Úkol do školy - nakreslete svoji představu soužití s romy

9. listopadu 2013 v 11:28 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
No když se naše třída (nebo jedinci) domlouvali s panem profesorem, co nám má dát za úkol, tak do dopadlo následovně. Dostali jsme za úkol nakreslit naši představu soužití s romy (nebo Romy?).


Jelikož jsem blbě slyšela, obracím se na spolužačku a říkám: "Cože? Soužití s hroby?"


Nicméně představa romů pohřbených pod drnem mi přišla všeobecná a mě odporná, proto jsem se rozhodla ji opustit. Zejména proto, že zlé myšlenky ohledně této menšiny (většiny, záleží na postoji) nejsou naše vlastní. Jsou jejich.


A tak jsem ve své hlavě vytvořila podle mě efektivnější, nicméně už ne tak reálné řešení. A nakreslila jsem ho. A musím uznat, že fakt dobře - ne po umělecké, nýbrž po symbolické stránce. A jelikož jsem s tím nadmíru spokojená, rozhodla jsem se o to vše podělit.

Kdo má odvahu, může si obrázek pravým klikem na něj zobrazit :D


Takže situace je jasná - 4 lidi stáhnou za jeden provaz elitu do propasti.


Elita je zprava doleva řazena chronologicky. Nejprve svět ovládlo křesťanství, potom bankéři, následně války a nyní to jsou farmaceuti. Vedle pultu na pravé straně vykukuje islám a nalevo klíčící semínko - potravinářské velmoci (konkrétně mě napadlo Monsanto, když jsem nad tímto obrázkem přemýšlela).


Těchto šest prvků stojí za pultem s nápisem elita a vidí, jak je lidi svrhují do propasti. Kříž - symbol křesťanství - se modlí, bankovka se snaží uplácet, náboj zjišťuje, že nemá zásobník, a pilulka šílená strachem poliká pilulky proti strachu. Na pultu je kromě nápisu ELITA krvácející číslo 666 - biblické číslo šelmy, symbol antkrista. A plačící Vševidoucí iluminástké oko. Z pódia, které je taženo do Propasti, opadá hnědá barva, nátěr, který zakrývá podstatu. Napravo od pódia padá do Propasti růžová usměvavá maska, pod kterou elita vystupovala.


Za jedno lano táhnou čtyři postavy - Bílej s pláštěm tělové barvy, Žlutej s pláštěm žlutým, Černej s pláštěm šedo-hnedým a Rom s bezbarvým pláštěm. Bezbarvým proto, že rom není rasa, ale jelikož bylo zadání "soužití s romy", tak jsem ho tam taky nakreslila. Táhnou elitu do propasti s myšlenkou na mír - symbol peace (zelený proto, že zelená je barva naděje) a bílá holubice se snítkou.


Lano je vedeno přes kladky (které někdo zapomněl nakreslit...), které nad propastí a u ní jsou od pradávna.


A napravo od pódia je hrob Johna Scatmana s citátem z jeho písně.

Pointa myšlenky je taková: "Světu vládne elita a ta mezi lidi zasévá nenávist a zlou krev vůči jiným rasám, národům a národnostím, náboženstvím. Pokud bude odstraněna elita, bude ve světě mír."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 . . | 10. listopadu 2013 v 15:47 | Reagovat

A když odstraníme elitu, kdo nám bude vládnout? Myslíš, že obyčejní lidé jsou natolik vyspělí, aby mohli vládnout sami sobě?

2 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 10. listopadu 2013 v 16:55 | Reagovat

[1]: Mě by stačilo, kdyby lidstvo bylo vedeno, ne ovládnuto, lidmi, kteří myslí a dbají na prospěch jiných lidí a planety, ne o to, aby měli peníze a moc.

Ale tuhle teorii opustím. Kdyby lidi byli vedeni tím, čím sami jsou, nepotřebovali bychom žádného vládce. Člověk coby jednotlivec nepotřebuje někoho, kdo by za něj rozhodoval a určoval, co je pro něj dobré. Kdyby lidi byli lidmi tím způsobem, pro jaký byli vytvořeni, hierarchie by nebyla potřebná.

3 . . | 10. listopadu 2013 v 18:28 | Reagovat

Budu argumentovat na tu tvou druhou teorii. Nechápu co myslíš tím "byli vedeni tím čím sami jsou" (čím jsme?)a "způsobem, pro jaký byli vytvořeni" (pro jaký způsob jsme byli vytvořeni?). Jiste sama uznáš, že soužití téměř 7 miliard není vůbec jednoduché a je potřeba nějaké vyšší autority. Navíc spousta jednotlivců potřebuje, aby se o ně někdo staral a také za ně rozhodoval (např. děti, staří a nemocní lidé, lidé mentálně nemocní a a tak dále).
Tvůj obrázek vůbec není špatný. Článek jsem si celý přečetla a po jeho dočtení mě první napadlo - "a co bude po tom, až odstraníme elitu?" Myslíš to dobře, ale tvá představa nemůže v praxi fungovat, takový je zase názor můj.

4 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 10. listopadu 2013 v 18:32 | Reagovat

[3]: A já ho respektuji

5 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 10. listopadu 2013 v 18:36 | Reagovat

[3]: No, vzhledem ke svému přesvědčení bych ti měla svůj postoj vysvělit a zodpovědět tvé otázky...

Tvůj názor je postaven na tvém vědění, na tvých informacích, otevřenosti a uvědomělosti. A ten můj zase na mých. Mám dojem, žes můj názor a návrh úplně zavrhla ("v praxi nemůže fungovat"), takže mé vysvětlení by bylo plýtvání energií, neboť ses již postavila odmítavě. To je to, co z tvých slov cítím.

6 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 10. listopadu 2013 v 18:37 | Reagovat

A to je důvod, proč se mi nic vysvětlovat nechce. Ihned na začátku jsem získala ten dojem, že jsi v silné opozici, a já nerada lidi přesvědčuju - o čemkoli. Ani o svém názoru.

7 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 10. listopadu 2013 v 20:24 | Reagovat

[3]: A chci ti ještě poděkovat. Díky tomu, žes mi napsala a žes mi napsala tímco způsobem, jsem sama poznala novou věc. Hned jsem ji zakomponovala do své nové knihy.

Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama