Domácí špaldové housky

4. září 2013 v 20:01 | Oroniel15 |  Recepty
Dnes osobně slavím úspěch s domácími špaldovými houskami už podruhé. Jsem s nimi spokojená :)


Prvně jsem je pekla v pondělí a ještě dnes (ve středu) byly stejné jako v pondělí, tj. neztvrdly, jen byly trošku více tuhé. Nejsou gumové ani po dvou dnech.


Recept je velmi snadný a pečení také, zvládne to každý začátečník jako já :)


Potřeby:
- Vál, mísa na kynutí a útěrka na přirkytí; plech a papír na pečení

Suroviny na cca 4 housky:
- 200 g špaldové mouky
- 1/2 lžíce (polévkové) oleje (dávám zatím slunečnicový)
- 1/2 lžičky (čajové) cukru (dávám zatím bílý krystal)

- čtvrtinka lžičky (čajové) soli (kdo raději slanější, tak celou zarovnanou lžičku soli; dávám zatím kuchyňskou)
- 1/6 čerstvého droždí (asi půl centimentru široký plátek, jak to padne, tak to padne)
- cca 115 ml mléka

- sezamové a slunečnicové semínko na posypání (zkusila jsem dát sezamové do těsta a trhalo se)


Postup:
Odvažte 200 g špalové mouky a vysypte na vál, udělejte do hromádky důlek a do něj přidejte olej, cukr, sůl a droždí a trochu mléka. Těsto zpracujte rukama (pro začátečníky - dlaněmi a prsty se snažte všechno pospojovat do jedné hmoty). Mléko přilévejte postupně. Cca 115 ml mléka znamená, že těsto má mít takovou konzistenci, aby nebylo tuhé, ale zase nesmí být mokré a lepivé. Pokud to s mlékem přeženete a těsto bude lepit, přidejte trochu špaldové mouky.


Těsto propracovávejte cca 5 minut, pak z něj udělejte malý bochánek a dejte do mísy. Tu přikryjte útěrkou a nechte kynout na teplém místě (nechávám kynout normálně při pokojové teplotě na kuchyňské lince). Těsto nechávám kynout hodinu až hodinu a půl, spíše tu druhou možnost (pro začátečníky - při kynutí minimálně zdvojnásobí objem).


Po vykynutí na vále vyválejte (rukama) šišojd - takovou žížalu, průměr kolem 5 cm. Z něj vždy odkrojte kousek a ten vyválejte do další žížalky. Vyválejte takové tři, spojte je na jedné straně k sobě, udělejte cop a volné konce k sobě opět přimáčkněte. Pevně, aby se v troubě nerozlepily. Pokud zbyte těsto, můžeteudělat rohlíček :) Ale aby měl stejnou tloušťku jako housky, jinak bude pečený dřív.


Pokud chcete, můžete na připravené housky nasypat (a vmáčknout do těsta, jinak po upečení odpadnou) semínka - sezamové, slunečnicové, lněné - nebo hrubozrnnou sůl či mák.


Než začnete válet, roztopte troubu (elektrickou, plynovou nevím) na 180 stupňů Celsia. Na plech dejte papír na pečení, na ně naskládejte housky. Skládejte je dál od sebe, ještě narostou. Pokud se slepí k sobě, nevadí, odlomí se ;)


Housky na pečícím papíru dejte do trouby na cca 20 minut. Je to odhadové. Pečte do té doby, dokud těsto nahoře neztmavne, bude trošku nahnědlé. Pro jistotu do nich píchněte špejlí - pokud na ní bude těsto, až ji vytáhnete, nejsou hotové. Pokud bude špejle suchá nebo jen "podrobečkovaná" bez syrového těsta, je hotovo. Dejte vychladnout, pokud je sníte teplé, bude bolet břicho :)


Housky jsou více tuhé než ty z bílé mouky, ale - dle mě samozřejmě - velmi chutné.

Fotky přidám v pátek, kdy budu péct znova. Pokud ne v pátek, tak v pondělí ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama