Září 2013

Presento - Ako to vidím ja

30. září 2013 v 21:01 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Moc děkuji Nemesis za tento typ. Působivý text!


Žádné komentáře ani diskuze!

28. září 2013 v 15:58 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Článek stručně informuje o tom, jaké servery a proč zakazují komentáře pod svými články.


Ve skutečnosti nejde jen o zpravodajské a informační servery. Mé komentáře na Srdci blogu mizí poměrně pravidelně, pokud si nenotují se článkem.


KLIK

Poslední prázdninový víkend

27. září 2013 v 10:47 | Oroniel15 |  !!!Velmi důležité!!!
Zatímco jsou tací, kteří do školy dochází už téměř měsíc, mě škole začíná v pondělí, které se neúprosně blíží. Před sebou mám poslední prázdninový víkend, který strávím mimo město. Pravděpodobně se tu nic nového neobjeví.

Mějte krásný víkend! :)

Úplný zákaz GMO v Rusku?

26. září 2013 v 15:44 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Rusko vnímám jako velmi svéráznou zemi, která se ničeho nebojí, věčná a veliká Matička Rus. Další její výkřik do světa je projednávaný zákono zákazu pěstování GMO.


Více
ZDE


O bezpečnosti bezkontaktních karet

25. září 2013 v 19:19 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Coby brigádní pokladní jsem poprvé, když jsem bezkontaktní kartu spatřila, nevěřila jsem vlastním očím. Nemohla jsem to pochopil - proč? Ani proto, že místo 15 sekund platíte 7 sekund? Je to pohodlnější?


Už v ten okamžik ve mě takové karty nevzbudily žádnou důvěru. Někdo ji sebere a do 500 Kč může platit vesele bez PINu. Děkuji, nechci.


A dnes nová informace

Vegetariánský řezník - maso z rostlinné říše

25. září 2013 v 12:45 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Jak už to tak bývá, tak i tentokrát jsem se k této informaci dostala "náhodou". Článek o nizozemském Vegetariánském řezníkovi je fascinující. Na jednu stranu z něj mám dojem, že vegetariánům maso chybí, na druhou v tom vidím prostě "směr a cíl za práva zvířat na život".


Ale nechám vegetariánskou filozofii stranou, neboť ji ani pořádně neznám, zpět ke článku, na který je odkaz níže. Kromě zmíněného také prozrazuje, z čeho se vyrábí alternativa kuřeního "masa" nebo hovězího "masa". U těchto pojmů ve článku uvozovky místy chybí.


A jako správný závěr článku, i tento obsahuje příměs kritiky a ducha zákonů, kdy politici požadují pro označení "vegetariánského masa" jiný pojem než "maso" - což je logické, když o maso nejde.


Maso to ani být nemůže, neboť - podle článku - neobsahuje ani živočišnou, ani rostlinnou bílkovinu. Nejsou to tutž ani alternativy masa, ani modifikace, náhražka masa. "Maso" se vyrábí je sóji (doufejme, že ne GMO, i když Nizozemci na to moc nevypadají), brambor, hrášku, mrkve, souhrně zeleniny. No, možná tam nějaká malá bílkovina bude.


Další informace
ZDE

(Nejen) v Česku se vyplatí potraviny vyhazovat

24. září 2013 v 18:50 | Oroniel15 |  Pobídnutí - odkazy
Dnes jsem narazila na článek, který se zabývá tématem "vyhazování potravin". Ovšem ne v domácnostech, ale v supermarketech. Jasně vysvětluje, proč je výhodnější potraviny vyhodit, než je dát charitě nebo jiné organizaci, aby je poslala potřebným. Statistiky jsou mrazivé, ale běžné - peníze mají prostě vyšší prioritu než člověk.


KLIK

Hranice času (dokument)

23. září 2013 v 19:05 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Dnes jsem shlédla dokument Hranice času. Kromě toho, že podává vysvětlení fungování vnímání času nejen u člověka, ale i vnímání času v říši zvířat, poskytuje také - pro mě uchvatitelný - zrychlený mikroskopický záběr na růst krystalků mědi :)


Ale jak již bylo řečeno - čas je relativní.


Ale proč je relativní? Proč každý vnímá čas jinak?


Na tuhle otázku dává dokument odpověď
KLIK

Funkcí televizních zpráv...

22. září 2013 v 12:00 | Oroniel15 |  Pobídnutí - obrázky
... je zkreslování skutečnosti

Zdroj jsem zapomněla...

Potraviny podporující správné funkce

22. září 2013 v 11:58 | Oroniel15 |  Léčivé účinky z přírody


Zdroj úspěšně zapomenut...

Výrobek neobsahuje geneticky modifikované organismy

21. září 2013 v 18:55 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Dnes se udála celá řada "náhod", která byla spuštěna tím, že jsem po ixovém časovém úseku byla s rodinou nakoupit.


Hned po vstupu do supermarketu, kde mě po chvíli začala bolet hlava, jsem si to zaparkovala stranou. Stála jsem u bedny s balíčky s těstovinami. A jak už to u zvědavých lidí bývá, podívala jsem se na jejich složení.


Výrobek se hned po složením honosil slovy "výrobek neobsahuje geneticky modifikované organismy".


Bingo


Ano, jsou to "pouze" těstoviny. Kdo by koukal na složení těstovin? Občas se někdo mrkne, byť náhodou. Nevím, co chce básník dnes říci tímto článkem, možná - koukejte na složení? Koupí GMO se podporuje jeho rozvoj?


...

Přes 800 vědců proti GMO

20. září 2013 v 20:24 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Už víme, že lidské zdraví a životy jsou vyvažitelné penězi. Nepochybně i 800 mozků svých oborů skočí se stejným ortelem. "Patent na život" byl Monsantu uznán. Když byl uznán americkou justicí, bude potřeba více než výkřiky na internetu, petice a upozorňování vědců a dalších lidí na nebezpečnost a "proti-přírodnost" GMO. Až se za x let GMO zhroutí, až po smrti lidí a rozpadu už tak pošramoceného genotypu, až po vysátí živné půdy a zničení životního prostředí (a možná po dalších událostech) si lidé řeknou "byla to chyba".


KLIK


Orientační a nezávazná nabídka ohledně mé knihy II

17. září 2013 v 21:53 | Oroniel15 |  Něco o mě
Korektura byla dokončena již dávno a já dnes příběh dočetla pro poslední kontrolu. Nová obálka byla omylem dovezena do Prahy a vrátí se zítra, doufám, že ji tento týden uvidím :)


S tímto se blíží mnou velmi očekávané a příjemné starosti s vydáním knihy malonákladem. Připomenu pouze, že původní cena knihy 325 Kč vč DPH + 300 Kč poštovné (to víte, Belgie je daleko) platit rozhodně nebude. Cenu odhaduji od 199 Kč do 249 Kč, záleží na obálce, ilustracích, barvách, EANu a ISBN apod. Možné bude osobní předání, poštovné bude činit 37 Kč.


Věnování bude samozřejmé a individuální.


Již v předchozím článku (Orientační a nezávazná nabídka ohledně mé knihy I → ZDE ←) se objevilo pár zájemců. Jelikož většina neuvedla na sebe žádný kontakt, píšu článek na stejné téma podruhé.


Poprosím případné zájemce o Povoláním likvidátorka, aby do komentářů uvedli (nezávazně a orientačně) svůj zájem, a žádám, abyste také uvedli jakýkoli kontakt na sebe přímo do textu komentáře, ne do speciální lišty pod jmeném, protože se mi stává, že e-mail je i přes svou správnost nefunkční. Kdo nechce uvádět svůj e-mail veřejně, pošlete mi jej, prosím, na můj e-mail oroniel15(@)gmail.com bez závorek, do předmětu napišete OaN (Orientačně a Nezávazně).


E-mail budu využívat jen a pouze pro informování Vaší osoby ohledně novinek a doufám, že brzy se ozvu i s tím, že je můj příběh znovuzrozen v novém kabátě a připraven pro své vydání).


Stručně, o čem kniha je:
Děj je posazen do smyšleného světa, ve kterém jsou řešeny skutečné problémy moderní doby, vyhnané do extrémů, jediným možným (a extrémním) způsobem. Vysoká společnost je tak materiální, zlá a zkorupovaná, že lidé proti ní nic nezmůžou. Obchod s lidmi je zdrojem peněz, stejně jako v naší době... Proti vysokým postům tiše operují zabijáci a likvidátoři. Příběh je zpočátku příběhem proudu, který smete a drtí, a pomsty; poté příběhem cti a povinnosti. Možný konec dnešního světa, pokud se nezačne jednat včas.

Yiruma - River Flows In You (i zpívané)

17. září 2013 v 20:39 | Oroniel15 |  Instrumental


Zpívané