Uprchlíci ze Sýrie - ano/ne?

26. května 2015 v 9:21 | Oroniel15 |  Moje myšlenky
Včera jsem podepsala petici proti povinným kvótám na uprchlíky.

Jistě jste o tomto tématu slyšeli. Je to poslední dobou velký hit a velký problém.

Kvóta pro ČR, pokud se nepletu, je 1 % z celkového počtu VŠECH uprchlíků. Jestliže jich teď pro ČR připadá 524, v příště uprchlické vlně to může být dalších 500 nebo i víc. Když uvážím, že už tu máme dost parazitů na našem ekonomickém systému - politiky, podnikatele, romy, lidé trpící chorobou zvanou "nechucus pracus", bude tohle další závaží, které už podle mě ekonomika ČR neunese. Jo a zapomněla jsem ještě na jednu skupinu lidí, na naše vlastní prarodiče - ne, to jsou parazité!! Ti mají své odpracováno.

Že by na to byly peníze, kdyby lidé přestali krást? Nenechte se vysmát - ruku na srdce, necháváte si tisknout potřebné věci u rodičů v práci? Ano? Pak kradete také...

Na jedné straně jsou tu bojovníci za lidská práva.
Na druhé straně jsou tu vystrašení ob/včané.
Na třetí straně jsou ti ostatní.

Strana první
Do této škatule spadají lidé, kteří říkají "musíme jim pomoct, je to naše lidská/morální/jiná povinnost". Opírají se o tvrzení, že lidé jsou stejní, lidé jsou lidé a musejí si pomáhat. A tak bychom je měli vzít k nám, do naší malé a velmi nestabilní ČR.

Ano, s tím zcela souhlasím - souhlasím s tím, že jsou to také lidé a že bychom jim měli pomoci. Ale nesouhlasím s tím, že bychom je měli vzít k nám. Mám k tomu dva důvody - zaprvé, další ekonomické zážět (no, 500 lidí není tolik, že jo? A další vlny? A vysoká porodnost?). Zadruhé - máme to NAŘÍZENÉ. A to jsem zásadně proti. ČR a její občané by se měli sami rozhodnout, zdali tyto uprchlíky přijmeme.

Záporná odpověď je zcela přirozená.

A teď na stranu druhou.Strana druhá
Vystrašení ovčané... pardon, občané. Když jsem podepisovala petici PROTI POVINNÝM KVÓTÁM, byla tam maminka a říkala "já se toho docela děsím". Bodejď by ne - média pravidelně masírují lidi, že jsou všichni muslimové teroristé. Všichni a do jednoho. Je třeba rozlišit, stejně jako v případě křesťanství, "normálního a extremistického muslima". Záleží, stejně jako v případě křesťanství, na výkladu jejich svaté knihy - a jak víme, každý mluví tak, jak se mu to zrovna hodí do krámu.

Jsem pro je k nám vzít za jasných podmínek - náš kraj, náš mrav. Přijdou do společnosti odkojené na křesťanství (což je jako olej do ohně, tato dvě náboženství se zabíjí mezi sebou, co se poznaly). A měli by se přizpůsobit kraji, který je přijal a rozhodl se o ně pečovat. Když bych já byla uprchlík a z nějakého důvodu bych neutekla do sousední země, ale přes Středozemní moře, byla bych vůbec ráda, že se tam o mě postarají, takže bych nějaké ústupky - jako třeba projev díků - udělala.

Strana třetí
Do této škatule hážu ty ostatní. To jsou tací, kteří uvažují bez emocí. V této škatuli koluje několik zásadních a pochopitelných názorů.

Přijmout uprchlíky není řešení. Řešení tohoto problému je poslat SSA zpátky na vlastní kontinent. Udělají v jedné zemi bordel a Evropa to má vyžrat? Uklízet po nich? Co dát uprchlíkům peníze na cestu do SSA? Vyjde to levněji, ale to by se SSA rozhodně nelíbilo.

Je přirozeným právem každého člověka myslet především na sebe a svou rodinu. Přijetí příslušníků cizí kultury, nepřizpůsobivé kultury, mohou někteří vnímat jako nebezpečné - už z historického důvodu. Cizí lidé, cizí kraj, cizí kultura, neznámé, a co je neznámé, to je děsivé. Lidé nejsou vychovávání a nejsou ani připraveni na toleranci, která ale musí být oboustranná.

Máme své zkušenosti s Romy. Pro někoho může být představa přijetí "podobné" skupiny lidí dost frustrující.

ČR by rozhodně neměla mít POVINNOST přijímat uprchlíky. Rozhodnutí, zda přijmout, či nepřijmout, by mělo ležet jen a pouze na OBČANECH České republiky, nikoli na vládě. Občané budou muset žít vedle nich, ne vláda - naši politici si je za sousedy nevezmou.

Občané budou muset vydělávat na další skupinu lidí. To se nikomu nebude líbit.

Přijetí uprchlíků bude posledním kamanem do poháru trpělivosti občanů ČR - to si myslím já. Sice jsou zdejší lidé dokonalými vzory ovčanství, ale i ta ovce dokáže reagovat, když jsou překročeny nějaké hranice.

Pokud jste otevření všem myšlenkám, je tu i tzv. "konspirační teorie", kterou sleduji už řádku let. A tou je "ovládnutí světa muslimy" - ostatně jim jejich svatá kniha slibuje vládu nad světem. Mají to i požehnané "kdo nevěří v mého boha, ne můj nepřítel" (či tak nějak - tedy je legální ho zabít). Ale podle mě tam bude něco jiného. Základní otázka - "Kdo na tom vydělá?" a "Pro koho je to užitečné?". No kdo asi - my ne.


Jsem zvědavá, jak se toto vyřeší. Podle posledních informací, které jsem četla, odmítají přijmout uprchlíky podle kvót i další země, mnohem asertivnější a za svými právy pevně stojící, než je ČR.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemesis Nemesis | 27. května 2015 v 21:52 | Reagovat

Na jednu stranu je mi těch lidí, co utíkají ze své rodné země naprosto bez ničeho a snaží se zachránit holé životy strašně líto. jsou to nevinní lidé, kteří nemají s válkou a těmi zvěrstvy, co se dějí v Sýrii vůbec nic společného.A nesnaží se dostat do Evropy přes moře, kde riskují životy, několik dnů bez jídla, jakékoli hygieny a se sklenicí vody na den jen tak z legrace.
Na druhou stranu ale, my jsme nebyli ti, co bombardovali Sýrii a Lybii, my jsme nebyli ti, co z Kadáfího a Husajna udělali strašné di(c)ktátory a svrhli je a od té doby to s těmito státy jde z kopce a moc získali stvůry, co se tváří jako lidé. Toa USA, Francie a UK se vměšovali do záležitostí těchto zemí, mnohdy bombardéry, ať oni přijmou zodpovědnost a starost o uprchlíky vezmou na svá bedra.
Navíc i jeden z velitelů ISis, nyní uvězněn, přišel se svědectvím, že většina peněz, co má Isis k dispozici nepochází z ropy a prodeje otroků, ale přímo od vlády USA. A není to tak dávno, co íranské námořnoctvo zadrželo americkou loď plnou zbraní  a amíci se po několika dench přiznali, že ty zbraně měly být dodány Isilu. Holá fakta, o ktrých mainstream mlčí.
Asi tak

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama