Leden 2013


Thousand Hand Guan Yin

30. ledna 2013 v 9:26 | Oroniel15 |  Zbytek
Trocha krásy východního umění
Šikovný papoušek Bertík

29. ledna 2013 v 16:57 | Oroniel15 |  Chachacha:D
Úsměvná šikovnost papouška kakadu

Baraka - film/dokument beze slov

28. ledna 2013 v 20:03 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Nedávno jsem byla v kině na filmu s názvem Samsára. Uchvacující zážitek, který zprostředkovává kontrast mezi moderní dobou a jejím shonem a poklidným životem lidí "přírody a duchovna a umění" a přírodou samotnou. Samsáru mohu jen a jen doporučit. Díky vhodně zkomponované hudbě a neexistenci slov na člověka působí samotný obraz. Mysl utichá.Samsára je jediný film na celý můj život, kdy lidé po jeho skončení seděli a koukali na plátno na titulky. Ani když se rozsvítilo, nikdo se neměl k odchodu. Působivý film...


Samsáře předchází dva stejně laděné filmy/dokumenty. První z nich je Baraka, druhý Chronos. Baraku vám zde představím ve formě youtube videa o délce hodiny a půl.


Co dodat? → Najděte si čas ...

Žádost určená "zatvrzelcům"

28. ledna 2013 v 19:13 | Oroniel15 |  Pobídnutí - obrázky
Obrovský internet přivál do mé cesty hledání v něm následující obrázek.

Název článku berte s rezervouShodou okolností se tohoto tématu týká i jeden z Murphyho zákonů:

"Nikdy neříkej, že něco nejde. Protože se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to!"


Byl zvolen prezidetn - uklidněte se!

27. ledna 2013 v 15:52 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Vřavy ostrých útoků, které nesou název "můj názor", křižují sociální sítě i celý internet. Od ukončení prvníko kola a známosti dvou kandidátů se objevuje špína, kterou novináři (a ne jen oni) hází na každého z kandidátů. Podle této špíny se lidé rozhodli.


A místo klidu nastala ještě větší vřava! Zastánci poraženého se chytají za hlavy, znovu vytahují špínu házenou na Zemana a rozčilují se, jak někdo může volit "lháře", "zloděje", "ochlastu". Zastánci Zemana si oddechli, možná stylem "ACTA byla - když ne pokořena - tak odložena" nebo "ospala to nebude" nebo "Rakušák zůstane doma".


Přátelé - nenazývejte Zemana ochlastou, dokud sami sobě nepodíváte se do duše. Kdykoli jdu ven, s cigaretou patnáctileté dítě se schovává za rohem. Mladí holdují alkoholu více než dospělí. Myslím, že když už má nést Zeman přízvisko "ožrala", tak více jak polovina občanů také, páč jsou ještě většími. Nenazývejte Karla "spáčem" - řada mrtvic se na člověku podepíše. Kdo špatně mluví, nemůže dělat tlumočníka, překladače nebo přednášet, princip by měl platit všude stejně.


Mě se po dozvědění se výsledků druhého kola ulevilo. Němec, jehož šlechtický rod a bohatství plyne z dědictví po strýčkovi, Rakušák se švýcarským občanstvím - vše je více než Čech. Jeho paní česky neřekne nic - i když teď už možná ano -, její předkové si rozuměli s Hitlerem. Učí nás, že Hitler byl špatný, ovšem jeho prsty přežívají dodnes... (viz nepřirozená věc EU) Oddechla jsem si, ale zároveň tu zůstává otazník, který tu bude navždy - co bude dál?


Všichni si hleděli a hledí politiky více než za celý svůj život, aniž by věděli, co se děje v jejich vlastním životě. Zajímáme se více o druhé než o sebe a myšlenky na sebe zahánějí lidé alkoholem, drogami, počítačovými hrami.


Víte, jsme naivní.


Ať už je v čele země kdokoli, přátelé, lidé zapomínají, že to na NÁS - na nás prostých lidech - ti nahoře stojí. Buď můžeme poslušně dělat, co řeknou, a snášet, co si na nás vymyslí, nebo jít a říct NE.


To víte - styl voleb a odpovědnosti neumožňuje občanům odvolatelnost politiků. Možná - jelikož chceme nepochybně zachovat mírovou cestu - by toto mohl být jedním z prvních kroků.


Nás je víc.


A strachu ještě více...

Popis nového volebního zákona

27. ledna 2013 v 13:25 | Holy |  Co se děje nyní
Popis současného a nového volebního zákona


(video nejde vložit, tedy klik:)

ZDE

(Ne)Volím Karla Schwarzenberga - tvář, jakou nechce nikdo znát, aneb Video, které odhaluje...

24. ledna 2013 v 19:39 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Mírné video, které odkrývá ty stránky, pro něž se mi tento člověk nezamlouvá.

Jeho případné vítěství vnímám jako onen výsměch Čechům, který je zde popisován.
Beneš a Masaryk se musí otáčet v hrobě a plakat,
zatímco Hitler se musí usmívat nad tím,
do jakého stavu se naše milovaná Evropa dostala,
a říkat si: "Udělali to dobře, lidi. Já šel válkou a oni mírem sjednotili Evropu."

Mnoho mladých lidí povstalo proti ACTA a nyní stojí za člověkem, jež ji prosazuje.
Princip zaniká ve mlýně manipulace.
Co s tím lze udělat - až teď vidím, jak to jde do háje...
a začínám se bát, co přijde.

"Mnoho bude bolesti," jak řekli.
"Ale stále je čas."
...
Přesýpací hodiny pouštějí poslední zrnka písku.
To je můj názor.

Zkouškové v plném proudu

23. ledna 2013 v 20:55 | Oroniel15 |  Bla-bla-bla
Ruku na srdce, když mám čas, dělám všechno možné, aby můj mozek nemusel dělat nic. Pokusy o psaní článků jsou plané a prázdné, a přitom je tolik, co lze říci...


Mé učení probíhá od čtvrtka do pondělí, v úterý je zkouška, ve středu je rehabilitace a pak je opět čtvrtek. Kéž bych měla takovou vůli ve všech oblastech, do kterých mě život přivádí.

Tedy to je můj důvod, proč je zde už pár dlouhých dnů mlčenlivo. Jak z mé, tak z vaší strany, a ačkoli na vaše e-maily si minutku v rámci mé učební přestávky najdu, psát články je pro mě násilné. Ani nemám sílu vyjádřit se o naší "volbě" při volbách našeho prezidenta.

Jediné, čeho jsem schopná, je výrok založený na mé zaujatosti proti německému: "Zbavili jsme se Habsburků, Rakušáků po jedné a Němců po druhé válce a chcete si původem Němce, řečeného Rakušáka a aristokrata dosadit zpět?"

Ruku na srdce, kolik z nás se poučí z vlastní minulosti, natožpak z minulosti svého národa?

No, "kůži na trh" nosím už pět, téměř šest let, co mám blog, tak proč ji nevzít i teď? Ostatně: mám ráda politické debaty - jsou tak vášnivé!


Zkouškové mi - pevně doufám - neoficiálně končí 6.2., kdy mám poslední test. Do té doby... nebudeme malovat čerta na zeď ohledně mé aktivity na mém blogu :)

Čínské přísloví

14. ledna 2013 v 10:53 | Oroniel15 |  Citáty
Krásné, moudré a jemně metaforické přísloví:


Nejlepší okamžik k zasazení stromu byl před dvaceti roky.
Druhý nejlepší je teď.
(Ćínské přísloví)Itálie

13. ledna 2013 v 18:43 | Oroniel15 |  Hudba podle zemí
Po dlouhé době přidám video do této rubriky. A z jiného, možná trochu netradičního soudku.


Italská romantická hudba v podání houslisty Andre Rieu a orgestru

Nene, já se nezbláznila... Já jen mám ráda hudbu
A zdá se, že jsem našla národ, který onu "tradiční klasickou tvorbu" nezavrhuje :)


Lidský život nemá takovou hodnotu, aby stál za mír

12. ledna 2013 v 14:14 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Na FB mě (nás) spolužačka obdařila videem, které zachycuje ony dojemné okamžiky, kdy se otec vrátí z války domů k rodině. Ano, mluvím o Americe a její slavné válce na Východě.


Je to smutné. Je to smutné, přátelé. Je smutné to, že válka vynáší víc než mír. A že zisky z války jsou víc než lidské životy, které se riskují a které vyhasínají. Vznikají taková videa, která člověka dohání k slzám, když dítě pláče otci v uniformě v náručí.


Je pěkné, když se otec vrátí domů. Ale není pěkné hrát lidem takto na city. Válka není sranda! To, co tam muži (a i ženy) prožívají, si neumíme představit. Kolik z nich vůbec ví, za co opravdu bojuje? Proč mají zabíjet někoho, kdo jim vůbec nic neudělal, z toho důvodu, že jim nadřízený řekl, že to mají udělat?


Vybavuji si scénu z filmu, kdy táhly dvě římské armády proti sobě. Pochodovaly na bitevní. A jeden muž, vedoucí řady, se zastavil, zatímco útvar šel dál. Velitel se obořil, proč nepokračuje dál. A voják odpověděl: "Já nemůžu bojovat. Támhle je můj bratr!" V "nepřátelském" útvaru byl jeho vlastní bratr.


Žijeme ve zlé době. Hodnota lidského života klesá a klesá oproti moci těch, kteří řídí svět. S našimi životy jejich moc roste. Probudit se a osvobodit se z jejich pout!


Kéž by vojáci řekli jedno veliké NE.


Kéž by to bylo tak jednoduché. V lidech se rozdmýchávají negativní emoce a nepřátelské postoje, soutěživost a rivalita. Kéž by všem najednou ruplo v bedně a řekli sami sobě i světu DOST. Když jim rupe v bednách postupně, jednomu po druhém, je to sice náročné, ale kroky jsou jistější než jeden skok.

Proč zavřít seniory do vězení a vězdě do domovů důchodců

11. ledna 2013 v 19:25 | Oroniel15 |  Na zasmátí
Následující text mi přišel e-mailem. Je to jak úsměvné, tak smutné.Parfém: Příběh vraha

10. ledna 2013 v 22:15 | Oroniel15 |  Recenze
Dnes mi má spolužačka pustila film s názvem Parfém: Příběh vraha. Nedokoukaly jsme ho a já neodolala a film dokoukala sama doma.


Filmové dílo bylo natočeno podle knihy Patricka Süskinda "Parfém". A jakkoli jsem vybíravá na filmy, tento - ačkoli svou v podstatě brutální linií příběhu - mě doslova okouzlil.Varování - následující text vyzrazuje zápletku


Vypráví příběh mladého muže jménem Jean-Baptiste Grenouille. Narodil se s nedocenitelným darem, který se stal jeho prokletím i osvícením - měl nevýslovně vyvinutý čich. Neznal příjemné nebo nepříjemné pachy. Dokázal vycítit vůni na metry (svoji třináctou - výjimečnou vůni cítil i na kilometry) a určit přesně složení parfémů. Díky tomu se dostává do parfumérie a vyrábí ty nejkrásnější parfémy pro pařížskuo smetánku.


I stane se, že chce znát všechny vůně světa a vytvořit nejdokonalejší parfém. Za účelem učení odchází do města "Gras" (nevím, jak se to píše, omlouvám se), města parfémů. Zde započne své dílo - vytvoření dokonalého parfému. Základ výbavy parfuméra tvoří 12 esencí - hlava, srdce a základ - plus 13. esence, výjimečná. Ve snaze splnit svůj sen začně Grenouille vytvářet vlastní sadu - s pomocí tuku, alkoholu a destilace získává pach z mladých neposkrvrněných dívek. Tyto dívky před počátkem jeho "extrahování" jejihc pachu z jejich těl ovšem zabíjí.


Jeho 13. esencí je Laura, dcera význameného šlechtice, který v zoufalství se snaží ji ochránit. Nepodaří se mu to. A právě s touto esecí z mladé Laury Grenouille, díky její andělské vůni nevinnosti, krásy a lásky, uniká ze spárů kata na popravišti. Tato vůně - ve spojení s ostatntími v jediném dokonalém parfému - ovlivní všechny, kteří provolávají jeho smrt za vraždy, až se stane, že náměstí plné lidí propadne hromadnému projevování lásky a sexu. Jean sleduje a lituje a uvědomuje si, že svou první vraždou určil svůj osud vraha. Promítá si první zavražděnou dívku a uvědomuje si, že kdyby ji miloval, kromě lásky by mohl mít její vůni (celý film se točí kolem vůní) pro sebe.


Opouští město parfémů a vrací se do Paříže. Zde na sebe vylije veškerý obsah lahvičky s vůní Laury, 13. esenci. Ti, kteří vůni ucítí, se do něj zamilují. Zamilují se tak moc, že ho láskou (doslova) sní.


Film je úžasný svou výpravou a zpracováním. Ale hlavně je úžasný svým poselstvím tak, jak ho chápu já:


1. Všeho moc škodí - jakmile na sebe vylije celu Lauřinu esenci, je sněden, zatímco při pár kapkách ho uctívali.
2. Je zde ukryto poselství, že celý svět je k ničemu, pokud člověk necítí lásku a nemiluje.
3. Umění tvorby parfémů je vyhnáno do extrému - ve snaze o dokonalost vyhasínají životy mladých a krásných pannen.
4. Okusit dokonalost svého výtvoru - i za jeho děsivou cenu - vede k pochopení, jak marná dokonalost je, když není láska.
5. Také je zde ukázáno šílené jednání lidí, kteří ve strachu o své dcery zajíbí téměř každého muže, kterého za tmy potkají.
6. Pokud chce někdo něco udělat a dokázat, tak mu v tom prostě nezabráníte - kdo chce, ten to udělá. To je ukázáno na příběhu Laury, kterou se její otec snažil mermomocí ochránit. Jean si ji našel a vzal.
7. Další názorná ukázka, že pod tíhou mučení se přizná každý.


Film patří k těm "starým dobrým" v tom smyslu, že je svým dějem poklidný a není zde snad žádná krev, pokud se pamatuji (kromě začátku filmu, kdy se Jean narodí a je svou matkou odvržen). Žádná krev a ani žádné zbytečné násilí - (knihu jsem zatím nečetla) dívky jsou zabíjeny rychle a není jim po jejich smrti nijak ublíženo.Jean v cestě za svým dokonalým parfémem ztrácí veškerý cit, který se mu navrací až poté, co své dílo dokončí. Lítost a uvědomění si, že více ztratil než nalezl, ho dovede k jeho závěrečnému rozhodnutí.