Květen 2013

Původ slova "amen", aneb Úpřímně o křesťanství

31. května 2013 v 22:01 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Na počátek musím říct jedno, protože byste si o mě mohli myslet, že jsem anti-křesťanský fanatik: Respektuji toto náboženství a nikomu ho neberu. Pokud někomu pomáhá být pod křídly Matky církve, přeji mu to. Pokud mu to přináší klid, mír a pocit spojení s Bohem, ať ho chápe jakkoli, o to více mu to přeji. Respektuji každého člověka se vším, jaký je a co dělá. A s tím vším na vědomí píšu následující článek. Možná očekávám stejný přístup, ale vím, že se ho nedočkám. Ráda poznávám nové informace, zvláště, pokud jsou zajímavé. A tato mě zaujala velice a rozdmýchala ve mě nutkání vyjádřit se k tomu obšírněji. Svět není takový, jaký na první pohled vypadá, tak proč se mu "nepodívat na zoubek" se vším nepříjemným, co to může přinést? Důležité je to umět přijmout a zpracovat a něco si z toho vzít, ne to opovrživě odkopnout a zavrhnout. Z toho, co je nepříjemné, se člověk dokáže poučit nejlépe a naučit nejvíce o sobě samém.


Článek níže obsahuje dvě "kapitoly": Já o křesťanství a Původ slova amen.


Slepované maso

29. května 2013 v 20:18 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Nedá se říci, že bych serwer stream.cz vnímala... věrohodně, ale uznávám, že občas se tam objeví něco, co stojí za to. A toto něco se ke mě dostane skrze někoho, jinak na zmíněný serwer nechodím.


A ono "něco, co stojí za to" ke mě zabruslilo včera. Je to krátký dokumentík-video o tom, jak "z malých odřezků udělat flákotu". Jak? No přece slepit ji. Nároky na potravinářský průmysl ze stran spotřebitelů, kteří chtějí maso téměř každý den za nízkou cenu, vedou ke snížení kvality.


A tak je to se vším... Na jídle se šetří nejlépe - a přitom je to první oblast, do které by se mělo investovat. Protože ten, kdo neinvestuje do jídla, později investuje do zdravotnictví a farmaceutického průmyslu, s nimiž je spjatý chemický průmysl, který nyní významně figuruje v průmyslu potravinářském. Potraviny jsou více chemie než přírodní produkt. Začarovaný koloběh, ze kterého není zase tak těžké se vymanit.


Video o slepovaném mase
ZDE


Polykací pilulky s mikročipem

28. května 2013 v 13:39 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Sci-fi minulých století se stává skutečností - roboti Karla Čapka se těší rozvoji na druhé straně polokoule v Japonsku; létáme (resp. létali) jsme do vesmíru; mimozemšťani jsou mezi námi a teď přichází další perlička.


Je libo prášek s mikročipem? Že ne? Ale, ale... pan doktor je přece hodný a chce jen vaše zdraví (pokud by byli lidé zdraví, neměly by farmaceutické firmy peníze), a jelikož má podezření, že své léky neberete (protože jste pořád nemocní, páč vás nechce vyléčit, páč by ztratil zaměstnání), tak vám předepíše léky s čipem. A tento čip bude monitoroval základní životní funkce a teplotu a bude je posílat panu doktorovi, aby viděl, jestli jste vzorný pacient.


Ovlivňují naši mysl skrze (nejen) televizi, ovlivňují naše chování a ovlivňují naše zdraví a vzdělání a výchovu... A nyní pokročili k cíli ovládání lidského zdraví.


Vítejte v oficiálně povoleném otroctví!
KLIK

Článek o mikročipech v tabletách.

Bolest a Síla

27. května 2013 v 21:05 | Oroniel15 |  Pobídnutí - citáty
Získáno z FB skupiny Síla myšlení.6. rok

26. května 2013 v 12:40 | Oroniel15 |  !!!Velmi důležité!!!
Venku je pošmourno a prší a je zima a můj mobil poslušně hlásí upozornění na významnost tohoto dnešního dne.

Dnes je tomu již šest let, co mi společnost dělá tento blog. Je dorazem vývoje a růstu jednoho člověka, posazený do rozměrné sítě internetu, kde má své (relativně) pevné místo.

Mnohé články, jejichž tvorba je těžší a těžší, píšu s vědomím slov profesorky fyziky na střední. Řekla: "Koho z vás zajímá, co tu vykládám? 4? Výborně - i kdyby to zajímalo jen jednoho z vás, tak tu látku vyložím." A přitom tak moc potěší, když ten jeden člověk, jehož můj článek zaujme, napíše komentář (jakýkoli) nebo dokonce e-mail! Poznávám, že kvůli jednomu člověku stojí za to tento blog vést svým tempem dál.


Kdepak, toto není stížnost. To je fakt :) a je velice poučný a mnohoříkající.


Tedy, můj blogu, který jsi se mnou již 6. rokem od svého založení, (opravdu) pevně věřím, že dosáhneš magického čísla 7 ve věku své existence. Ať se stane, co se má stát.


Tímto děkuji lidem, kteří službu blog.cz poskytují se vším vědomím a svědomím.


A děkuji svým pravidelným i náhodným návštěvníkům a stálým hostům, kteří na můj blog zavítají. Těm, kteří kouknou a zavírají, i těm, kteří zde setrvají. Těch cca průměrně 100 lidí, kteří sem za den přijdou, jsou důkazem toho, že blog je k něčemu, i když upadl do pozvolných kolejí, které nestíhám stavět, a tak se občas zastaví.


Děkuji vám všemHrdá :) majitelka Oroniel15

Vangelis - Beautiful Planet Earth

23. května 2013 v 19:32 | Oroniel15 |  Instrumental
Pohlazení po duši, po duchu i po těle.


Něco pozitivního je potřeba vznést do děsivostí tohoto světa.Makro fotografie očí

22. května 2013 v 19:22 | Oroniel15 |  Z internetu
Jsem si vědoma zvláštnosti očí, ale tyto makro fotografie s mnoha a mnoha detaily mi rozšířují obzory.


KLIK


Armádní nemocnice v Orlických horách

21. května 2013 v 19:27 | Oroniel15 |  Z internetu
Dostal se ke mě následující článek na serweru ac24. Překvapující a šokojící, jinak bych ho sem nedávala. Nese titulek "Nemocnice, ze které se pacienti nevracejí", což je v následujícím textu vyvráceno. Do této nemocnice jsou dopravováni vojáci nakaženi vysoce infekčními chorobali z důvodu, aby nenakazili ostatní obyvatele.

Nevhodná otázka, to připouštím:
Je to dobře, nebo špatně? To záleží na úhlu pohledu...ZDE

Nový začátek, nová zbraň

18. května 2013 v 19:44 | Oroniel15 |  Něco o mě
Konečně byla příležitost k pořízení historicky první-dobře-vypadající fotografie. Jelikož se nyní zaměřuji na technicko-rekonstrukční šerm, nový směr si vyžádal nový meč.

Lehký a dlouhý meč z dílny mistra Pavla Moce.

Příběh o plné sklenici

18. května 2013 v 17:57 | Oroniel15 |  Pobídnutí - články
Tento příběh jsem - ano, zkopírovala - z FB stránky Síla myšlení (odkaz níž coby Zdroj). Jakkoli nekopíruju, výjimka potvrzuje pravidlo :), ale důležité je to, že přepisovat tento příběh by ztratilo kouzlo. Konec mě značně překvapil, ale tak... přimhouřím oči.

Příběh o "plné" sklenici

Profesor stál před jeho třídou filozofie a měl před sebou různé předměty. Když hodina začala, bezeslovně zvedl prázdnou a velmi velkou sklenici od majonézy a začal ji naplňovat golfovými míčky. Poté se studentů zeptal, jestli je sklenice plná. Souhlasili, že ano.

Profesor si podal krabici plnou kamínků a nasypal je do sklenice. Lehce s ní zatřepal. Kamínky zaplnily volné mezery mezi golfovými míčky. Znovu se studentů zeptal, zda je sklenice plná, znovu souhlasili.

Natáhnul se pro další krabici, nyní však plnou písku. Nasypal písek do sklenice. Samozřejmě, že písek zaplnil vše ostatní. Zeptal se ještě jednou, jestli je sklenice plná. Studenti jednohlasně odpověděli stejně, jako doteď.

Profesor nakonec vytáhnul dvě piva zpod stolu a nalil je celé do sklenice, čímž efektivně zaplnil mezery mezi pískem. Studenti se začali smát.

Za pokračujícího smíchu studentů profesor řekl: "Nyní chci, abyste si tuto sklenici představili jako sklenici reprezentující váš život. Golfové míčky jsou ty důležité věci - rodina, děti, zdraví, přátelé a vaše oblíbené vášně. Pokud by se ztratilo vše ostatní, pořád by byl váš život naplněn. Kamínky jsou ty ostatní věci, na kterých záleží - práce, dům, auto. Písek představuje všechny ostatní záležitosti.

"Pokud první naplníte sklenici pískem,", pokračoval profesor, "nezbude žádné místo pro kamínky nebo golfové míčky. To samé platí pro život.

Pokud strávíte všechen svůj čas nad maličkostmi, nikdy u vás nebude místo pro věci, které jsou pro vás důležité.

Věnujte pozornost věcem, které jsou kritické pro vaše štěstí.

Prožívejte čas se svými dětmi. Prožívejte čas s vašimi rodiči. Navštivte vaše prarodiče. Vezměte vašeho partnera na večeři. Zahrajte si další osmnáctku. Vždy zbude čas na uklízení domu a sekání trávníku.

Věnujte se první golfovým míčkům - věcem, na kterých opravdu záleží. Nastavte si vaše priority.

Zbytek je pouze písek. Jeden ze studentů se přihlásil a otázal se profesora, co reprezentovalo to pivo. Profesor se usmál a řekl: "Jsem rád, že ses zeptal. Pivo pouze ukazuje, že nezávisle na tom, jak plný se váš život může zdát, vždy je ještě prostor na pár piv s přáteli."href=

Super Size Me - dokument, který poodhaluje oponu

14. května 2013 v 19:46 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Zkoušíte to na vlastní kůži?
Já ne.

Dnešní učení Aj k něčemu je - v učebnici byl článek o tomto dokumentu, tak jsem si ho hodne našla.


Co udělá jídlo z fast foodu s člověkem si na vlastní kůži vyzkoušel autor tohoto dokumentu.Citát z filmu "Muž ze Země"

12. května 2013 v 21:43 | Oroniel15 |  Pobídnutí - články
Velice duchaplný a myšlenkově hluboký film. Skrze 14 000 let starého muže promlouvá pravda o tomto světě. V útržcích, ale je tam.

Za oponou fantastického příběhu se skrývá něco víc. A o jednom z toho bych se ráda zmínila.


"Zachraňte naše duše, které jsme nikdy neztratili."


Závěrečná věta shrnující účel náboženství (v kontextu křesťanského). Hovoří o tom, že křesťanství je nástroj k ovládání lidí skrze strach - nebe a peklo, věčná muka. A věřící volají, aby byly jejich duše zachráněny. Žijí podle pravidel křesťanství pod bičem strachu. A poslední část věty je klíč: "... které jsme nikdy neztratili." Je to rozuzlení, východisko. A mnohoznačné.

Tato "fráze" se mi dnes připomněla. A stejně jako dřív, i nyní ji vnímám obsáhleji než v kontextu křesťanského náboženství, i když přesně nedokážu vyslovit jak. Je to hluboké, je to hluboká myšlenka a aplikovatelná na řadu situací, v pozměněné formě. Někteří lidé hledají svoji sebedůvěru tím, že si svá rozhodnutí nebo názory nechají někým potvrdit - chtějí být zachráněni, i když svou sebedůvěru nikdy neztratili. Mají ji v sobě, jen nerozvinutou nebo neobjevenou či potlačenou. Jen malý příklad.


Každého část, vlasnost nebo schopnost je jeho samotného. Někdo druhý ji může pomoci najít, rozvinout, uskutečnit. Ale ten základ je v každém jedinci zvlášť a není třeba volat o pomoc, stačí být sám sebou a ne žít podle podřazujících pravidel. Protože strach je vládcem i v dnešní době a stateční jsou nebezpeční.


Už si nejsem jistá, co chtěl básník říci.

Ti, kteří nevěří na magii...

12. května 2013 v 14:53 | Oroniel15 |  Pobídnutí - citáty
Můj volný překlad:
"Ti, kteří nevěří na magii, ji nikdy nenajdou."

(Roald Dahl)
Zdroj: FB skupina " TWIN FLAME SACRED KEYS"

Smrt ega bude začátkem tvého skutečného života.

11. května 2013 v 14:20 | Oroniel15 |  Pobídnutí - citáty
Můj volný překlad:
"Smrt ega bude začátkem tvého skutečného života."

Nalezeno na FB skupině Andělská pomoc

Na jídle záleží - dokument

11. května 2013 v 11:01 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Nakrájejte si mísu ovoce nebo zeleniny, vezme si džbán vody s citrónem nebo pomerančem, usaďte se a podívejte se, jak se jídlo odráží na našem zdravotním stavu.


Nekvalitní a "podvyživené" (jak říkají v dokumentu níže) jídlo způsobuje pobyt v lékařkých orginacích a podporu farmaceutického průmyslu.


Vše je propojeno se vším. Půd bez živin, prorukdy bez živin, lidé bez živin. Půda obohacena chemií, jídlo obohacené chemií, lidé obohacení chemií (určenou k hubení škůdců), tomu se říká toxicita.

Ve filmu Muž ze Země je spousta pěkných "hlášek", ale tahle mi uvízla v hlavě nejvíce:
"Lidské tělo je schopno žít samo o sobě 190 let. Jen umíráme na pomalou otravu."