Chování restaurací na jihu, aneb Proč jsou Češi jiní

31. července 2013 v 19:43 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Na článek jsem narazila skrze středobod dnešního světa - skrze FB skupinu Love & Unity. A není tím myšlen jih blízký, ale naopak daleký, ten středomořský.


Proč si nás v restauracích nehýčkají?
KLIK


A coby člověk, kterého zajímají názory jiných lidí, vždy pod články čtu komentáře. Hned se tam rozčilují, že kdyby takové chování ze strany podniků v čele s restauracemi bylo u nás v Čechách, hned by se tam chodilo jen na to, co by bylo zadarmo. Protože "takoví Češi prostě jsou".


Ale mě to poslední dobou nedává. "Češi jsou takoví" - co je to za argument? Rusové jsou drsní, Francouzi jsou žabožrouti a Italové olivové oleje, Španělé jsou horkokrevní, Řekové jsou líní... a Češi kradou.


Osobně razím argument opřený o historii. Slavná doba Čechů, naše samostatnost, blahobyt a rozvoj v čele s českými králi je doba Přemyslovců a Lucemburků. Potom tu máme "zahraniční" rody, máme tu rod Habsburků, který držel České země pod svou pevnou rukou od 13. do 18. století, do Marie Terezie, říkali nám ve škole, že jsme tu měli Habsbursky 6 století.


Takže tu máme prvních 6 století pod nadvládou švýcarského rodu Habsburků.


Poté jsme coby Země koruny České byli součástí Rakouska-Uherska, které sem rvalo moře peněz a Čechy prospívaly a rozvíjely se, téměř veškerá výroba byla u nás. Ale opět bez vlastní moci.


No, pak je jedna, pak druhá válka. Měli jsme tu období samostatnosti a republik. Nyní je nad námi Evrospká unie - (nejen) všemi milovaní a oblíbení Němci. Smůla, co? Ty německy mluvící lidé nás prakticky od 13. století neopustili...


Pak se divte nedůvěřivosti Čechů, můžeme se vůbec divit tomu, jak se chová "typický Čech" - zloděj a pivař? Můžeme se divit, že v čele naší země jsou lidé sobečtí, kteří jsou za vlastním bohastvím? Nemůžeme - vždy to tak bylo! Nikdy jsme pořádně neřídili vlastní stát, nemáme staletí zkušeností, na všechno potřebujeme mít zákon!! Protože co není v zákoně, to dělat nemusím!


Lidi ani první pomoc neposkytnou člověku!!! (A toto v zákoně je!)Tfuj!

Zatracení Češi. Když je tu doba, kdy můžeme něco dělat s naší staletou nespokojeností, tak se nic neděje. Asi víme, proč se nikomu do ničeho nechce...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama