Červenec 2013

Jak se nestat pacientem

31. července 2013 v 22:06 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Přednáška MUDr. Jana Hnízdila o tom "Jak se nestat pacientem" mi dala docela zabrat v tom smyslu, že má necelé 3 hodiny a já na ni koukala (samozřejmě ne v kuse) snad tři nebo čtyři dny. A dokoukala jsem ji teď (tj. středa).


Pan doktor zmiňuje celou škálu velmi - podle mě samozřejmě - užitečných informací JAK SE NESTAT PACIENTEM. Vysvětluje vše velmi pěkně a na řadě příkladů (svých pacientů, vědeckých studií apod.)


A já mám z přednášky pár citátů, vět, které pan doktor vyřkl a které mě zaujaly. A doufám, že navnadí i vás. Protože tohle video bych dala všem a povinně :)


- "Jsem placený za to, že lečím, ne za to, že uzdravuju."
- "Nedědí se nemoce, ale modely chování."
- "Zdravý člověk je jen špatně vyšetřený pacient."
- "Kůže je dějiště emocí."
- "Co nejvíc nyní ohrožuje zdraví je zdravotnický systém."


Pan doktor měl řadu dalších prohlášení, velmi inspirujících a zcela místných (resp. na místě).


Přednášku si pusťte tak od 00:15:00, ten začátek je jen seznámení s prostředím a úvodní... povídání. Čistý výklad má dvě hodiny, zbytek jsou otázky a závěrečný proslov, tedy doslov.Chování restaurací na jihu, aneb Proč jsou Češi jiní

31. července 2013 v 19:43 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Na článek jsem narazila skrze středobod dnešního světa - skrze FB skupinu Love & Unity. A není tím myšlen jih blízký, ale naopak daleký, ten středomořský.


Proč si nás v restauracích nehýčkají?
KLIK


A coby člověk, kterého zajímají názory jiných lidí, vždy pod články čtu komentáře. Hned se tam rozčilují, že kdyby takové chování ze strany podniků v čele s restauracemi bylo u nás v Čechách, hned by se tam chodilo jen na to, co by bylo zadarmo. Protože "takoví Češi prostě jsou".


Ale mě to poslední dobou nedává. "Češi jsou takoví" - co je to za argument? Rusové jsou drsní, Francouzi jsou žabožrouti a Italové olivové oleje, Španělé jsou horkokrevní, Řekové jsou líní... a Češi kradou.


Osobně razím argument opřený o historii. Slavná doba Čechů, naše samostatnost, blahobyt a rozvoj v čele s českými králi je doba Přemyslovců a Lucemburků. Potom tu máme "zahraniční" rody, máme tu rod Habsburků, který držel České země pod svou pevnou rukou od 13. do 18. století, do Marie Terezie, říkali nám ve škole, že jsme tu měli Habsbursky 6 století.


Takže tu máme prvních 6 století pod nadvládou švýcarského rodu Habsburků.


Poté jsme coby Země koruny České byli součástí Rakouska-Uherska, které sem rvalo moře peněz a Čechy prospívaly a rozvíjely se, téměř veškerá výroba byla u nás. Ale opět bez vlastní moci.


No, pak je jedna, pak druhá válka. Měli jsme tu období samostatnosti a republik. Nyní je nad námi Evrospká unie - (nejen) všemi milovaní a oblíbení Němci. Smůla, co? Ty německy mluvící lidé nás prakticky od 13. století neopustili...


Pak se divte nedůvěřivosti Čechů, můžeme se vůbec divit tomu, jak se chová "typický Čech" - zloděj a pivař? Můžeme se divit, že v čele naší země jsou lidé sobečtí, kteří jsou za vlastním bohastvím? Nemůžeme - vždy to tak bylo! Nikdy jsme pořádně neřídili vlastní stát, nemáme staletí zkušeností, na všechno potřebujeme mít zákon!! Protože co není v zákoně, to dělat nemusím!


Lidi ani první pomoc neposkytnou člověku!!! (A toto v zákoně je!)Tfuj!

Zatracení Češi. Když je tu doba, kdy můžeme něco dělat s naší staletou nespokojeností, tak se nic neděje. Asi víme, proč se nikomu do ničeho nechce...

Jarda Dušek

28. července 2013 v 21:40 | Oroniel15 |  Co kdo řekl

"Slovo lékař není odvozeno od slova léčit, ale od lekat. Pacient ho navštíví, lékař ho vyleká, napíše mu lek, on jde do lekárny, pak ten lek užívá a často z toho lekne."Jaroslav Dušek

dle MUDr. Jana Hnízdila

Společnosti bez GMO ve svých produktech

28. července 2013 v 20:47 | Oroniel15 |  Pobídnutí - odkazy
Popravdě mi řada jmen společností nic neříká, ale jedno už dělám - bojkotuju Nestlé.

KLIK

Pokuta za nenahlášené ubytování cizinců?

28. července 2013 v 20:44 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Příjemné teplo dělá vzduch těžké, lidi si stěžují, zatímco já si užívám krásné a horké léto a vrtím hlavou nad věčnou lidskou nespokojeností.


A podle mě to není horkým vzduchem, že nechápu "co tím chtěl básník říci" - aneb Co to vymýšlí poslanci za kravinu, že Češi zaplatí pokutu, pokud k nim přijede cizinec. Podle mě to vážně nemá ani hlavu, ani patu.


KLIK
Pokud lze brát tento server vážně...
Všichni víme, jak umí překrucovat informace.


Zejména, když TV Nona tvrdí o masu v plastové krabičce o tom, že je vakuově balené... A ještě má vzduchem nafouklé víko...

Kvantový aktivista - dokument o spiritualitě kvantové fyziky

23. července 2013 v 16:25 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Každý si udělá obrázek sám...

Volte staré druhy rostlin a semen, pak je nabídněte

22. července 2013 v 14:02 | Oroniel15 |  Pobídnutí - odkazy
Jelikož se o GMO zajímám, dostal se ke mě přes moji polovičku i následující odkaz. GMO potraviny jsou v mých očích tak nepřirozené, jak je to je vůbec možné, a proto ráda rozšířím vše, co bojuje za přírodní :) a původní rostliny.


Mým prvním krokem budiž tento odkaz na článek, kde pevně stojí za starými a odolnými odrůdami rostlin.


KLIK

Čtyř akordové písně

22. července 2013 v 13:56 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Téměř 40 písní, které jsou zahrány jen a pouze čtyřmi akordy v porádní Axis of Aewsome. A pak se můžu divit, že mi moderní hudba zdá chudá, prázdná, bez náboje a smyslu...


To neni ani k smíchu, to je k pláči tato skutečnost...Chemikálie (nejen) v Pepsi, která způsobuje rakovinu

22. července 2013 v 12:31 | Oroniel15 |  Pobídnutí - odkazy
Nepiju Coca-colu, nepiju Pepsi, nepiju žádné slazené nápoje - jen vodu (čistou, s citrónem, s pomerančem) a dvakrát za rok si sám Kofolu.


4-methylimidazol (4 methyl imidazol) je pojem, který padl i teďko o semestru ve škole na přednáškách organické chemie. 4-MEI se používá v potravinářství jako karamelové zbarvení. Nejen v kolách, ale i v černých pivech apod. V Kalifornii byl přidán na seznam karcinogenních látek poté, co se u laboratorních myší vyskytla rakovina po dlouhopodávaném podávání 4-MEI.


Ve článku, na který odkazuji níže, se argumentuje tím, že "lidé by museli vypít tisíc plechovek denně, aby zkonzumovali tolik množství 4-MEI, které způsobilo rakovinu plic u myší." Uvádí se, že množství 4-MEI v potravinách za účelem karamelové barvy není pro zdraví škodlivé.


Asi raději oželím karamelovou barvu než vědomí, že látka karamelovou barvu způsobující je rakovinotvorná. Protože nevěřím potravinovému průmyslu ohledně různých prohlášení o neškodlivosti chemikálií v potravinách. Chemie do jídla prostě nepatří.


Více
ZDE


Vědci zjistili, proč člověk mluví sám se sebou

22. července 2013 v 12:18 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Tenhle článek ve mě vyvolal úsměv. Říká se "Mluvím sám se sebou, protože si někdy musím pokecat s někým inteligentním." Alespoň teda u nás se to říká :D


Při čtení článku jsem si vybavila hned několik situací, kdy jsem řešila nějaký problém a musela si u toho povídat, abych se lépe soustředila na to, co dělám, a problém nějakým způsobem vyřešila. Někdo si u počítání příkladů povídá, aby mu to lépe myslelo :)


A podle vědců je povídání si stimulující pro mozek

Více
ZDE

Napoleon Bonaparte

21. července 2013 v 21:47
Tento citát se mě dotkl svou pravdivostí.
Už tehdy to věděli!


"Svět hodně trpí. Ne kvůli násilí zlých lidí. Ale kvůli mlčení dobrých lidí."

Napoleon


Albert Einstein

21. července 2013 v 21:46 | Oroniel15 |  Co kdo řekl

"Jsem vděčný všem, kteří mi řekli NE. To proto, že kvůli nim jsem to udělal sám."

Einstein


Glyfosát už není jen v Roundupu

18. července 2013 v 18:10 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Přesně na takovou informaci jsem čekala :) Jakkoli nepovažuji Novinky.cz za věrohodný zdroj a ještě si získané informace ověřím, hodím sem odkaz a shrnutí článku o jedech z herbicidů v tělech lidí.


Novinky.cz tvrdí, že nezávislý průzkum zkoumal přítomnost glyfosátu v lidech. V Evropě přítomnost látky mělo 45 % z testovaných lidí, to je - dámy a pánové - necelá polovina! V ČR to bylo 6 z 10 testovaných dobrovolníků.


Glysofát je součástí herbicidů, které se prodávají pod názvem Roundup (je ovšem přítomen i v dalších herbicidech). Roundup je herbicid produkovanou firmou Monsanto, o níž jsem zde na blogu zveřejnila i dokument, viz níže odkaz. Glyfosát v těle způsobuje zvýšení rizika mutací a rakoviny, ohrožuje vývoj plodu.


Dnes jsem prodala Roundup v hodně necelých 1500 Kč! Mělaj sem chuť těm lidem něco říct, koukala jsem na Roundup a přemáhala v sobě tohle nutkání. Míjela jsem ho pak i v regálech... Vnímám to jako zlo, protože je to tak aktuální. Z okna v jídelně pozoruju nebe s chemtrails, vidím jedovaté barvy koblih, při označení "light" se mi protočí oči, dnes dokonce přijel sacharin...


Ale ke článku o glyfosátu
KLIKDalší články
Dokument o společnosti Monsanto → ZDE
Trailer k dokumentu o GMO → ZDE
Zákon o ochraně Monsanta → ZDE

Články mimo blog
Glyfosát - základní informace → KLIK

Glyfosát - rošířené informace → KLIK ← (všimněte si výstražného symbolu "nebezpečný pro životní prostředí")

Obávám se, že máš lidi

17. července 2013 v 16:45 | Oroniel15 |  Pobídnutí - obrázky
Troška zvláštního druhu humoru...
Sebráno na FB skupině Kreativní život → ZDE

Paradoxy éček

16. července 2013 v 18:51 | Oroniel15 |  Éčka
E120 v hodnocení škodlivé barvivo - karmín, košelina; červené barvivo vyráběné z brouků. E951 aspartam, umělé sladidlo dříve sloužící jako bojová látka napadající nervový systém. E954 sacharin, umělé sladidlo mající nepříznivý vliv na lidské zdraví. Barviva vyráběná z dehtu. E920 L-cystein vyráběný (nejen) z lidských vlasů.


Ano, tato éčka se omílají stále dokola. Našla jsem rozhovor pro Lidovky.cz o nejen zmíněných éčkách. Je to spíše takové kolem a kolem, taková omáčka.


KLIK


Jelikož já vnímám článek jako omáčku, spíše než na éčka samotná chci upozornit na paradox éčka L-cystein, který má v pekárenském odbětví průmyslu důležitou roli. Právě kvůli tomu, že rafinujeme mouku. ... Začarovaný kruh.