Vladimír Franz? aneb Já o prezidentovi

5. listopadu 2012 v 21:15 | Oroniel15 |  Můj názor na...
Večeřím a slyším televizi a novinky o volbách. Nad mé očekávání s přes 88 000 hlasů se člověk s potetovanou hlavou dostal skrze první kolo prezidentských voleb.

Člověk, který nění v žádné politické straně.
→ žádná politická strana nebude mít nad Hradem moc ←

Maják změn.
→ Proč by se ho jinak "ti nahoře" tak báli a podkopávali jeho kampaně?

Šance někde začít.
→ Prezident nebude loutka, nebude mít nad ním moc žádná strana ←

Člověk, který je umělec (→ ZDE ←), že se nehodí na Hrad? Na prezidenta?

Omyl. A podle mě kurva velký omyl.

Ten, kdo má jakýkoli vztah k umění (každý přeci poslouchá hudbu, ne? A kdo poslouchí hudbu, která má duši, ducha, myšlenku a hloubku), ten ví, že umělec vidí svět PROSTĚ JINAK. Nejde mi to vysvětlit. V umění je krása, elegance, smysl tak hluboký a čistý, že kromě autora jej mnoho lidí neuvidí. Umělci jsou dary pro lidstvo, skrze své talenty umožňují ukázat krásu, kterou tvoří člvoěk, otevírají nám dveře do jiného světa. Dávají šanci proniknout do jejich světa - světa umění, barev a krás. Umění je způsob, jak to nejkrásnější v člověku co nejkrásněji vyjádřit.

Co jsem poznala, umělci jsou (ne všichni) v něčem výstřední. Ale jedno mají společné - jiný svět. Jiné vize. Jiné vidění a vnímání světa.

Osud (chcete-li) před nás postavil osobu, kterou je profesor Franz. Vzdělání má, jaké jiní politici mnohdy ani nemají. Umělecký (a tedy - dle mě - velice lidský) vhled. Je to ta změna, po které všichni volají.

Že ne? K čemu spící kníže, k čemu známé tváře, které na plakátech vypadají jako chodící zombie? Proč ne člověk s jiskrou v očích, s uměním ve své kůži, vzdělaný muž, ze kterého mám(e) pocit odhodlání a síly?

Že tu propaguju politiku? Já tu říkám svůj názor a pohled na věc. A jak to vnímám.

88 000 hlasů je jen 18 000 od maxima, kterého dosáhl Zeman (a 13 000 od Fischera). A to je kurva málo. Lidé chtějí změnu - snaží se svého favorita dostat do vedení. A co že je to za lidi?

Podle mě jsou to "ti mladí". Ti, kteří křičí nejvíce. Ti, které to tu už sere. Už nechtějí ODS, ČSSD a kdoví co všechno je nahoře ještě za verbež. Nechtějí, aby se minulost opakovala. Dřív jsme zkusili komunisty, dřív jsme zkustili tohle a tohle, a jak jsme dopadli. Teď je čas zkusit něco nového - a ta šance na změnu tu je.

Jedinou překážkou je - jak jinak - vzhled. Naše společnost stojí na dokonalosti tváře a těla. Je před námi výzva: Pokoříme tuto zažinou kravinu (soudit člověka podle vzhledu?), nebo zůstaneme v hnusu, ve kterém žijeme? Potetovaná tvář se zdá být malou překážkou, ale přitom ji děláme nepřekonatelnou. Kde jsou ti, co hlásí, že vzhled není vše? To jsou ti, jejichž jména jsou na peticích. Ti, co se nebojí změny.

Co je mi - kruva - po tom, co si o nás myslí naši drazí Němci? Naši vzdálení, zakopaní Američané, kteří si ani neumí dojít v přírodě na záchod? Mě je jedno, co tyhle velmoci, které se drží "dokonalé tváře". Měli jsme tu skvělé i mizerné prezidenty. Havel - umělec.

Povím vám jedno - ten člověk je ztělesněná odvaha. Větší odvahu jsem v politice dlouho neviděla.

Uvědomujete si to?

Člověk s takovou vizáží kandiduje na prezidenta. Moc dobře ví - a za tím si stojím - nebo alespoň tuší, jaké skandály a senzace vyvolal, vyvolává a ještě vyvolá. Ještě o něm uslyšíme. On jde do něčeho takového jako je kandidovat na prezidenta s tím, že jestli (a já doufám, že ano, protože jinak budeme v ještě větší prdeli, než jsme) vyhraje, bude terčem ostatních zemí. Tíha a břemeno... co je to za člověka, co v něm musí být, že do toho jde?

Politicky neznámý. Člověk, který "spadl z nebe". Poslal nám ho sám vesmír? Naše šance je tady. A - jak jsem už jednou psala - je to na nás mladých. Ti staří nechtějí změny, nechtějí se angažovat, nechtějí a jsou unavení. My jsme ti energičtí. Dostali jsme šanci. Půjdeme do ní? Může být hůř?

Je lepší dát šanci novému, nebo připustit staré, co nám neprospívá a škodí?


Konspirační teoretici si přijdou také na své: "Je to podstrčená loutka!" "Někdo za ním stojí!"

Ano. Stojí za ním přes 88 000 lidí. Ten člověk si získává sympatie a stoupence, kteří si nedávali takovou námahu jen proto, aby pak (sami od sebe) ustoupili. Na žádnou otázku nenalezneme odpověď, dokud před námi nebude realita. Nikdy nepoznáme, jaký by byl prezident, když ho tam (MY) nedostaneme. Je to šance změnit zemi, ve které žijeme. Že jsem naivní? Ano, jsem, vím to o sobě. A taky Vím (s velkým V, neboť Vím citem a intuicí), že tenhle chlap "nespadl z nebe" pro nic za nic.

I kdyby se na Hrad nedostal, vidíme tu sílu a odhodlání. Vidíme, že když dáme ruce dohromady, dokážeme hodně. Nás je VÍC. Bojí se ho... a nejspíš mají důvod, cítí ohrožení - proč? Protože tu nějaké je.

Ať tohle dopadne, jak je nám souzeno... je to tady a my tu šanci máme s tím něco udělat. A ať to dopadne, jak je nám souzeno, máme si z toho něco vzít.

Než se na mě odpůrci sesypou jak hladová zvěř, upozorním, že:

(viz Celý článek)


Můj blog, můj Hrad!

Mé názory a mé náhledy na věc jsou jen mé. Dělám, co cítím, že udělat mám. Neposlouchám mysl, poslouchám Duši a Srdce. Vnitřní cit.

Představuji Vám Vladimíra Franze mýma očima, city a myšlenkami. Neznám ho osobně - ale kdo z vás zná ty druhé? Pravda, známe je - známe je jako lidi, co kradou, rozebírají naši zemi a hrabou si víc písku na své pískoviště. Mamoní a neberou ohledy. Možná je maluju černě... ostatně jsem zaujatý člověk vůči politice, která - dle mě - úplně k hovnu a já chci, aby se to změnilo! A ta šance tu teď leží... spadla nám do klína.

Uchopíme ji a zkusíme s ní něco udělat pro její postup a rozkvět, ať už má kvést, či zvadnout? Nebo ji necháme ležet bez zkoušky a s potlačenou zvědavostí, v co by se mohla vyvinout?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AzuMina AzuMina | E-mail | Web | 5. listopadu 2012 v 21:31 | Reagovat

ahoj, text k zamyšlení, skutečně... ale já bych ho volil mít věk ;)
prosím odpovíš na mejlík a reakci na "rasengany"?
dík moc předem:))

2 . . | 10. listopadu 2012 v 13:34 | Reagovat

Chci něco nového, neotřelého a hlavně už kurva chci, aby se tady něco stalo... Proto bych šla volit pana Okamuru ;)
Ale pan Franz se mi taky líbí. Kdyby nekandidoval Okamura, šla bych volit Franze.
Máš pravdu - je to na nás mladých. Taky už mě sere, neskutečně moc sere, jaký sračky do nás lejou starší lidi, hlavně pak "úžasní" profesoři ve škole. Pořád jenom slyším, všude kolem sebe, jak je všechno beznadějný, jak nemá nic cenu, jak je těžký se uživit, jak je těžký najít práci a bla-bla-bla. Neřikám, že je to hračka. Ale všechno jde, když se chce.
A tohle to je určitá možnost, změna. Zvolit si do čela státu lidi, kteří jsou noví, relativně mladí (narozdíl od ex komoušů Fišera a Zemana) a hlavně ještě nezkažení s jiskrou v očích ;)

Ale taky je docela dost možný, že už žádný volby mít nebudeme. Jestli se splní nějaké ty apokalypsy a další chuťovky, tak to poslední co nás bude zajímat, jsou volby...

3 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 10. listopadu 2012 v 18:50 | Reagovat

[2]: Volit pana Okamuru mi brání pocit, že já jsem Čech a on není a můj názor, že v čele země má stát "vlastenec"

4 . . | 10. listopadu 2012 v 21:52 | Reagovat

[3]: Ale on je víc Čech, než Japonec. Teda, matku má češku a otce Japonce, ale tady žije déle. A mě připadá vlastenecký. Rozhodně se pro naši zem snaží udělat víc, než většina čistokrevných Čechů ;) Ale respektuju Tvůj názor :)

5 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 11. listopadu 2012 v 11:01 | Reagovat

[4]: Japonsko je fascinující země a jeho národ ještě více... to, co je v nich, je typické pro jejich zemi, ne pro naši. Jsem možná zaujatá, ale vidět v čele naší země někoho s rysy překrásného východu je mi proti srsti více, než vidět na tomto místě člověka s uměním v kůži. Ale každopádně jsou mi oba sympatičtí a pokud to bude kdokoli z těchto dvou, budu šťastnější více, než kdyby to byl někdo z těch ostatních.

6 AzuMina AzuMina | 11. listopadu 2012 v 16:12 | Reagovat

a nezapomeň že v asii je ekonomický VZRŮST a Okamura by myslím dokázal dobré vztahy s nimi navázat

7 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 11. listopadu 2012 v 20:10 | Reagovat

[6]: Vzpomínám si na film "Dědictví, aneb Kurvahošigutntag"... Jakkoli Japonsko obdivuji, nelíbilo by se mi, kdyby sem strkali prsty víc, než je tu už mají (stejně jako jiné státy; ale naše rozprodaná a rozkradená matička republika už nemá co nabídnout... a pracovat pod Japoncem jsem si zažila... raději kopat brambory na poli...). Ale uvidíme, co přijde. Každopádně děkuji za příspěvky, těší mě, že se lidé o toto téma zajímají :)

8 já | 13. listopadu 2012 v 16:13 | Reagovat

proboha!jen japonce ne! zijeme prece v cesku,taky bych byla pro franze ale nemuzu jeste bohuzel volit
[6]:

9 . . | 15. listopadu 2012 v 19:29 | Reagovat

[8]: ale kuš! Na Okamuru mi nešahej! Je to Japonec, stejně jako Čech! ;)
P.S - nefunguje Ti diakritika a Caps Lock?

10 Kate alias Katara Kate alias Katara | Web | 25. prosince 2012 v 15:34 | Reagovat

[9]: Jasně, Japonec i Čech jsou lidi a nikdy bych (já osobně) nechtěla, abychom měli za prezidenta nějakého cizince. Nevím, přijde mi to... Prostě si myslím, že v Česku by měl být prezidentem Čech, v Japonsku zase ať mají jako hlavu státu Japonce, tak to má být.

Dobře, že mi není 18, protože v těchhle volbách je to jedno dreko za druhým. Je fakt, že Franz (co jsem slyšela) je snad jediný z těch všech kandidátů, který ví, k čemu je ta velká koule na krku. Určitě bych ho podporovala, ale mně se prostě nelíbí, že bychom měli mít za prezidenta "Avatara", jak se mu přezdívá. Ale na druhou stranu obdivuju jeho odvahu. Vážně ho bude plno lidí odsuzovat (už se stalo)...
Pokud by se dostal na Hrad - nechám se překvapit, co s náma všema malýma lidičkama udělá. Upřímně by byl lepší prezident než Pan Ochlasta a Pan Dřímal. Ty tam za potřebí nemáme.

Počkám si, jak to celé dopadne a pak se podle toho zařídím. Naštěstí nemusíme mít ve třídě pověšený portrét prezidenta :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama