"Kroasanty" a líh

4. září 2013 v 11:06 | Oroniel15 |  Tajemství v potravinách
Jednoho dne v práci jsem dostala chuť na "kroasant". A tak jsem šla k pultu s balenými kroasanty, vybrala si a ze zvědavosti se podívala na složení. Vzhledem k mé chuti jsem přehlédla všechna Éčka a děsivě znící složky, ale když jsem došla na konec, vrátila jsem kroasant zpět. Stálo na něm totiž "baleho v lihovém prostředí".


Nedalo mi to a napsala jsem e-mail specializovanému webu s otázkou "Co je lihové prostředí?", neboť na internetu jsem žádné vysvětlení nenašla. Odpověď byla taková, že je to povolený postup, kdy je místo kyslíku v obalu přítomen ethanol, aby nedocházelo k růstu bakterií a plísní, což prodlužuje trvanlivost. Ethanolu je malé množství, čili nejde přímo o alkohol, jen o atmosféru. A dodali, zdali není lepší koupit si čertvý a křupavý, než ten, který mě přežije :)


Před pár dny mě zase přepadla chuť na kroasant - to více, návrat z Francie. A tak jsem si dala šílenost - tu dvojí náplň vanilka a třešeň. Nebo višeň. Kromě toho, že to nebylo dobré a zvláštně umělé, jsem ve složení vyčetla, že výrobek obsahuje líh. Ano, prosím pěkně, líh. A přímo v rohlíku. Mňami...


Nikdy víc. Raději se je naučím péct.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 5. září 2013 v 19:27 | Reagovat

Ještě, že si radši kupuju ty nebalený. I bagety nesnesu, když jsou zabalený. Ty snesu jedině vakové té tenké igelitové fólii.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama