Jáhlová kaše

16. září 2014 v 10:01 | Oroniel15 |  Recepty
Vzhledem k okolnostem jsem sáhla po nějakém hodně zásadotvorném jídle, mezi které patří jáhly. A coby milovník řádných snídaní jsem se tedy chopila návodu a receptu a po 15-20 minutách bylo uvařeno. A jelikož jsem si pochutnala, recept posílám dál.

Suroviny
Jáhly
Voda
Mléko
A zbytek dle chuti - máslo; med, lněné a sezamové semínko, mandle; kardamon, skořice; banán, jablko, rozinky...

Na talíř jáhlové kaše (mi) stačí půl hrnku jáhel. Properu je a nasypu do vody (1 díl jáhel, 3 díly vody). Na internetu píšou, že se mají jáhly napřed spařit horkou vodou (aby se zbavily hořkosti), ale já to nedělám (návod na obalu tvrdí, že to není třeba, pokud se chtějí zachovat vitaminy apod.) a rovnou vařím, dokud nezměknou.

Když jsou hotové, přiliju mléko. Kdo rád mléko, dá si více, já ho ráda nemám, takže dám tolik, aby jáhly nebyly úplně ponořené. Ztlumím teplotu a míchám, dokud kaše nezhoustne.

Kaši na talíř, přidám trošku másla, ochutím dle chuti či možnosti spižírny :)

Recepty na internetu kromě spařování uvád, že se mají jáhly vařit přímo v mléce. Po zkušenostech s vařením rýže v mléce důrazně doporučuji uvařit ve vodě a pak přidat mléko. Zejména proto, že u toho nemusíe při vaření ve vodě stát a neustále míchat a hlídat, aby to nepřekypělo.

Pro ty, kteří mají zájem o další informace o jáhlech, přikládám informace → ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama