cloud

7. června 2012 v 20:24 | Oroniel15 |  Vesmír a Země promlouvají
Našla jsem - podle mě velice impozantní - nebeský úkaz. Coby absolventovi fyzikálního semináře mi to nedá a říkám si, jak něco takového asi tak vzniká.


Název pochází z latinského mamma, což znamená "prs".

Popravdě mi anglický text dělá problémy, je na mě moc náročný. Originál najdete → ZDE ←, možná budete moudřejší než já. V češtině se mi nedaří nic najít.

(viz Celý článek)

Hudba ze středu Země

7. června 2012 v 20:10 | Oroniel15 |  Vesmír a Země promlouvají
Nejsem si jistá, jestli taty toto video už není. Dvakrát to každopádně neuškodí. Slyšme zpívat Matku Zemi.

Ve videu vás nečeká nic výslovně nepříjemného - jen zvuky, které jste možná ještě nikdy neslyšeli.

Jako kdyby vítr hvízdal o ostré hrany kamení a zíval v uličkách a komínech.


Z tajné jeskyně, kam se chodí modlit tibetští mniši, se začaly ozývat tyto zvuky. Pokud jsem anglický článek pod videem přeložila a pochopila správně, jedná se o projev "transformace zlé energie na energii Světla". Jelikož nemám další informace, o čem je tam vlastně řeč, přijde mi to takové... náboženské, nebudu se více vyjadřovat.

Pyramidy po celém světě začaly vyzařovat paprsky do fotonového mračna

7. června 2012 v 19:59 | Oroniel15 |  Vesmír a Země promlouvají
Nadpis jsem převzala z osud.cz, kde je také sídlo článku, na který odkazuji níže. Jak vidno, pyramidy odkrývají svá tajemství, což může mír ve svém závěrů různé výsledky. Veliké varování, nebo veliký projev?

ZDE

Klikací ikonka

7. června 2012 v 18:39 | Oroniel15 |  Novinky


Blog roku 2012

7. června 2012 v 10:37 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Jakmile na mě tahle soutěž vybafla, řekla jsem si - proč ne? Tak jsem se přihlásila s vědomím much a jisté neobjektivnosti.

Můj blog má pět let. Má své slabé i silné chvilky tvorby. Díky bohům mám po maturitě, takže by ta slabá chvíle trvající pár měsíců se pomalu chýlí ke konci. Ale to odbíhám.

Blog roku 2012, který bude vybraný odbornou porotou. Když jsem se přihlašovala, kdesi uvnitř jsem se smála, a říkala si, proč to dělám, když mi to přijde takové... takové prázdné. Ano, prázdné. Nevím, jak aplikovat slovo "prázdné" na tuto soutěž - je prostě prázdná. Z tisíce bude vybrán jediný blog, který si ponese nálepku Blog roku 2012. Bude mít návštěvnost jak (teď mě napadlo jakové luxusní přirovnání, ale netroufám si ho použít) - tedy bude mít návštěvnost nebývale vysokou. Víte... to by se mi asi nelíbilo - přijít na můj blog jen proto, že je blogem roku. "Hm, jdu se podívat, kdo to vyhrál, když ne já." Nejvíce by mě zlobilo právě tohle. Proč? Já velice oceňuji lidé, kteří sem přišli proto, že něco hledali. Dovedla je sem jejich snaha a záměr. Něco hledají. Něco chtějí. O něco se zajímají. Lidé, co se sem vrací, k tmou mají nějaký důvod. Aby mi sem někdo chodil jen kvůli označení, to bych nechtěla.

Víte, pro výherce to bude velice zajímavé. Všichni přijdou na blog, asi i budou psát komentáře, člověk bude mít radost, že se dostal do vědomí stovkám lidí, budou se o něj zajímat. Ovšem ruku na srdce - já to vítězi ze srdce přeji! A píšu to s čistým svědomím. Ať se na své pozici slávy drží co nejdéle, víme přeci, že sláva je pomíjivá. A že stoupá do hlavy. Přeji to ze srdce - ačkoli si myslím své. Jak půvabné, nemyslíte?

A možná mi to přijde i trochu nefér, pánové a dámy. Pohleďme na blogy s podobným zaměřením, jako je to mé. Kromě toho, že je soutěž rozdělena podle kategorií, které takovým blogům prostě nevyhovují, tak téma takových blogů prostě neoslovuje všechny. Co si budeme povídat. Za těch pět let existence jsem se setkala se stovkou různých názorů a pohledů, poznala desítky lidí, s několika jsem v kontaktu stále. Porota tohle nevidí. Nevidí, kolika lidím jaký blog otevřel novou cestu, poskytl nové pohledy a názory - protože ne všichni se vyjadřují do komentářů. I když se mě osobně nestalo, žeby mi blog o celebritě přinesl do života něco užitečného... ovšem proti gustu žádný dišputát.

Neumím si představit, jakým způsobem budou blogy hodnoceny. Nenašla jsem o tom zmínku. Co bude hodnoceno a jak.

Já se přihlásila jako takový pokus. Nedělám si vůbec žádné naděje na to, že blogem roku bude ten můj - můj blog není takový, aby oslovil dospělého člověka bez otevřených očí. Za celou dobu mi nenapsal jediný člověk nad 25 let. Kecám - jeden ano. Ptal se mě na slečnu, co malovala obálku pro moji knihu, zdali by malovala i pro jeho syna.

Ovšem i tento pokus je velice, velice prázdný. Nedozvím se, co si o mém blogu kdo myslí. Ach, tolik prázdnoty... Soutěž je prázdná - téměř nikomu nic nepřinese ("téměř" jsou ti, kteří se dostanou výš, těm to něco přinese). Je prázdná. A vidíte - já bych si to neuvědomila, kdybych se tam nepřihlásila :) Nová zkušenost, nové poznání. Cesty jsou nevyzpytatelné - a vedou i tímto virtuálním světem.

Bezejmenný

6. června 2012 v 18:09 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Nějak jsem se zapomněla :) Jsem ve stavu odpočinkovém, kdy se mi nic nechce. Maturita úspěšně za mnou, v pátek vysvědčení, v sobotu svatba (ne moje), zítra masáž... Byl špatný nápad souhlasit s tím, že do práce půjdu od 4. června, nic se mi nechce - jen bych se nechala obskakovat :D

Jak jsem řekla - nic se mi nechce :)

28.5. 2012 - 3.6. 2012

6. června 2012 v 18:04 | Oroniel15 |  Návštěvnost
Pondělí: 168
Úterý: 167
Středa: 160
Čtvrtek: 145
Pátek: 151
Sobota: 120
Neděle: 171

Celkem: 1082