Výklad čísel dne narození (1-5)

25. února 2013 v 21:05 | Oroniel15 |  Výklad čísel
Každý se narodil nějaký den, dle našeho kalendáře 1. - 31. dne v měsíci. A každý den má svůj vlastní výklad.

Následující popisy jsou stručné výtahy z následujících knih:
a) Numerologie - Magie a mystika čísel, Jules Silver
b) Numerologie pro začátečníky, Gerie Bauerová
c) Numerologie, Norman Shine (uvádí od čísla 10 výše souvislost s číslem psychiky, více → ZDE ←)
d) Čísla určují váš život - Numerologie, Cesta k lepšímu poznání sebe sama i ostatních, Vera F. Birkenbihlová


Nepochybně si všimnete různého výkladu čísla dne narození. Ostatně proto je tu tolik knih a autorů - jako zdroje různých informací.
Číslo 1 - pro ty, kteří se narodili 1.

a) tvůrčí, originální lidé, houževnatí, umí se prosadit (svéhlavost); vytrvalost a síla vůle umožňují dosáhnout vytyčeného cíle; ctižádost, píle, odvaha, činorodost

b) vedoucí role, braní věcí do svých rukou; síla a odvaha prosazovat nápady a metody a být jim věrný i přes negativní přístup ostatních; neustále vymýšlení nových věcí a postupů; uvědomění si toho, že při jakékoli práci nebo zklamání má člověk narození 1. schopnost vše zvládnout a poradit si a přetvořit zklamání do kladných rovin, které budou přínosné.

c) Jsou to lidé extrovertní s vůdcovskými schopnostmi, jsou aktivní a část své pozornosti věnují i sami sobě. V jednání jsou jednoznační a přímí. Z lidí s číslem psychiky 1 (z lidí dne narození 10, 19, 28) jsou nejpřitažlivější - ať díky oblečení, řeči těla nebo svým zvykům. Častěji než jiní dávají na odiv své ego.

d) Odvaha, podnikavost, řídící a organizační schopnosti - rysy osobnosti lidí narozených 1. Mají aktivního ducha a nadání pro tvůrčí práci, velikou sebedůvěru, málokdy otálí. Neposlouchají, ale dávají pokyny. Rádi se pouští do řešení složitých problémů.
- varování: pozor na panovačnost, pozor na neochotu spolupracovat s ostatními


Číslo 2 - pro ty, kteří se narodili 2.

a) lidé s mírnou a něžnou povahou, se živou fantazií, která jim dodává umělecké nadání a cítění; idealisté a romantici mající smysl i pro techniku a přírodovědu; tělesně méně odolné než 1; mohou reagovat přecitlivěle

b) smysl pro spolupráci (člověk narozený 2. je skvělý partner, kolega, přítel), realizace přání druhých bez zášti; schopnost vykonat příkazy vynalézavě a efektivně (vynikající zaměstnanci)

c) Lidé narození 2. (číslo psychiky "čistá" 2, nikoli součet čísel 11, 20, 29) jsou citliví, starostliví, zdrženliví, spíše ženštější, láskyplní a otevření, čestní a zdatní pracovníci. Neodpouští nečestné chování. Mají dobrou paměť.

d) Pomocník, spolupracovník, dokonalý parter, svědomitý a spolehliví tvůrci plánů, které vymysleli jiní. Lidé narození 2. jsou citliví a něžní a své city bez problémů projevují. Více myslí na ostatní než na sebe, uvažují účinky svého jednání a plánovaní na druhé.
- slabina: těžce rozvíjí smysl pro vlastní identitu
- varování: nedostatek vytvrvalosti a houževnatosti se může projevovat negativně; role otlounkánka; využití jejich dobromyslnosti


Číslo 3 - pro ty, kteří se narodili 3.

a) ctižádostivé a nerady se na dlouhou dobu smiřují s podřízeným postavením, ovšem jako vedoucí vykonávají ochotně všechny své povinnosti, poslouchají nadřízené a jsou schopni vést své podřízené; dokážou se dostat ze všech nepříznivých okolnosti

b) v jejich životě je dostatek zábavy a společenských událostí, nemají problémy se skamarádit ani se společensky zapojit; mají co dočinění s početnějšími skupinami, jsou to lvi salónů, populární; mají spoustu přátel; přirozený šarm a taktnost; dar zvídavosti a všestrannosti - mnoho zájmů, fušování do všeho bez jistoty, co je "to pravé pro ně", co by je opravdu pohltilo.

c) Činy hovoří za lidi narozené 3. Nemusí být nutně ctižádostiví, ale za svým cílem jdou přímo a neomylně. Muži jdou obvykle dále než ženy - dále to dotáhnou.

d) Lidé naorzení 3. jsou společenští, mají přirozený šarm, který jim získává spostu přátel a obdivovatelů. Rádi jsou středem pozornosti a jsou všetranní.
- varování: při nesprávném uznávání jejich schopností jsou lidé narozeni 3. nespokojeni, mohou být až panovační a povýšení, nelekají se střetů ani sporů; místo snahy být "všeuměly" se více zaměřit na jednu věc a naučit se ji pořádně; přesně nerozpoznají, jaký z jejich talentů chtějí rozvíjet; měli by najít svůj hlavní směr.


Číslo 4 - pro ty, kteří se narodili 4.

a) umínění lidé zvláště proto, že jejich názor se neshoduje v míněním většiny; rození revolucionáři a reformátoři (v oblastech nábožeství, duchovní a přirodovědecké jak v pozitivním slova smyslu, tak v negativním - anarchisté); jsou to individualisté každým coulem, což může být v oblasti umění příznivý předpoklad.

b) silní a pracovití lidé, stavitelé základů kultury a mezilidských vztahů; nevěří na polocičatá řešení, zkratky; jakmile si přisvojí metody práce, neodchýlí se od nich; mají rádi "věci na správném místě" a vše dokončují, co započali; pokud mají úkol, pustí se do něj a nepoleví, dokud není hotov; nemají rádi nepořádek a nedůslednost; jsou praktičtí, inteligentní a logičtí, dělají minimum chyb; jsou poctiví, důvěryhodní a to samé očekávají od druhých; netolerují nespravedlnost vůči komukoli.

c) Praktičnost, logika, analyzika - to jsou schopnosti lidí narozených 4. Intelekt vládne ženské a introvertní psychice. Lidé naorzení 4. mohou mít potíže s vyjadřováním pocitů a své potřeby tvorby - stávají se workoholiky. Je pro ně důležitý navázat hluboký a intimní vztah.

d) Spolehlivost, upřímnost, síla skal, na které se dá stavět - pokládají základní kameny, na kterých ostatní staví. To jsou lidé narození 4. Žijí intenzivně a ve tvůrčí činnosti. Jsou to praktici a pragmatici, úspěční při zacházení s věcnými předměty. Pracují zodpovědně podle přesného plánu. Chtějí spravedlnost.
- varování: hloubaví a problematiční lidé, kteří se snaží skrýt své nešťastné stránky za úmyslné vtipkování; workoholismus

Číslo 5 - pro ty, kteří se narodili 5.

a) tito lidé jsou všestranní, pohybliví, inteligentní, dobří provadači a obchodníci, spekulanti a hazardní hráči (příležitostně), kteří sázejí vše na jednu kartu; jsou podnikaví - jejich znalost lidí jim v tom jen pomáhá; jsou pohotoví, impulzivní a živí a se ziskem prodávají své představy a ideje (i když někdy nezvyklé); jsou společenští, snadno uzavírají známosti, mají mnoho přátel, jsou družní a tolerantní

b) změna provází lidi narozené 5. celý život skrze všestrannost, cestování, rychlým rozvojem osobnosti, přelétavostí (která může být jak pozitivní, tak negativní); pokud budou tito lidé měnit pouze to, co považují za krok k lepšímu, budou vychutnávat bohatství života; jsou hovorní, mají rádi slova - divadlo, literatura, prodej, komunikace; jsou zábavní a mají velký smysl pro humor; zřídka se povaha čísla 5 usadí; proletí každou životní fází hlava nehlava, bez ladu a skladu.

c) Bohatost, touha se učit, rozmach, velkorysost. Lidé narození 5. - jejich duše jsou přitahovány ke všemu lidskému. Jsou až příliš tolerantní. Podléhají mámení smyslů, protože nedokážou správně rozlišovat.

d) Lidé narození 5. mají rádi změny, přeměny, vše nové, jsou všetranní. Jsou to rození a vynikající řečníci. Pokud něco dělají, jde jim to od ruky a bez chyb. Rádi cestují - a často cestují - rychlými vozy, hledají zkušenosti a nejsou dlouho a jednom místě. Jsou duchapřítomní a humorní.
- varování: někdy lidem narozeným 5. chybí vytvrvalost, aby vykonaly něco význameného; všemu trochu rozumějí a od všeho něco vědí, ale nic je nedokáže upoustat; jsou snadno vznětlivé, ale rychle vychladnou a nejsou mstivé; nemůžou se neustále toulat, i když chtějí; tito lidé by neměli používat své rétorické schopnosti k znevažování jiných lidí; pozor na ostrý jazyk.

Zdroje:
a) Numerologie - Magie a mystika čísel, Jules Silver, Euromedia Group, ISBN 978-80-249-1442-8
b) Numerologie pro začátečníky, Gerie Bauerová, Levné knihy, ISBN 978-80-7309-727-1
c) Numerologie, Norman Shine, Knižní klub, ISBN 80-7176-562-7
d) Čísla určují váš život - Numerologie, Cesta k lepšímu poznání sebe sama i ostatních, Vera F. Birkenbihlová, NOXI, ISBN 978-80-89179-52-7
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 26. února 2013 v 18:21 | Reagovat

Narodila jsem se 5tého :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama