Prosinec 2013

Přání do nového roku II

31. prosince 2013 v 9:30 | Oroniel15 |  Něco o mě
Nový rok, rok 2014 ať přinese jen to krásné, co číslo 7 (při součtu cifer 2+0+1+4) přináší. Přeji pohodové večery plné konverzace s rodinou, se sklenkou červeného vína na červené krvinky a pokud možno s knihou, než každý večer koukat na bednu (televizi). Přeji jasné dny a hvězdné noci, krásná svítání a romantické západy slunce. Přeji mnoho světla do životů všech, přeji Lásku (ne obyčejnou lásku, ale Lásku) - takovou, která když prostoupí lidská srdce, člověk druhému není schopen nijak ublížit. Přeji ji všem, kéž by se tak stalo a nastal konec hrůzám, které tato planeta hostí. Přeji štěstí, takové štěstí, které provází každý den v maličkostech. A poté se odrazí ve velkém skutku. Přeji zdraví (a aby byl člověk zdravý, potřebuje vhodně jíst, takže přeji), spoustu kvalitního jídla. Přeji umědomění a prozření a víru, přeji, aby tato slova učinila z každého člověka anděla a boha. Přeji vám také mnoho sil - ty budou potřeba. Jde to s námi do háje, proto přeji mnoho sil, které budou potřeba proto, abychom se s tím vším dokázali vypořádat. Přeji odvahu a odhodlání! Přeji schopnost zvednout se z pohodlí a vyhlédnout ze zlaté klece. Přeji poznání pravdy, přeji duševní vzdělání, přeji otevřená srdce. Přeji každému, aby se snažil nesoudit lidi, aby byl otevřený srdcem i myslí. A přeji, aby tohle všechno pospolu učinilo na Zemi Ráj, ať už tomu bude předcházet, co tomu má předcházet.

To vše přeji podruhé :)

Oroniel15

Konej dobro a dobro se ti vrátí

30. prosince 2013 v 20:52 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Dám ruku za to (obrazně řečeno), že tohle video už tady někde je. Ale některé věci by se měly opakovat častěji, aby se připomněly.

Myslím, že vysvětlení nebo překlad pro ne-angličtináře není potřeba.

Vánoce od letecké společnosti svým pasažérům

30. prosince 2013 v 20:32 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Občas se stane opravdu pozoruhodný zázrak. Dojemný závan utopie...


A spárvná paranoia moderní doby říká: "Snad to pak nemuseli platit." aneb V dnešní době není zadarmo nic, ale snad nemuseli :)

Krásné vánoční překvapení.

Europe. It's Just Next Door.

30. prosince 2013 v 18:40 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Kouzelný nápad. Prostě otevřete dveře a jste v kontaktu s člověkem z jiné země.

Dost možná ho už nikdy neuvidíte, ale zážitek to bude nezapomenutelný.

Čtyři jezdci apokalypsy

30. prosince 2013 v 12:47 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Nedávno mě napadlo, kdo jsou čtyři jezdci apokalypsy...
Zajímavá interpretace.


Struktura systému

29. prosince 2013 v 19:26 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Podobných obrázků je k dispozici celá řada, nicméně tento je opravdu... nechci říct pěkný, protože v podstatě pěkný není, ale je pěkně znázorněno, jak to funguje.

Kdykoli vidím podobnou pyramidu, vzpomenu si na slova z kreslené pohádky Egyptský princ: "A ten kámen na samém vrcholku hory, která k nebi ční, má se za důležitější, než ten kámen základní." Jenže na základech stojí i ty nejvyšší budovy, které člověk postavil, a když se naruší základy, sebevysoká stavby se zřítí. Takže pointa je snad jasná a odpověď na otázku


"A co s tímhle mám dělat já?"


nasnadě.

Nebýt ovčan...
(to V je tam záměrně)
A taky se podívat do minulosti.

Revolta zpívá "Historie se neopakuje, nikdy se nezměnila." Amen, už to tak vypadá, že to tak bude. Jelikož se otroci kdysi dávno začali bouřit, později nevolníci apod., staly se tyto nezákonné. Objevují se tu krásné řeči o lidských právech, o právu na život, o právu na vlastní názor a podobné vzletné řeči svobodného světa. Iluze, přátelé. Nebo snad má někdo pocit svobody? Práva na vlastní život? Cyklus je předurčen - smůla, co?

Ono vstát a jít a začít něco dělat s tím, co tu je (už jsem i naznačila směr), to bolí, to ví každý, kdo se jakýmkoli způsobem zajímá o svět a systém, ve kterém žije. "Boj s Římem je jako boj s mlýnským kamenem - ten se taky otáčí. A nakonec tě semele na prach." z filmu Spartakus. Ale jak bylo řečeno "síla je v množství", a když se podíváte na vrchol pyramidy, není to zdání, ale on je doopravdy o hoooodně menší, než její základ. Změnit lze vše, ale čím větší mlýnský kámen, tím je potřeba větší síla k jeho zastavení.

A "ti nahoře", jak říkám, to ví, proto si dávají takovou práci udržet své otroky v iluzi svobodných zemí, držet je v okovech a v kleci, o které ani neví.

Problém ale klepe na dveře - lidi si to začínají uvědomovat. A tak se vrchol zamyslí a řekne si, co by lidem provedl, aby si toho přestali všímat. A pak se obdařen nápadem, vznikne nový seriál, ve zprávách se objeví noví virus chřipky a slovo "očkování", pro děti se vyvine nová počítačová hra plná násilí a zabíjení (ať si pěkně zvykají) a trošku utáhneme přívod peněz.... no a hotovo.

Stejně by mě zajímalo, odkud se tohle všechno vzalo...

Ne jako tohle všechno, ale ten počátek - kdy lidi začali být zlí, závistiví, nenávistní, schopni ublížit druhému a schopni zabít? Prý jsme se vyvinuli z opic a viděl někdo někdy u jakéhokoli zvířete to, co u nás? To prý je, zdá se, více než na místě. Kdyby jsme evolucí vznikli ze zvířat, asi bychom byli dosti někde jinde. Nebo to tak je a přišlo něco/někdo, kdo lidem ukázal tyto nepěkné vlastnosti a schopnosti. A to už hodně, hodně dávno.

No, takové úvahy přenechám své budoucí knize. Tam na nich mám prostoru, až je mi z toho ouzko, kam se člověk úvahami dostává...


Válka o mírumilovnost

29. prosince 2013 v 9:46 | Oroniel15 |  Pobídnutí - obrázky
Není třeba slov, i když je to trošku nadnesené...

Vánoce a nový rok + přání

23. prosince 2013 v 13:50 | Oroniel15 |  Něco o mě
Blog zažívá již šesté vánoční svátky a já každý rok, jako téměř všichni internetu užívající, tvořila nějaké to přání. Minulý rok to bylo s básničkou. Ale jelikož se mnohé změnilo a blog již po několikáté změnil své téma v závislosti na tom, co zrovna sleduju já, proč změnu nepotvrdit - letos bez obrázku. Lidé se moc zvykli na to, že svůj mozek k fantazii a představám moc nepoužívají (proto se tolik nečte?).

Ale já tu nechci filozofovat nad svým dojmem z této lidské společnosti. Jsou přeci Vánoce! Svátky mamonství, šílených nákupů, krásných tradic, koled a pravých českých pohádek (a amerických slátanin). Správný konzument pečlivě dodržuje své vize vánočních svátků, a tak se peníze jen točí. Jsem zvědavá na povánoční statistky o tom, kolik lidí se kvůli dárkům zadlužilo. Bankéři budou mít nepochybně velikou radost.

Prostě pravá vánoční atmosféra ve znamení strestu "nakoupit, uklidit, upéct, uvařit, jak to mám stihnout?" Láskyplné dodržování německé tradice z nedávného století - zdobení stromečku. Odevšad se na nás valí Satan Kalous a internetem se šíří hesla typu "Zákaz Santovi, tady naděluje Ježíšek". Asi nebudu pokračovat ve svém vidění této lidské společnosti... A to jsem se nezmínila o tom, jakou pohromu u nás způsobil vánoční kamion Coca Coly - tolik lidí dostali, tolik mozků tam přivedlo svá těla... Brekeke....

A mám ještě jeden poznatek - vánoce s malým v na pohlednici. Já chápu, že čeština je "tak hrozně moc těžká", že ji snad 90 % Čechů neumí pořádně a správně používat, ale vánoce s malým v jsou něco, co nedokážu přenést přes srdce. Ale respektuji to, přeci jen "stará škola" (narážka na to, že dříve psaly vánoce a velikonoce... s malým písmenkem) je silná. Také, prosím pěkně, když se přeje "šťastný nový rok", tak se píše malé n ve slově nový. Pokud napíšete velké N, znamená to, že přejete šťastný pouze jediný den v roce - ten první, kterým začíná nový rok.

Ale třeba to tak někdo dělá záměrně, srandisti jedni :D


A pro ty, kteří dočetli až sem, odměna:) + pro všechny přání:


A tak vám všem tedy přeji ony tradiční šťastné a veselé svátky vánoční. Jelikož už nejspíš máte to nejhorší za sebou a dnes jen doděláváte poslední úpravy a připravy se blíží svému konci, přeji vám i konečně značné množství klidu a pohody, ať si ty hoňky odměníte pár hodinami odpočinku. A koho ty hoňky baví, tak těm přeji, ať je nikdy neomrzí :) Užijte si jediné svátky v roce, které lidé tráví pohromadě (páč na datum v kalendáři reagují všichni). Přeji, ať se pohromadě scházíte každý den a Vánoce ať jsou pro vás jen tím příjemným, rozdílné od běžných dní v tom, že si předáte hodnotnější materiální dárky. Přeji také silný zažívací trakt, kdyby se někdo přejedl.

Nový rok, rok 2014 (víte o tom, že v sobotu to byl rok od toho slavného mediálního konce světa? Kdopak si vzpomněl? Já jo!) ať přinese jen to krásné, co číslo 7 (při součtu cifer 2+0+1+4) přináší. Přeji pohodové večery plné konverzace s rodinou, se sklenkou červeného vína na červené krvinky a pokud možno s knihou, než každý večer koukat na bednu (televizi). Přeji jasné dny a hvězdné noci, krásná svítání a romantické západy slunce. Přeji mnoho světla do životů všech, přeji Lásku (ne obyčejnou lásku, ale Lásku) - takovou, která když prostoupí lidská srdce, člověk druhému není schopen nijak ublížit. Přeji ji všem, kéž by se tak stalo a nastal konec hrůzám, které tato planeta hostí. Přeji štěstí, takové štěstí, které provází každý den v maličkostech. A poté se odrazí ve velkém skutku. Přeji zdraví (a aby byl člověk zdravý, potřebuje vhodně jíst, takže přeji), spoustu kvalitního jídla. Přeji umědomění a prozření a víru, přeji, aby tato slova učinila z každého člověka anděla a boha. Přeji vám také mnoho sil - ty budou potřeba. Jde to s námi do háje, proto přeji mnoho sil, které budou potřeba proto, abychom se s tím vším dokázali vypořádat. Přeji odvahu a odhodlání! Přeji schopnost zvednout se z pohodlí a vyhlédnout ze zlaté klece. Přeji poznání pravdy, přeji duševní vzdělání, přeji otevřená srdce. Přeji každému, aby se snažil nesoudit lidi, aby byl otevřený srdcem i myslí. A přeji, aby tohle všechno pospolu učinilo na Zemi Ráj, ať už tomu bude předcházet, co tomu má předcházet.

Ze srdce
Oroniel15

Poslední připomínka pro ty, kteří chtějí objednat mou knihu

19. prosince 2013 v 20:08 | Oroniel15 |  !!!Velmi důležité!!!
Už je to tak. Finále se blíží, poslední úpravy finišují (jak ošklivá anglická počeštěná slovíčka), a tak vysílám do éteru internetu poslední možnost si knihu objednat.

Cena knihy od 150 do 190 Kč + 37 Kč poštovné. Původně měla kniha stát 250 Kč, ale situace se změnila. A možná se cena ještě změní - čím více objednávek, tím bude kniha levnější.

K bližším informacím se dostanete
ZDE

Kdo bude knihu chtít, nechť uvede kontakt na sebe (ideálně e-mail), kam obdrží bližší informace.

Dnešní život v karikaturách

18. prosince 2013 v 19:25 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Není třeba žádného komentáře.

Dnešní svět vyjádřen karikaturami:
ZDE

Choros

18. prosince 2013 v 10:03 | Oroniel15 |  Pobídnutí - Videa a dokumenty
Když jsem včera cvrnka o umění, budu v něm dnes pokračovat. Toto video seznamuje člověka s tajemstvím(i) vnímání pohybu.


Fotografie roku 2013

17. prosince 2013 v 17:28 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Moc krásné fotografie, které se ohlíží za téměř uplynulým rokem 2013. Když jsem si je prohlížela, napadly mě dvě věci:

1. Ach to "globální oteplování" (ono totiž letos sněžilo i v Egyptě...)
2. Škoda, že převážná část fotek zachycuje spíše katastrofální projevy. A když si přečtete i malý úvodík článku, tyto fotografie jsou ty, které lidé nejvíce "lajkovali", posílali, komentovali. Proč se lidé zaměřují na takové věci? Zajistě se udála i spooousta krásných věcí. Ale samozřejmě to nemíním doslova, i ty tornáda a bouře mají své nepopiratelné kouzlo.


KLIK

Příčina rakoviny a lék proti ní

15. prosince 2013 v 21:07 | Oroniel15 |  Pobídnutí - odkazy
Konečně velmi přínosný článek o zhoubě/chorobě lidstva. Vím, že kyselé prostředí je pro tělo špatné, ale že je až takhle špatné, to mě nenapadlo.


KLIK

Neurolog varuje před toxiny z chemtrails

12. prosince 2013 v 19:52 | Oroniel15 |  Co se děje nyní
Další článek, sice po odborné stránce slabší, spíše informativní, o chemtrails.


Jelikož za vším jsou peníze, neviděla bych teorii "co způsobují chemtrails? - redukci populace" jako správnou. Spíše bych viděla správnější teorii "Způsobují nemoce" - nemocný člověk vydělává prašule. Zdravý ne. A mrtvý také ne.Článek zde ↓

KLIK


Ono je docela už zázrak vidět oblohu čistě modrou.
Bez bílých brázd, které klesají k zemi s mlhou a deštěm.