Jak uvažovat v dnešním světě? aneb Asi článek o ničem

1. července 2013 v 15:49 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Četla jsem článek a videla video z demostrace v Českých Budějovicích, kde "Romové napadli bělocha a zkopali ho na ulici". Pod každým článkem přelétnu očima i názory lidí. Kromě většiny, která by nejraději Romy postavila ke zdi a postřílela po vzoru Hitlera, objevily se i dva komentáře mající větší hodnotu.


První poukazoval na to, že běloh je neonacista - což chápu jako "ten, kdo by Romy postavil ke zdi a postřílel, alias Po vzoru Hitlera vpřed". Další se do něj obuli, jak zákon káže, že video není průkazné ohledně tohoto tvrzení (aneb Neobsahuje žádnou informaci - hajlování apod. - že je běloh neonacista). Padaly zde slova jako ta, že je běloh "ožralý" a "sjetý" a že "nemá v prostoru uzavřeném policií co dělat".


Druhý mluvil o tom, že "kdyby neonacista napochodoval k vám s cílem ublížit vám a vaší rodině, taky byste se bránili". Načež se ozvala další vlna nesouhlasů.


Nemohu soudit, nebyla jsem u toho. Ona "Romská otázka" je tématem sama o sobě a každá vůči ní má takový postoj, jaký mu určují jeho zkušenosti a informovanost.


Všechny tři druhy komentářů ve mě vyvolaly otázku "Jak vůbec o tomto uvažovat?" Jedni tvrdí toto, druzí něco jiného, třetí jsou zarytí odpůrci. Nelze vycházet z názorů a postojů druhých, je potřeba si udělat vlastní obrázek.


Teď sleduji problém s NSA a jejím špehováním (nejen) Evropy. Coby člověka mírumilovného a životmilujícícho se mě dost dotýká, že by někdo mohl mít k dispozici jakákoli má data, jakkoli se snažím je na internetu nezvěřejňovat. Odposlouchávají zařízení, která sledují každý hovor, si představuji jako scénku z filmu Simpsovi ve filmu - kdo viděl, ten ví. Čím blbější film, tím má v sobě více pravdy (mám někdy ten dojem). Co si o tom myslet?


Pověstný pohr trpělivost jednotlivce i občanů začíná přetékat. Brazílie se bouří, Sýrie válčí, Turecko se bouří, o Řecku ticho na pěšině, o Španělsku také žádné informace, Británie se tváří "já nic, já muzikant" a Češi řeční u piva v hospodě, hlavně že mají pivo a fotbal/hokej. Chleba a bič/Chleba a hry, to věděli už Římané, možná ještě před nimi.


Ovšem jsme ve věku Vodnáře a jak vidno, ať je to způsobeno čímkoli, svět se probouzí. Tak uvažuji já. A "ti nahoře" (nemyslím bohy), ta naše "vládnoucí elita" - nejčastěji používaný pojem - se bude kurník bránit. Mají peníze, koupí si všechno. Ale všechno je má své hranice, ostatně žijeme ve hmotném světě.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama