Tak koho do vězení - zloděje, nebo obránce svého majetku?

16. června 2013 v 19:10 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
KLIK

Ano, mě mandle jen tak něco nenadzvedne, ale při tvrzení autora Mr. Havíře pod tímto článkem ve mě rozbublal krev. KDE TO ŽIJEM?!

Situace: Jsem chatař a někdo jde ke mě krást. Buď jsem typ člověka, co se strachy o svůj život někam schová, nebo ten, co se strachy o svůj život brání. A jakmile stoupne člověku adrenalin, nezná bratra. Chatař bránil svůj majetek a zloděje ZBIL a donutil ho, aby sám na sebe zavolal policii.

Tak - je toto jednání správné? Je správné bránit sebe a to, na co jsme si vydělali? To ukáže výsledek tohoto incidentu. Ovšem:

Komentář pana Havíře jen ten, který ve mě rozbublal krev, neboť obsahuje dvě informace, ke kterým se vyjádřím.

1. V týhle době, když jdu krát, tak nečekám, že mi někdo ublíží na zdraví.
V týhle době žiju taky. Bohůmžel - lidé svůj majetek brání. Ať jde o pastevce, který brání své ovce, nebo o středověkého krále, který brání svou půdu, nebo o chataře, který brání svůj majetek. Kurník - když jdu krást nebo někoho přepadnout, musím počítat s tím, že mě ten někdo může i zabít! Samozřejmě že trest by padl na obránce, ale tak to je. Když jdu krást, počítám s tím, že mě chybí, že mě čapnou, že mě zmlátí - naivita nezná mezí! Jsem v šoku.

2. Lidské zdraví má menší hodnotu než majetek.
Vítejme v realitě... Hodnota člověka se měří prací, kterou je schopen vykonat. Kdo nepracuje, ten je přížetí. Pokud si přečtete článek, uděláte si obrázek - možná správný, možná ne - o tom, kdo pachatel byl, resp. co byl zač. Ano, zastávám názor, že lidský život a lidské zdraví by měly mít vyšší hodnotu než majetek a peníze, ale když jde někdo krást to, na co si člověk vydělává - tak to je jasné, že to zloději majitel nepřenechá s požehnáním, nejsme v Bídnících a nestará se o nás coby zaměstatnce Matka Církev.

Zloděj může být rád, že je živý a relativně zdravý. Psychická újma - je to zloděj, co čekal? Kdyby tam byla matka s dítětem či člověk slabší povahy, tak by on způsobil psychickou újmu jim.

Statečný obhájce svého majetku má mé sympatie. Dřív se zlodějům sekali ruce, dnes je jim systémem žehnáno. V tom má Amerika výhodu: Jsi zloděj na mém pozemku? Mám právo tě zabít. I zvířata si hájí své teritorium, je to přirozené.


Pane obránce, přeji vám, abyste nebyl za dopadení pachatele při činu potrestán, měl byste být vzorem hájení toho, co je vaše, včetně vašeho zdraví a života (nikdo přece nemohl tušit, jestli zloděj nemá v úmyslu další úmysly než kradení, že jo? Nikdy nepodceňuj nepřítele a očekávej nejhorší možnost). Ovšem - podle mého obrázku o naší justici - soudím, že potrestán budete.

Tento příběh má zatím šťastný konec - lump byl polapen a odvezen policií, poškozenému se nic nestalo, nebylo mu ublíženo, nebylo mu nic sebráno. Jako v pohádce. Ale konec to ještě není. Nepříměřená sebeobrana NENÍ v zákoně jasně a přesně definována, a pokud byl pachatel příslušník té skupiny lidí, jak naznačuje titulek a obsah článku, tak to bude ještě diskriminace a pán, který obhajoval, co je jeho, si ještě půjde sednout.


Pohár trpělivostí lidí začíná přetékat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Créatio Créatio | Web | 16. června 2013 v 19:55 | Reagovat

Totiž, dnes je taká situácia, že ak mi niekto niečo spraví, ja mu môžem vrátiť iba to, čo mi spravil. Teda, ak sa mi niekto vyhráža so zbraňou v ruke, môžem sa mu aj ja jedine vyhrážať :D

2 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 16. června 2013 v 19:59 | Reagovat

[1]: :D Asi tak. A pokud coby obránce mu ublížíš, tak už je to nepřiměřená sebeobrana. Musíš se nejdřív nechat přizabít a až potom se bránit, takový z toho mám dojem já

3 já | 20. června 2013 v 20:33 | Reagovat

"Pohár trpělivostí lidí začíná přetékat..."
Nezačíná, nemá k tomu potřebný nedostatek lidské lhostejnosti. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama