"Problém zvaný Snowden", aneb Proč?

6. srpna 2013 v 15:20 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
I když Mika Waltari hovoří ve své knize Egypťan Sinuhet proti "proč?", nejednou mě napadlo, "Proč se toto děje?" ve spojení s panem Snowdenem.


Narazila jsem na další článek o něm
ZDE

Jak jsem psala dříve, ráda čtu komentáře - názory lidí na daný článek a celou situaci. A jeden z komentářů mě velmi, velmi zaujal. Můžete si ho přečíst pod článkem, jeho autorem je uživatel nos23.


Shrnutě komentář vypovídá to, že Snowden není v ohrožení, neboť je součástí plánu jak položit současný systém, aby lidé méně bolestivě, ba naopak s chutí a úlevou přijali nový - samozřejmě ještě horší.


Samozřejmě bych ráda věřila tomu, že se na celém světě objevila statečná duše, onen hrdina (samozřejmě Američan, jako ve "všech" velkofilmech), který vynesl na světlo slunce informace tak mocné, že mohou zničit svět (resp. systém), čímž vystavil riziku svůj život a zdravý a své blízké a milované (o kterých se samozřejmě nepíše).


Tahle idea mi zavání.

Kde je ten háček?

Kdo z toho těží?

Kdo z toho co má?


Je to nějaké divné. Samozřejmě že nikdo (ehm) nezná zákulisí celého problému. Rusko je nyní statečným státem, který se rozhodl udělit azyl uprchlíkovi před zákonem - nemá správný hrdina čelit následkům svého jednání? Hm, tuhle filozofickou otázku bych nechala stranou, chápu, že strach je na místě, pokud to celé není fingované. Pokud to tu není proto, aby lidé sami chtěli změnu systému, v jehož popředí již nebude více Amerika... Čelo systému, jeho nejvyšší vrchol, bude ovšem stále patřit bankám.


Jeden si nevybere, což...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama