Literární soutěž, aneb Myslím si své, přesto do toho jdu

2. září 2013 v 22:17 | Oroniel15 |  Novinky
V myšlenkách o svobodě internetu jsem vlezla na Srdce blogu. V myšlence založit si vlastní doménu :) A co to nevidím - literární soutěž. Hm, byla jsem v jedné, a ta skončila před mým vítězstvím :D ach ano, jak namyšlené... Téma: Povídka. Nic horšího nemůže být pro někoho, kdo napsal sedm "děl", každé na 200 A4.

Ale jak jsem tak byla na vlně nečekaně ukočené literární soutěže, řekla jsem si, že zůstanu věrná tématu, které mě moho vynést na post vítěze. Jak namyšlené...


Ačkoli pravidla jsou dosti... no, volná (co jiného také dělat) ve smyslu, že si každý může shánět hlasy - no jo, kdyby to zakázali, byl by to podvod, a kdo je dnes čestným soutěžícím? Tedy i přesto jsem si řekla, že zavzpomínat je krásné. Oživila jsem si můj neoblíbenější styl psaní, který jsem vytvořila speciálně pro jednu ze svých postav. Bohůmžel není tato postava ve vydané knize, pouze v rozpracované, proto jsem se rozhodla o ní nepsát, jakkoli by to bylo úžasné.


Věrná své první vydané knize a jedinému tématu pro povídky, které jsem schopna napsat na jednu normostranu, jsem opět sáhla na "temnou povídku."


Tolik k důvodu, proč jsem se rozhodla přihlásit do něčeho tak prádného, protože jde o soutěživost a v jistém slova smyslu o ego, ale ovšem tak bohatého na umění a kreativitu. A umění a kreativita se musí podporovat, i když jejich cíl je... nepěkný.


Ještě jedna věc, proč nemám ráda soutěže v oblasti umění a kreativity - protože vnímání obojího je subjektivní. Hodnocení, jakkoli můe být přísně vázáno pravidly, je vždy subjektivní. Objektivní hodnocení není.


Vida, jaké obohacení mi to přineslo. Aspoň k něčemu mé rozhodnutí přihlásit se bylo...


:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamil Kamil | Web | 2. září 2017 v 9:21 | Reagovat

Mate zkusenost s nejakymi lekcemi na kytaru?

2 Barman Barman | Web | 10. září 2017 v 16:12 | Reagovat

Skola kytary

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama