Nespokojenost všude, nenávist támhle, aneb Romové se toho nebojí

1. července 2013 v 13:38 | Oroniel15 |  Moje myšlenky

Varování: Tento článek není rasisticky zaměřen, je to jen podání informací o možném způsobu ždímání peněz ze státu.


Slyšela jsem, že se v Českých Budějovicích demonstrovalo "proti Romům" (píše se rom nebo Rom - asi malé, že, s velkým by to byli příslušníci státu?). A zrovna pár dnů předtím jsem se doslechla další informaci. A to, že Romové (z úcty s velkým R) nedělají nic, co by bylo proti zákonům.

Řeči kolem stolu od svědků, že Romové neplatí doktory, léky, benzín atd. nejsou to, co je předmětem tohoto článku. Sociální dávky je pojem, který zahrnuje finančí obnos udělený rodině ze sociálních důvodů.

Mnou nepotvrozenou informací je, že se toho Romové nebojí. Nebojí se do papírů uvést jako otce dítěte nejstaršího člena rodiny (až umře, je to sirotčí důchod, pokud se nepletu). Nebojí se do uvést, že se o děti stará babička (to máme další příspěvek). Nebojí se uvádět nepravdivá data k tomu, aby dostali finance. Oni nedělají nic, co by bylo proti zákonu, oni jen zákony obchází. Mají na to žaludek.

Jaké je z toho ponaučení? Odložme předsudky, jednou je dítě moje a mého partnera a tak to je, ať je na papíru uvedeno, co chce. Kdybychom jednali stejně, brzy ne že by nikdo nepracoval, brzy by se ty zákony změnily.

To je má úvaha ke slovům, které se ke mě donesly. Je to opravdu zajímavé - tento svět myslím. I mě samotné byl uveden příklad, jak bych mohla získat já příspěvek, kdybych zaonačila údaje v papírech (ne tak mocně). Na to jsem řekla, že to dělat nebudu - mám svoji čest. Bohůmžel, zdá se, není čest a slušenost vždy tím, co drží lidi v určitých mezích.

Romové byli kočovníci, které nikde neměli lidé rádi, protože kde se uvelebili, tam kradli. Odtud slova "cikáni kradou". Pak přišel Hitler a kočování zakázal. Začal likvidtovat židy, poté chtěl Romy a následně Čechy. A tak byli lidé nuceni sžít se s Romy. Nyní zde figuruje jiný druh získávání zdrojů mezi Romy. Češi, vzmužte se a inspirujte se :) a přestaňte nadávat a stěžovat si.

Není to jen závist, nenávist a nelibost, že se většina přizpůsobuje menšině. Ano, v určitých případech je to okatý extrém, kdy tito chudáčci dostávají přednost a různé výhody (což je opačná diskriminace, jak někdo rád říká), to držím s těmi, kterým se to nelíbí. Je to v tom, že je chyba v systému, chyby v zákonech, které umožňují určitý druh chování. Sama se do toho můžu pustit, ale neudělám to. A možná je tento morální blok tím, co nedovolí stejné jednání mnohým dalším lidem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evilly Evilly | 5. července 2013 v 18:30 | Reagovat

Se článkem souhlasím, nicméně dodám malou opravu, kočování totiž zakázala už Marie Terezie, když bylo zahájeno sčítání lidu a Hitler více méně u nás cikány vyhladil - ti, které dnes vidíme, přitáhli z Polska a Slovenska, kde si je "chránili."

2 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 8. července 2013 v 9:49 | Reagovat

[1]: Aaa, mockrát děkuji za opravu. Učitelé dějepisu jsou záludní. Ještě jednou díky.

3 Evilly Evilly | 9. července 2013 v 19:21 | Reagovat

Není vůbec zač :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama