Prosinec 2012


Největší výbuch před Hirošimou

25. prosince 2012 v 17:52 | Oroniel15 |  Z internetu
Zajímavý a děsivý článek v jednom. Událost, kdy město nezničil nepřítel, ale jen strach z něj.

KLIK

Lao Tzu

24. prosince 2012 v 21:23 | Oroniel15 |  Pobídnutí - citáty
Pokud jste deprimovaní,
žijete v minulosti.

Pokud jste nervózní,
žijete v budoucnosti.

Pokud jste vyrovnaní,
žijete v přítomnosti.

Lao Tzu

Mám ráda Vánoce, zvlášť když pomyslím na teorii, že se Ježíšek narodil v létě :)

24. prosince 2012 v 15:34 | Oroniel15 |  Moje myšlenky


Dnes jsem byla do dvou v práci. A byl to snad ten nejúžasnější den.


Každému jsem přála "pěkné svátky" - úsměv na tváři jsem ještě tolika lidem (za půl den) nevykouzlila.


Velkoryse jsem dala jednomu pánovi bodík na víc a on mi za to koupil bonboniéru, že díky mě dostal kuchařku (a ta je moc pěkná a šikovná). To mi vyrazilo dech - že někdo CIZÍ projevil takovou vděčnost vůči mě (vděčnost vyjádřenou symbolicky skrze značkovou bonboniéru jsem cítila z jeho osoby a úsměvu, který měl téměř od ucha k uchu). Tomu muži bylo možná přes čtyřicet.

Jak říkám - byla jsem v práci za kasou a povím vám, že krásnější den, plnější den vůči druhým lidem jsem ještě neměla. Rozdávat úsměv, příjemnou náladu a uvolnění a i materiálno je naplňující. A když to ten druhý přijme, pak o to víc.


Dávat je umění.


Přijímat je ještě větší umění.


Jak to? No páč já rozdávám a lidé nepřijímají. Řeknu "umíš překrásně kreslit" - odpověď: "ne, neumím". To už není ani skromnost toto. Přijmout ocenění přece není nic, co by z nás mělo dělat špatné lidi.


No a k tomu nadpisu - nešlo odolat této poznámce :) A Vánoce mám ráda z výše popsaného důvodu - dnes jsem viděla hodně uvolněných a vřelých a usměvavých a příjemných lidí, a kdo nebyl, toho jsem alespoň na okamžik přinutila k úsměvu svým přáním krásných svátků.


Tak tedy krásné svátky (i když to na vís nebude mít ani z desetiny stejný účitek jako na lidi v práci :)) ještě jednou.


P.S. Nevím, který robot mi otravuje blog, ale 254 návštěv, konkrétně na článek o bismutu, no pardón, to je do očí bijící. Zatracení roboti - bych je hladila, až bych je vyhladila. Škoda, že to už nejde Čapkovi rozmluvit :)

Jsme ve Věku Vodnáře, juchů! aneb "PF 2013"

23. prosince 2012 v 20:21 | Oroniel15 |  Svět v budoucnosti
Tak, v pátek se uskutečnila krásná věc, a to ta, o které jsem tu už psala v jednom ze starších článků - skončil Věk Ryb dne 21.12.2012 a začal Věk Vodnáře. Náš úpadek dosáhl svého dna a nyní by se měl odrazit a stoupat v podobě prozření, nahledu, světla a harmonie. Ze začátku to bude krkolomné, to je můj názor, ale cíl stojí za šanci, které před námi leží.

Jsem ráda, že jsem měla tu čest prožít Věk Ryb, a jsem ráda, že mám tu čest vstoupit a kráčet Věkem Vodnáře tak dlouho, jak má cesta je dlouhá.

A jelikož přes vážnost a ctihodnost tohoto přelomu člověk stále zůstává bytostí humornou, dovolím si netradiční (a podle mě lehce polaritní) přání k Vánocům a do nového roku.


P.S. Když se napíše "Přeji do Nového roku" s vělkým N, je myšleno pouze 1.1. Když napíšete "Přeji do nového roku" s malým n, přejete po celou dobu trvání přicházejícího roku ;) Nemohla jsem si odpustit další češtinářkou připomínku.


(Obrázek lze zvětšit)Nightwish - Dead Boy's Poem

20. prosince 2012 v 12:46 | Oroniel15 |  Hudební skupiny
Překrásné...
Romantické...

Nuže, je to tady...

17. prosince 2012 v 20:21 | Oroniel15
Máme pondělí 17.12.2012, 20:03 našeho času, kdy vám píšu tento článek.
Píšu už teď, neboť ve středu odjížím do ráje na Zemi, kde strávím s polovičkou onen "konec světa".


Čím více se tento dlouho očekávaný den blíží, tím zvláštněji se lidé chovají. Někteří jsou nervózní, jiní si dělají srandu. Jedni očekávají, druzí neočekávají. Očekáváte?


Nikdo neví co. Roky spekulací, argumentů pro a proti, destíky možností, co může a nemůže. Konečně tomu bude konec, den přijde, bude tu a uplyne, a pak budeme ještě dlouho poslouchat, jaká to praskla bublina a co tlak, který byl uvnitř ní, přinesl.


Nechci tu řešit, co může nebo nemůže přijít. Každý si myslí své, každý věří něčemu jinému. Ať už něco přijde, nebo ne, těším se, až se podělím s vámi o své zážitky, a doufám, že toto bude oboustranné.


Den, na který se upínají desetitisíce myslí a milióny myšlenek. Dle Tajemství - Zákona přitažlivosti - by něco přijít mělo. I kdyby to byla jen řádná sněhová chumelenice...


Žijeme v úžasném roce. Ač pro jiné běžný, pro mě plný poznatků, uvědomění a otevírání očí.


Ať už se stane cokoli, byť nic, snad alespoň někteří si uvědomí historický okamžik hodný zapamatování - den 21.12.2012 si zapamatujme jako den, kdy se mysli tisíců lidí upínaly na jeden cíl, na jedno očekávání (namlouvejte si, že nic neočekáváte - očekáváte i to, že se nic nestane. Vtip médií je v tom, že snad každý o mayském proroctví a "konci světa" něco zaslechl - a jen toto znamená, že se tato zpráva usadila ve vás, ve vašem nevědomí nebo podvědomí. Máte ji v sobě a můj názor je, že jakmile má člověk něco ve smyslech, je to i v něm, ať už si to uvědomuje, nebo ne. Můj názor nemusíte sdílet.). Kéž by takové byly všechny dny a lidé se upínali na krásu a lásku, kterou mohou dát a šířit. Kéž by se lidé upínali na to, co je vnímáno jako dobré, zářivé, projasňující a povznášející - to, čeho se světoví vůdci bojí. A tak uchopili svět do vlastních rukou...


Utopie?


Proč ne? Kdyby nemohla být, nemluvilo by se o ní už stovky let - přání, které možná v sobě nosí více lidí, než tušíme.


S Láskou a Světlem


Oroniel15

Queen - Who Wants To Live Forever

13. prosince 2012 v 20:04 | Oroniel15 |  Hudební skupiny
K této písni mě dovedla zajímavá cesta.
Poslouchám jí stále dokola,
jako kdyby něco ukrývala.
Přikládáte ruku k pomoci?

13. prosince 2012 v 19:19 | Oroniel15 |  Pobídnutí - články
Včera jsem měla velice netradiční, ale principově zopakovaný zážitek.

Mnohokrát se mi stalo, že jsem se ocitla v situaci, kdy se někomu něco přihodilo (pošťákovi se roztrhl těžký balíček, slečna s rozepnutým baťohem, spadnuté věci;; (záměrně dva středníky pro oddělení) nesouměrné líčení, hrbol ve vlasech v účesu...)


A kolikrát se mi tato situace stala, tolikrát jsem prošla kolem a řekla jsem si: "Vždyť jsi mohla pomoc! Příště neprocházej kolem a pomoz."


Středa byl velice zvláštní den. Vrcholila u mě maximálně ignorace a osobní vnitřní hledání příčiny mé nechutě jakékoli komunikace a hledání příčiny toho, proč mě tak zlobí, o čem se lidé kolem mě baví - jak prázdné a bezpředmětné to rozhovory. Už týden se pohybuje sama a odmítám společnost kolegů a kolegyň ze školy...

Ale proč tato omáčka - z důvodu hledání jakési harmonie jsem pomalu šla sněhem plným odpolednem za svitu slunce ulicemi Českých Budějovic, procházela jsem kolem aut, rodinných domů se zahradami plnými sněhu a sníh mi vrzal pod botama.


Stalo se, že do ulice, kudy jsem šla po chodníku a zaujatě drtila led, vjelo auto. A mělo vlek. Jak zatáčelo, upadlo u vleku pravé kolo a odkutálelo se k obrubníku, o který se zastavilo a opřelo a zůstalo ležet.


Auto jelo dál s příšerným skřípotem nápravy o asfalt kolem mě. Nevěděla jsem, jak dát najevo řidiči, aby stavil - naštěstí zastavil sám a vystoupil. Sundavala jsem si rukavice a řekla, že mu upadlo kolo. Šla jsem s ním k pneumatice a ptala jsem se ho: "Nechcete pomoct?" A on, že ne. Navlékla jsem si rukavice, které jsem si sundala s tím, že bych mohla nějak pomoci, a ještě jednou se zeptala, jestli chce pomoct. Znovu řekl, že ne, prohlížejíce kolo. Tak jsem s čistým svědomím a potěšena svou reakcí vykročila po směru své cesty.


A pointa - snad 15 metrů od nehody stáli dva chlapi. Jeden s cigárkem. A v ten moment, co nahlas rozebírali vzniklou situaci, jsem měla nutkání jim něco říct, když ne dát do zubů - místo, aby nabídli pomoc, kterou by pán možná přijal spíše od chlapa než od mladé ženy, polohlasně, aby to bylo slyšet, řešili, co viděli.

Styďte a styďme se!

K tomuto článku mě inspirovalo video, které najdete
ZDE
Jak vidíte - tam lidé pomůžou. Tady vás nechaj ležet...


A toto mi připomnělo jednu zprávičku, založenou na smutné skutečnosti a žalostných lidech. Leží na zemi (a otevřenou pusou to povím) hovno a bezdomovec. A lidé si více všímají exkrementu než bezdomovce - z čehož plyne, že bezdomovec je méně než temná hmota.

Styďme se!!!


Soucit, přátelé. Mějte soucit! A pochopení. Odpouštějte. Srdnatě čelte novým situacím; pokorně, ale ne pokořeně jednejte a buďte vděční za vše, co nový den přináší - žádný den není stejný. A je tolik co objevovat - jen otevřít oči. Jen jít pomalu ulicí a dívat se kolem.

(Důležité P.S. Výše napsaný - poslední - odstavec není míněn rozkazově. Je v něm ukryto něco, co vás může nasměrovat k tomu, co mě otevřelo oči a navedlo na novou cestu.)


ŠDS Rival Písek hledá členy

12. prosince 2012 v 20:39 | Oroniel15 |  Aktuální akce
Coby - nyní již bývalý - člen Rivalů si dovolím na své blogové stránky umístit volání o nové členy. Pokud jste četli mé zážitky z akcí a viděli fotky a jste z okolí či Písku samotného, vyslyšte volání.

"Máte chuť naučit se historickému šermu, principům inscenovaných soubojů, divadelnímu přednesu a poznat život na přelomu gotiky a renesance? Pokud ano, neváhejte dát vědět buďto přímo tady na FB (→ KLIK ←), nebo se dostavit na jeden z našich pravidelných tréninků v neděli od 16:00 v Divadle Pod čarou v Písku. Co očekáváme? V první řadě spolehlivost, ochotu podílet se i na mnohdy náročných programech a dostavit se na každou akci, která je závazně domluvena. Co nabízíme? Kvalitní zázemí vybudované za více než 35letou historii skupiny. Možnost podílet se na pořádání různých slavností a vystupovat na hradech a zámcích v nejrůznějších představeních. Ovládat jak chladné, tak i střelné a palné zbraně. A hlavně si společně užít to co nás baví. Jestliže Vás skutečně výše zmíněné věci zaujali, nestyďte se a ozvěte se! Další informace na www.rivalpisek.cz." (klikací odkaz najdete u mě menu)


Odpočítávač "konce světa"

10. prosince 2012 v 20:45 | Oroniel15
Toto se ani neodvažuji zařadit do nějaké rubriky.

Dalším způsobem, jak dokonale děsit lidi, je následující odpočítávadlo:

1. www.seznam.cz
2. do vyhledávače napište "konec světa 2012" bez uvozovek
(bod číslo 3 si přečtěte až potom, co se rozhodnete tohle udělat a uděláte to, abych vás neovlivnila svým názorem)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3. a můžete se nechat znechutit jako jáHumor? Jistě, i černý - ale co je moc, to je moc

10. prosince 2012 v 20:36 | Oroniel15 |  Můj názor na...
Večeřím a slyším v puštěné televizy zprávy na naší líbezné Nově, jak si někteří zahrávají s lidským nevyzpytatelným chováním. Tedy se stanu jednou z těch, kteří rozšíří následující videa.

Rakev ve výtahu

Nevinná holčička ve výtahu

Skrytá kamera je něco, co se mi nikdy nelíbilo, jakkoli bylo/nebylo směšné, co zachytávala.


Ale k tomuhle jedno - to, co si tu mistři vymysleli, je navýsost odporné. Když pominu to, že vylekaný člověk může mít zástavu srdce (ono pověstné "vyděšení k smrti), doživotní trauma, či mu hrůzou můžou zbělet vlasy atd., tak je tu slušné riziko ublížené na zdraví. Paní šíleným strachem bušící do dveří výtahu - naštěstí rukama.


Druhá věc - jsou takové jakési dvě skupiny lidí. První skupina lidí, když se lekne, ucouvne a uteče (což ve výtahu nemůžou a to je přesně ten pocit, akorát stonásobný, který vyvolávají horory). Druhá skupina lidí, když se lekne, ucouvne, ale zůstane stát, zafunguje u nich útočný pud sebezáchovy a padne rána. Fajn, gumový nebožštík to zvládne - dostane přes držku a je mu fajn. Holčičku to může zabít (v pudu sebezáchovy se meze nekladou, důležité je přežít).


Třetí věc - neumím si představit, co bych udělala já, kdyby mi pak řekli, že to byla skrytá kamera. Nával vzteku, afekt a rána? Zabití v afektu je polehčující okolnost...

Takovéto zahrávání s lidským zdravím - a troufám si říct, že s lidskými životy - je do nebevolající a takové lidi bych hnala ne před soud, ale na horší místa, aby jim cvaklo, že takovéhle hrátky s lidmi za cílem POBAVENÍ (ještě bych brala, kdyby sledovali reakce a chování lidí v takových to vyhrocených situacích s tím, že lidé by jim to podepsali a odsouhlasili) se nedělaj!

Kde jsou lidská práva?!

P.S. Ať už to je nahrané, nebo opravdové - pointa zůstává stejná. Tohle je prostě odporné.

Kéž vás provází Světlo

9. prosince 2012 v 22:04 | Oroniel15 |  PobídnutíVesmírná ruka nám dává motýla

7. prosince 2012 v 11:56 | Oroniel15 |  Pobídnutí - obrázky


Tak to chápu já:
"Vesmírná ruka nám dává motýla."

Motýl je symbol transformace - přeměny.